Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Info за гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Info за гуми

    Извинявайте за глупавия въпрос но не разбирам много.гумите са ми 205/50/15, но не знам какви са джантите.питането ми е гуми с какви параметри могат да се сложат на тия джанти.
    Bravo 1.6 16V 99г.

    #2
    Re: info за гуми

    soaron написа:
    Извинявайте за глупавия въпрос но не разбирам много.гумите са ми 205/50/15, но не знам какви са джантите.питането ми е гуми с какви параметри могат да се сложат на тия джанти.
    Извинявай, ама нищо не разбрах от въпроса ти, най напред пишеш за гуми с определен рамер питаш за джанти после от джанти за гуми. До тук разбрах следното: имаш джанти с гуми и искаш да смениш гумите в/у тези джанти. В/у джантите има размер обикновено се набива отвътрешна страна на джантата или в краен случай откъм повърхността в/у която ляга гумата. И после отиваш тук: http://www.axm-auto.com/
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      ре

      точно така:имам гуми с джанти. искам да сменя гумите и незнам освен тоя размер 205/50/15кви други гуми ще станат на тия джанти .
      Bravo 1.6 16V 99г.

      Коментар


        #4
        Re: ре

        soaron написа:
        точно така:имам гуми с джанти. искам да сменя гумите и незнам освен тоя размер 205/50/15кви други гуми ще станат на тия джанти .
        165/65/15175/60/15185/55/15сигурно може и МНОГО други.някои други може и по-добре да лягат от тези , НО кажи каква ти е маркировката на джантите !и каква е колата също кажи

        Коментар


          #5
          на джантите някъде е написан размера имот него зависи какви гуми могат да се сложаттрябва да изглежда така : 6 J x 14при теб числата ще са други
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            ако не е късновиж колега да не те обидя ама явно не знаеш тия рамери какво значат:205 - ширина /50 -височина /15 радиус на джантататака че параметъра 15 инча неможеш да го сменяш другото може дано ти помогне инфото
            Fiat Marea 1.8

            Коментар


              #7
              Re: ре

              u_bo написа:
              soaron написа:
              точно така:имам гуми с джанти. искам да сменя гумите и незнам освен тоя размер 205/50/15кви други гуми ще станат на тия джанти .
              165/65/15175/60/15185/55/15сигурно може и МНОГО други.някои други може и по-добре да лягат от тези , НО кажи каква ти е маркировката на джантите !и каква е колата също кажи
              195/55/15 - 100% замества неговия размер във височина !
              BMW E90 320D
              ех. FIAT COUPE 2.0 16V
              ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
              ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

              Коментар


                #8
                благодаря на всички че се отзовахте толкова бързо.по принцип знам 4ислата кво означават но не знам кви други гуми мога да сложа на тия джанти.утре ще проверя от вътрешна страна дали пише нещо по тях.колата е fiat bravo 1.6
                Bravo 1.6 16V 99г.

                Коментар


                  #9
                  Ами щом е Браво...Значи заводските 15ки ги дават с 195/50/15.... При теб са сложили даже по широки....За лятото бива,но за зимата е по-добре с по-тесни гуми ....Най-добре си сложи 195чки....Хем ще ти отговарят по стандарт....все пак ако са по-широки джантите,ще трябват и по-широки гумета !!! Успех !
                  Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
                  Fiat Punto 1.2 16v LPG

                  Коментар


                    #10
                    petyodenev написа:
                    ако не е късновиж колега да не те обидя ама явно не знаеш тия рамери какво значат:205 - ширина /50 -височина /15 радиус на джантататака че параметъра 15 инча неможеш да го сменяш другото може дано ти помогне инфото
                    50 височина другия път.Пропорционално отношение което се получава по формулата: височина/широчина х 100
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Аз лично небих си карал колата с летите джанти зимата. Слагай му тенекиени джанти 14-ки 175/65/14 и ти е мирна главата. Колата ти ще стане съвсем малко по-висока.
                      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                      Коментар


                        #12
                        nanio написа:
                        Аз лично небих си карал колата с летите джанти зимата. Слагай му тенекиени джанти 14-ки 175/65/14 и ти е мирна главата. Колата ти ще стане съвсем малко по-висока.
                        Хубаво нещо е 14ката - евтини зимни гуми, ама колегата не е написал какво му е колата На по-мощните модели не става да сложиш 14ка заради големия спирачен диск и апарат И аз ако можех да сложа 14ка на Купето
                        BMW E90 320D
                        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                        Коментар


                          #13
                          Най-вероятно е 7J x 15! Минимално 185 максимално 215, като минималното е наистина минимално! Най-добре 195 или 205! Ако е 7,5J, тогава 205 или 215!Но много зависи от ръба на джантата и от вида на гумата! Някои джанти позволяват гумите да нямат протектор а за други е задължителмо да имат! Поздрави!
                          Fiat Tipo 1,6 ie; '93; engine 159А3048; clima.

                          Коментар


                            #14
                            blagun така е несъобразих модела на колата. Според мен 13-ката е още по-добра гума, ама пусти му фиат не му се пътува с 13-ки
                            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                            Коментар


                              #15
                              nanio написа:
                              blagun така е несъобразих модела на колата. Според мен 13-ката е още по-добра гума, ама пусти му фиат не му се пътува с 13-ки
                              някой беше писал че е качвал мареа на 13-ки от лададали е верно?

                              Коментар

                              Working...
                              X