Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предницата ми "бие" след 90 км/ч. ПОМОЩ!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предницата ми "бие" след 90 км/ч. ПОМОЩ!!!

    Колеги, имам следния проблем: Преди около седмица свалих от Пуното старите лети джанти 14", 4х98, 6J и му сложих 15", 4х100, 7J. Гумите съответно се промениха от 185/55/14 на 195/50/15, както е по всичките му правила. Сложих и чисто нови зимни гуми. И се започна...По време на движение още на следващия ден се разхлабиха болтовете на двете задни колела. Като последствие от това на два от тях им замина половината резба, като единия прецака част от резбата на главината. Как да е сменихме болтовете, затегнахме ги здравата и нещата долу-горе се оправиха. Ама нещо шума при движение се промени. Като капак дойде и проблема с "биенето" при скорост над 90 км/ч. Към 120 направо ще ми изкара волана от ръцете. Не мога да разбера какво става! Джантите са идеално прави, гумите са балансирани пред мен... И така, помагайте със съвети, че ме е страх да тръгна на дълъг път, а празници идват!
    Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

    #2
    Ами отговора се съдържа във въпроса ти,а именно махнал си 4х98 и си сложил 4х100.Резбите на главините се разминават с дупките на джантите,като последствие- разхлабване ,разваляне на резби,биене и гледай да не те изпреври някоя джанта докато си караш че е опасно доста.Пусни търсачката има доста писано по въпроса.

    Коментар


      #3
      Я то много градски станахме тука Абе градски, и двамата, що не си направим бирена сбирка и да го обсъдим тоя момент с различните размери? А муфи за това чудо няма ли?
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        МЕМО, предупредиха ме, че може така да се случи като смениш размера на отворите. Ама имам поне двама приятели, които са с фиати на 4х98 и си карат с джанти 4х100 без проблем. Възможно ли е да е паднал лепящия баланс от някоя от джантите и за това де е проблема? А иначе за бирената среща, няма проблеми. В неделя и без това се събираме на Морска гара от 15:30ч.
        Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

        Коментар


          #5
          Аааа, това не го знаех Ще организирам МЕМО да се домъкнем.... Дано да не вали, че да изкъпя комбито
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            2 mm. разлика в машиностроенето са гигантска разлика. Даже дърводелците работят с по-малки допуски. Да се кара така е глупаво и безотговорно. Ама нека ти! Има поне 10 теми във форума защо не може да се слагат джанти 4х100 мм. вместо 4х98. П.П. Кажи на двамата ти приятели, че са глупаци.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              Следващите ще бъдат 4х102 след като се разбият отоворите и резбите на главините.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                #8
                Има втулки дето се слагат, ама пак не е препоръчително.
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  Tornado написа:
                  Следващите ще бъдат 4х102 след като се разбият отоворите и резбите на главините.
                  Или направо 4 по 108 - Фордски А сега по темата. От гумаджия съм слушал че когато биенето е над 100 км/ч е от задните гуми.Предполагам от тези интервенци сте разцентровали нещо отзад и колелото не стои както трябва и оттова идват вибрациите. Както казаха всичко колеги, това е опасно. Продават се някакви ексцентрик болтове които уж обирали разликата, но аз не мога да говоря за тях защото само съм чувал за такова животно... Никога не съм виждал.

                  Коментар


                    #10
                    Uneek написа:
                    Продават се някакви ексцентрик болтове които уж обирали разликата,
                    Да бе, като във вица:- Тая бургия що е крива?- Щото е за пробиване на криви дупки!
                    Fiat Ritmo 105TC
                    1600cc 105к.с.

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, ясно е, че някъде съм направил грешка. Ама пиша тук за да видя мога ли все пак да си задържа джантите, защото са много хубави и са точно модела, който дълго време търсех. Ако единствената ви цел е да иронизирате, по-добре не пишете!!! А и само добавям, че когато колата беше с летни гуми и същите тези джанти нямах никави проблеми. Започнаха да бият след като сложих зимните гуми.
                      Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

                      Коментар


                        #12
                        johnfound написа:
                        П.П. Кажи на двамата ти приятели че са глупаци.
                        А, и да попитам администраторите на форума, тук такива изказвания толерират ли се?
                        Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

                        Коментар


                          #13
                          Ако толкова много държиш да задържиш джантите - единственото решение, което е горе долу приемливо е със преходен фланец от 98 на 100мм За съжаление не мога да ти кажа откъде да си купиш и дали изобщо се продават или трябва да се изработят по поръчка.Евентуално има и някакъв вариант да се разпробият нови 4 отвора на ф98мм, но дали това е възможно, зависи само от дизайна на джантите...
                          Fiat Ritmo 105TC
                          1600cc 105к.с.

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря, колега! Тук във Варна ме насочиха към стругар, който бил много добър и правел точно такива неща. Дано да може да ми помогне, че е адски тъпо, колата ти да изглежда страхотно, а да не се чустваш сигурен като се качиш в нея
                            Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

                            Коментар


                              #15
                              Има по-лесен вариант да си запазиш джантите и да си сигурен в колата си. Продай тази и си вземи един Голф. Джантите ще паснат идеално, а и колата е перфектна, можеш да попиташ всеки, само не в този форум де( и тези на Алфа и Ланчия). Хора, хайде да вземете да спрете да се гаврите с Италианските автомобили и после да разправяте навсякъде колко се били чупели.

                              Коментар

                              Working...
                              X