Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за оборотите на Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за оборотите на Брава

    На колко оборота при загрял автомобил на празен ход трябва да работи Бравата . При мен показва 800 ,не са ли много ниски.Поместено в неподходящ раздел. Темата е модериранаМодераторски екип fiat-bg.org

    #2
    ниски са - поне моята е на 1000
    Fiat Marea 1.8

    Коментар


      #3
      ниски са - поне моята е на 1000 Колега на пича по-горе са му в нормите оборотите ,твоите са високи.По спецификация дават 850+/- 50 оборота такаче ти си прави сметката
      Nissan Primera 1.6 16v P11
      ex.Fiat Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        В този ред на мисли - колко са нормалните обороти при запалване на студена кола. При мен са около 1500 и спадат до 850 при загрял двигател.
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          потвърждавам - на дедрата са точно така - 1600 + - 100 , загрее ли - падат на 850, обаче откакто смениха стъпковия мотор, нещо се бъгна и почти никога не са под 1000, обикновено са 1000 + - 50, като минуса е рядко.

          Коментар


            #6
            noriaga написа:
            В този ред на мисли - колко са нормалните обороти при запалване на студена кола. При мен са около 1500 и спадат до 850 при загрял двигател.
            На мен ми се виждат нормални твоите обороти. При мен са 1300 при студен мотор и 800 при загрял.
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              kantarev написа:
              ниски са - поне моята е на 1000 Колега на пича по-горе са му в нормите оборотите ,твоите са високи.По спецификация дават 850+/- 50 оборота такаче ти си прави сметката
              Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

              Коментар


                #8
                На Мареата когато не е загряла са 1300, когато загрее 900.

                Коментар


                  #9
                  VooDoo написа:
                  noriaga написа:
                  В този ред на мисли - колко са нормалните обороти при запалване на студена кола. При мен са около 1500 и спадат до 850 при загрял двигател.
                  На мен ми се виждат нормални твоите обороти. При мен са 1300 при студен мотор и 800 при загрял.
                  Ами не знам пише ли някъде какви са нормалните обороти?
                  Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                  Коментар


                    #10
                    Естествено че никъде няма да пише колко точно трябва да са оборотите при студен двигател.Оборотите ги определя компютъра на база подадените данни от различни датчици,единият от които е за температурата на охлаждащата течност.При различни температури на околната среда ще е различна и темературата на охлаждащата течност.Нормално през зимата,особено при отрицателни температури,антифриза,както и самият двигател да са много по-студени от колкото са лятото например.Съответно тогава и оборотите на двигателя ще са по-високи и по-дълго време ще ги държи високи(по-бавно ще се затопли двигателя).Заради това няма как да кажат колко трябва да са(освен ако не определят температура на околният въздух).При загрял двигател вече е друго,температура на охлаждащата течност около 90 градуса,тогава могат да кажат колко да са оборотите,но дори и тогава ги определят в някакви граници.Както при всяко нещо в техниката си има допуски,така и тук в множеството елементи,възли,агрегати,участващи в работата на двигателя си ги има тези допуски.Поради тази причина не заковават тези данни на точно определена стойност.Дори и съпротивленията на датчиците ги дават в някакви граници при определена температура.

                    Коментар


                      #11
                      peho написа:
                      Естествено че никъде няма да пише колко точно трябва да са оборотите при студен двигател.Оборотите ги определя компютъра на база подадените данни от различни датчици,единият от които е за температурата на охлаждащата течност.При различни температури на околната среда ще е различна и темературата на охлаждащата течност.Нормално през зимата,особено при отрицателни температури,антифриза,както и самият двигател да са много по-студени от колкото са лятото например.Съответно тогава и оборотите на двигателя ще са по-високи и по-дълго време ще ги държи високи(по-бавно ще се затопли двигателя).Заради това няма как да кажат колко трябва да са(освен ако не определят температура на околният въздух).При загрял двигател вече е друго,температура на охлаждащата течност около 90 градуса,тогава могат да кажат колко да са оборотите,но дори и тогава ги определят в някакви граници.Както при всяко нещо в техниката си има допуски,така и тук в множеството елементи,възли,агрегати,участващи в работата на двигателя си ги има тези допуски.Поради тази причина не заковават тези данни на точно определена стойност.Дори и съпротивленията на датчиците ги дават в някакви граници при определена температура.
                      Благодаря за разяснението колега. Да смятам, че всичко ми е нормално по оборотите
                      Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                      Коментар


                        #12
                        Колега noriaga и при мен пали на около 1500 оборота и като загрее си идват на 900. Сваля ги постепенно. Всичко си ти е нормално.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          Re: Въпрос за оборотите на Брава

                          [quote="asensito"]На колко оборота при загрял автомобил на празен ход трябва да работи Бравата . При мен показва 800 ,не са ли много ниски.Защото по някога когато е на 90 градуса не винаги лампата на маслото леко премигва. Иначе като я запаля студена е на 1300 оборота ,но после постепенно пада на 800. При спрял автомобил.

                          Коментар

                          Working...
                          X