Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с налягaне/лампа на масло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с налягaне/лампа на масло

    Имам следният проблем с едно браво 1.8 16v. Когато колата е студена работи перфектно, но след като качи температура над 80 градуса лампата на маслото започва да присветва винаги, когато колата е на скорост, но не и когато е изключена от скорост.Лампата само присветва, но не залепва постоянно примерно. Нивото на маслото е до горе. При форсиране на двигатела и когато не е на скорост не свети, само и единствено като се включи на скорост и се кара. Споделете ако сте имали подобен проблем къде да се търси решението, мерси предварително.
    2004 Audi A6 4F
    2002 Lancia Y

    #2
    Re: Проблем с налягне/лампа на масло

    KPEMATOP написа:
    Имам следният проблем с едно браво 1.8 16v. Когато колата е студена работи перфектно, но след като качи температура над 80 градуса лампата на маслото започва да присветва винаги, когато колата е на скорост, но не и когато е изключена от скорост.Лампата само присветва, но не залепва постоянно примерно. Нивото на маслото е до горе. При форсиране на двигатела и когато не е на скорост не свети, само и единствено като се включи на скорост и се кара. Споделете ако сте имали подобен проблем къде да се търси решението, мерси предварително.
    Може някъде да се е протрила жицата от датчика и да дава на маса... при работа ня масто не опира, като тръгне и почне да се лашка почва да окъсява...
    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
    --- в сърцето завинаги... ---
    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

    Коментар


      #3
      Дори и в движение при изключена скорост не свети, има твърда зависимост между това колата да е загряла и да е на скорост за да светне лампата.
      2004 Audi A6 4F
      2002 Lancia Y

      Коментар


        #4
        И все пак не можеш ли да пробваш със смяна на датчика за маслото(ако имаш възможност да вземенш от някого същия такъв,без да купуваш нов)?
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          Лек вариант - Развален датчик за налягането на маслотоСреден вариант - Тръгнала да си заминава маслена помпаТежък вариант - за основен ремонт си - смяна на основни лагери.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Лек вариант - Развален датчик за налягането на маслотоСреден вариант - Тръгнала да си заминава маслена помпаТежък вариант - за основен ремонт си - смяна на основни лагери.
            Съгласен съм с колегата,само бих добавил-калпаво масло-в смисъл станало е много рядко ако не е сменявано скоро.

            Коментар


              #7
              Re: Проблем с налягне/лампа на масло

              Sandeto написа:
              ...жицата от датчика и да дава на маса... при работа ня масто не опира, като тръгне и почне да се лашка почва да окъсява...
              Аз пък съм съгласен със Сандето. При мойта Брава беше точно така. Пускал съм две теми по проблема - тук и тук.Успех.
              M-Benz E 250 TD 150hp
              M-Benz 200d 75 hp
              Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

              Коментар

              Working...
              X