Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко атмосфери ?!?!?!?!?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко атмосфери ?!?!?!?!?!

    Всеки пише какви гуми и джати слага и темподобни, но какво трябва да е налягането на гумите предни - задни, натоварена, ненатоварена!нека някой като пише все пак да не пише предните са ми 2 а задните 1.9 нека все пак да напише модел-а и модификацията на автомобила.И по същество защо отворих темата!Имам от скоро Fiat Bravo JTD който ми даде доста голям разход на гориво с 25 литра съм изминал 300км като се има напредвид, че 150км от тях са извън града. Маршрута по който карам няма големи задръствания. Извън града съм карал между 90 - 120 км/ч. Но среден разход от 8.33 л на 100 км ми се вижда малко множко. Следях термостата като евентуална причина, но няма проблем с него колата загравя бързо и подържа температура. След това се сетих да си проверя налягането на гумите и си отворих книжката.... там пише, че колата в ненатоварена трябва да е с налягане на гумите 2.3 бара от пред и от зад. След като отидох на Лук Ойл гумите се оказаха между 1,9 и 2,0 бара. Напомпих гумите по 2,3 бтоара и четерите но стрелката на горивото продължава да пада остремително и единственото нещо което се промени е, че вози по твърдо и на мокър паваж се литка и губи сцепление. Та явно проблема с харча не е и в гумите и търсенето ще продължи, но ме интересува вярно ли съм си превел от италиански или нещо бъркам 2,3 бара ли трябва да е налягането на гумите?!?!?!?
    Fiat Bravo 1.9 JTD
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
    Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

    #2
    вероятно си уцелил, не ми се рови сега из книжката, но за моята дават 2.3 предни, 2.2 задни
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      Моето Браво JTD сега е със зимни гуми 175/65/14 и са напомпени предните на 2.3 а задните на 2.2. Летните 195/50/15 са на 2.5 и четирите. А разхода ти е повече от нечовешки. Аз тука си чопля колата че ми дава над 5 разход ти с това 8/100...... Утре ще сменям термостата и очаквам подобрение.
      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

      Коментар


        #4
        Колега, това наистина е ненормален разход. Моя термостат е тръгнал и харчи много по-малко. Карал ли си колата на диагностика? Как точно засече разхода? Пълен до пълен резервоар, нали? Сигурно имаш някакъв проблем, защото това си е доста висок разход за този двигател. Иначе, колата има ли динамика, нещо прави ли ти впечатление като я караш.
        FIAT Bravo JTD GT '99

        Коментар


          #5
          nanio, заповядай да я пробваш в софия, към 7:30 да тръгнеш от младост 4 за централна гара, че имаш малко работа там, и после да се завлачиш до булинс - огледите, понеже там работиш (а не за оглед, да не дава господ....), на култовата улица "лунна папрат", да поседиш там през деня, на обяд да се разходиш до МОЛа, за всеки случай, и към 17:30 да идеш до герена по между другото, да вземеш децата от градина (примерно), и обратно към младост 4.... това разбира се в студен дъждовен ден и малко сняг от време на време. ако за тези 60-70-80 км не ти заминат поне 8-9 , да не казвам и 10 литра, с все изчакването малко да ти загрее колата преди да тръгнеш, значи имаш един дяволски добър ДВГРазбира се, нямам представа колегата vsd при какви условия шофира и дали хваща най-големите задръствания. Най-много да се окаже че и аз имам сериозни проблеми Лятото с включен климатик и редовно по 4 човека в колата, така и не успях да я пратя на разход над 8, обаче сега зимата - имам чувството че с всяко следващо зареждане харчи все повече и повече, а работи и върви абсолютно нормално. поне така си мисля.

          Коментар


            #6
            Ами ogi28b карам си по яки задръствания - например от работата до нас, маршрута е Княжево - Казичене напоследък ми е час и половина - два. Докато се влезе на околовръстното за 1 час минавам 200 метра. Иначе частта към Казичене малко като междуградско идва, но като цяло са малко тези километри. Напоследък и на мен ми вдига разхода. Карам определено умерено. Не настъпвам рязко колата. Ако натискате много може би са нормални разходите, но с 25 литра 300 км с извънградско не е нормално.
            FIAT Bravo JTD GT '99

            Коментар


              #7
              Въздушния филтър сменян ли е скоро?

