Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смесване на антифризи

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смесване на антифризи

    Има ли проблем ако долея друга марка антифриз и се смесят? Предполагам че не ама да се допитам до вас? И друго да ви питам преди четох че антифриза на МОТОХ разяждал двигагателя??Някой има ли подобни оплаквания , понеже мисля да сипя такъв че и в практикер и метро само такув гледам че има?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Предполагам, че колегите ще те посъветват след като не знаеш какъв е антифриза да източиш стария, да промиеш системата и тогава да напълниш новия. Така и трябва, но аз от много чудене и отлагане вчера долях с какъвто имаше. Дали е правилно или не незнам. Предполагам, че не е, ама в тоя студ не ми се бараше много много. Само преди да налееш новия, изтегли с една спринцовка малко антифриз и го смеси (в една чашка примерно) с малко от новия, да не вземе да се пресече и после да ме "благославяш" :D
    Alfa 159 SW 2.4 Ti
    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

    Коментар


      #3
      Аз стария го знам какъв е сменявах го преди месец, ама протече и сега трябва да долея а няма откаде да намеря като стария.като смених италианския антифриз(или каквото бяха сипали и след 300 км протече и губи по полвин литър на седмица и от двата радиатора ( на парното и охлаждащия) ;-(
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Доста дъвкана тема е това Погледни тук или тук...Накратко и общо: допустимо е да се смесват антифризи с еднакъв цвят.Ама това не винаги е вярно.Аз например не смесвам.Почети и накрая както акъл те учи.
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #5
          не слагай мотокс че се наложи да правя глава после,никави антикорозионни свойстваи разяжда алуминя(главата),болт за глава на една година на главата му разказа игратапари да ми дават не го слагам.сега купъх един немски от евро 07 дано няма проблеми и си стои син в казанчето ,а не ръждивкато предидано съм помогнал и дано не си го купил вече
          типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
          хюндай акцент 1.5 CNG
          киа каренс +метан

          Коментар


            #6
            Здравейте, моя антифирз в момента е Зелен на цвят и е мазен. Незнам каква марка е понеже с него си купих колата. Мерих го с уред до колко градуса държи и показа -24 което е достатъчно. Но ми се налага смяна на термостат утре и майстора каза, че може да се изгуби част от него. Ще си купя ч литър концентрат но незнам какъв. Намерил съм немски антифриз с червен и син цвят. Кой от двата да сложа?
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              nanio написа:
              Здравейте, моя антифирз в момента е Зелен на цвят и е мазен. Незнам каква марка е понеже с него си купих колата. Мерих го с уред до колко градуса държи и показа -24 което е достатъчно. Но ми се налага смяна на термостат утре и майстора каза, че може да се изгуби част от него. Ще си купя ч литър концентрат но незнам какъв. Намерил съм немски антифриз с червен и син цвят. Кой от двата да сложа?
              Зависи от конструкцията но като сменях термостата на темпрата може да се каже не не изтече почти нищо.По принцип е добре да го смениш защото свойството да не замръзва е една от фунцийте на антифриза.Антикорозионните му свойства се променят с течение на времето и няма как да ги премериш.Пак по принцип, в общия случай червения антифриз се води Long Life и е за предпочитане.Не винаги обаче цвета е гаранция за това какъв е всъщност aнатифриза.Ако обаче е на една и съща марка, би трябвало червения да е по-добър. И по-скъп Да не е нещо такова?П.С> Сега видях че всъщност въпроса ти е бил с кой от двата да долееш... Ами според мен по-добрата идея е да долееш синия.
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Абсолютно същия антифирз 1:1 Значи препоръчваш да долея антифриз със СИН цвят.
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар


                  #9
                  nanio написа:
                  Абсолютно същия антифирз 1:1 Значи препоръчваш да долея антифриз със СИН цвят.
                  Да, според мен вероятността от несъвместимост със стария ако долееш синия е много по-малка.Между другото ще те затрудни ли молбата да го снимаш отзад по подобен начин?Любопитно ми е какви спецификации покрива другия (SAExxx, MBxxx, VWxxx) и цената.Да видим дали цвета има значение - размера е ясен На моя цената е на етикета ама е от миналия сезон - тоест миналата зима.Хич не беше евтин а го взех щото тогава радиатора на темпрата течеше, червеното ACDelco свърши и беше без опция за намиране тук - на село
                  I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                  Коментар


                    #10
                    Не че е много по темата но на мен зимната течност за чистачки ми е Мотокс.Някой ще ми каже ли дали има някакви отзиви за нея?

                    Коментар


                      #11
                      lubobg написа:
                      Не че е много по темата но на мен зимната течност за чистачки ми е Мотокс.Някой ще ми каже ли дали има някакви отзиви за нея?
                      Не ти требва да знаеш Ама не си го слагай толкоз присърце - не е като да ти протече охладителната система :D
                      I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

                      Коментар


                        #12
                        Esper, объркал съм се. Този който гледах аз е в друга опаковка пак на същата фирма, но има повече черен цвят по опаковката. Пише против ръжда доколко си преводох. Като го купя ще го снимам.
                        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                        Коментар


                          #13
                          Купих антифриз на Лакпром пише че е до -36 градуса. Дали е добър според вас??? да не се окаже като MOTOX?
                          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                          FIAT БРАВО 1.2 16v
                          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                          Коментар


                            #14
                            Според мен няма да имаш проблеми. Аз моя септември го смених с Приста (син на цвят), червеният има друг състав и НЕ Е подходящ за нашите коли. Агресивен е към материалите, от които е направен блока и главата. Сега като сменях термостата изтече малко (около 1 литър) и си долях пак от същата Приста. Залагай на голям производител. За този Мотокс разбрах, че съществува от форума, не бих си взел такава неизвестна марка.
                            Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                            Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                            Коментар

                            Working...
                            X