              Коментар


                #8
                ogi28b, за мое голямо щастие некарам в София и не твърдя, че мога да постигна разход дори от 7/100 в задръстванията. В моя град няма задръствания и затова ми дава нормален разход.
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар


                  #9
                  Re: Колко атмосфери ?!?!?!?!?!

                  VAGABOND_123 написа:
                  Всеки пише какви гуми и джати слага и темподобни, но какво трябва да е налягането на гумите предни - задни, натоварена, ненатоварена!нека някой като пише все пак да не пише предните са ми 2 а задните 1.9 нека все пак да напише модел-а и модификацията на автомобила.И по същество защо отворих темата!Имам от скоро Fiat Bravo JTD който ми даде доста голям разход на гориво с 25 литра съм изминал 300км като се има напредвид, че 150км от тях са извън града. Маршрута по който карам няма големи задръствания. Извън града съм карал между 90 - 120 км/ч. Но среден разход от 8.33 л на 100 км ми се вижда малко множко. Следях термостата като евентуална причина, но няма проблем с него колата загравя бързо и подържа температура. След това се сетих да си проверя налягането на гумите и си отворих книжката.... там пише, че колата в ненатоварена трябва да е с налягане на гумите 2.3 бара от пред и от зад. След като отидох на Лук Ойл гумите се оказаха между 1,9 и 2,0 бара. Напомпих гумите по 2,3 бтоара и четерите но стрелката на горивото продължава да пада остремително и единственото нещо което се промени е, че вози по твърдо и на мокър паваж се литка и губи сцепление. Та явно проблема с харча не е и в гумите и търсенето ще продължи, но ме интересува вярно ли съм си превел от италиански или нещо бъркам 2,3 бара ли трябва да е налягането на гумите?!?!?!?
                  Как засече разхода? Опиши си начина, точно, както си го направил?
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    Освен налягането в гумите за разхода има значение и колко са износени гумите и тяхната ширина и височина....Виж аз например преди имах гуми 195/50/15 супер изхабени летни гуми с налягане 1,8 бара и зимата дава разход 13/100 градско. Сега ги смених с нови зимни гуми 185/55/15 напомпани до 2,3 бара и разхода ми е 11,5/100 градско. А освен всичко това с гумите има др фактори които влияят върху разхода
                    Fiat Brava 1.4 12V '98
                    Alfa Romeo 1.6 t.s. '00

                    Коментар


                      #11
                      Вчера като си видях задните бяха много меки и отивам да ги помпя, ма гледам и предните и викам дай и тях да напомпя - резултат:Задните бяха на 1.3-1.4 атмосфери - направих ги на 2 ... интересното беше когато сложих уреда на предните - показа ми 3 атмосфери :O явно където съм ги помпил не е работел барометъра както трябва и съм ги пренапомпил ... а изглеждаха меки ... сега са на 2.2 атм...

                      Коментар


                        #12
                        Хммм. Гледам тая таблица и размера на моите гуми - 185/65 R14... На колко да ги помпя тях?
                        Fiat Brava 1.6
                        Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                        Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                        Коментар


                          #13
                          въздушен, маслен, горивен филтър, масло са сменени. Гумите са си стандартни 185х60 R14 GoodYear почти нови.Раходът е засече от лампа за резервата до лампа за резервата /тоест когато ми светне лампата за резервата отивам в Shell и сипвам 25 литра VPower Diesel и така до следващият път/.Смятам да я водя на диагностика но не ми остава време, надявам се там да покаже защо така се получава, че вече ми се изчерпаха предложенията.А за вървене нямам никакви впечатления до сега съм карал се бензин и то не по голям от 1400сс, и реших да си взема дизел с идеята, че харчи по малко от бензина защото се бях спрял на 1.6 16v..... а то какво се оказа, не стига, че нафтата по скъпа от бензина, а и лапа повече от него и не върви повече от него. Аз спортист не искам да става, но се оказа че станах донор на Shell. Надявам се скоро да разреша проблема.
                          Fiat Bravo 1.9 JTD
                          Fiat Marea Weekend 1.9 JTD
                          Fiat Croma facelift 1.9 MultiJet

                          Коментар


                            #14
                            kiler_4o написа:
                            ... явно където съм ги помпил не е работел барометъра както трябва ...
                            Сори за спама, ама да вкарам едно малко уточнение. Колега, казва се манометър. Барометъра е за атмосферното налягане.
                            Space Star 1.9 DID

                            Коментар


                              #15

                              Коментар

                              Working...
                              X