Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко тъп въпрос - Къде си държите пожарогасителя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко тъп въпрос - Къде си държите пожарогасителя?

    Колеги въпроса е малко тъп ама да питам все пак. Къде си държите гадния пожарогасител? На мен ми е в багажника ама се мандахерца на където си иска. Особено някой път като спра по рязко и се джаска където си поиска отзад. Сложил съм го сега под тапицерията на багажника, под която е резервната гума и инструментите ама много грозно така. Стърчи като някаква бабуна. Не мога да му измисля място.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    моят е в багажника, до газовата бутилка, както и всички неща от аварийния комплект. Има мголяма бутилка, сложена в дясната част на багажника, и в лявата ми остава място точно колкото да наслагам там тея нща + кабели, разни спрейове.. бе всичко нужно за авария.
    "За да чуеш, трябва да мълчиш." (Оджиън)
    Nissan Primera WP12 QR20DE, ГИ, '03
    Tempra 1.6 (EX), Dedra 1.8/16V (R.I.P.), Delta 1.6/16V (R.I.P.), Astra X16XEL (EX)

    Коментар


      #3
      Моят е от тези с пластмасова стойка и съм го монтирал в багажника от ляво, до стопа, или по-скоро пред него (там има кухина), с един самонарезен винт. Стои перфектно и грам не мърда
      Fiat Bravo 80 16V

      Коментар


        #4
        в багажника заедно със всички други неща във една много удобна пътна чанта ... нищо не се таркаля и подмята из багажника но като се замисля принципно е по добре пожарогасителя да стои в купето да речем до шофиорската седалка ... че ако стане нещо докато го изровиш от багажника ... отиде ...
        Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

        Коментар


          #5
          Моя също е в багажника. Преди беше незакрепен но след една случка го прихванах яко да не се търкаля където си иска. Миналото лято "бухна" в багажника както си карах Правих ремонт и пренасях цимент. На един завой торбата с цимент се плъзна и натисна дръжката на пожарогасителя, чиито предпазител междувременно изпаднал някъде. Целия багажник ми беше в прах. Чистил съм го над 3 часа
          Fiat Brava 1.6
          Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
          Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

          Коментар


            #6
            Интересна тема и въпроса изобщо не е тъп. Имам идея да си направя стойчица за пожарогасителя под шофьорската седалка и с едно присягане да го стигам. Това обаче е все още в проект и пожарогасителя ми все в краката ми се търкаля. Предпочитам да ми е под ръка, щото де да знае човек... Нали се сещате, че се превръща бързо и в оръжие.

            Коментар


              #7
              Filcov написа:
              в багажника заедно със всички други неща във една много удобна пътна чанта ... нищо не се таркаля и подмята из багажника но като се замисля принципно е по добре пожарогасителя да стои в купето да речем до шофиорската седалка ... че ако стане нещо докато го изровиш от багажника ... отиде ...
              Колега снимки можеш ли да качиш на тази чанта, че и при мен е лудница в багажника и се чудя какво да правя!?!Мислех за една касетка да я вържа със свински опашки, ама много често ми се налага да събарям седалките и така няма да ми е удобно!Иначе на въпроса къде си държа пожарогасителя, ами в багажника! Само дето тва не може да се нарече пожарогасител, ами некво спрейче дето май за нищо не става!
              Space Star 1.9 DID

              Коментар


                #8
                Мареата комби освен един декар багажник има и едни ниши от двете страни в корите и там си стоят аптечката и пожарогасителят.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  ///// написа:
                  Интересна тема и въпроса изобщо не е тъп. Имам идея да си направя стойчица за пожарогасителя под шофьорската седалка и с едно присягане да го стигам. Това обаче е все още в проект и пожарогасителя ми все в краката ми се търкаля. Предпочитам да ми е под ръка, щото де да знае човек... Нали се сещате, че се превръща бързо и в оръжие.
                  Абсолютно съм съгласен,че е най-добре пожарогасителя да е под ръка в купето.На мене ми се е палила кола и знам колко бързо огъня обхваща ел. инсталацията,гумените съединения,а не дай си боже да стигне до резервоара който е обикновено под багажника...

                  Коментар


                    #10
                    Хмм ще пробвам да го закрепя някак си под седалката. Май ще е най-разумно
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #11
                      Roko написа:
                      Filcov написа:
                      в багажника заедно със всички други неща във една много удобна пътна чанта ... нищо не се таркаля и подмята из багажника но като се замисля принципно е по добре пожарогасителя да стои в купето да речем до шофиорската седалка ... че ако стане нещо докато го изровиш от багажника ... отиде ...
                      Колега снимки можеш ли да качиш на тази чанта, че и при мен е лудница в багажника и се чудя какво да правя!?!Мислех за една касетка да я вържа със свински опашки, ама много често ми се налага да събарям седалките и така няма да ми е удобно!Иначе на въпроса къде си държа пожарогасителя, ами в багажника! Само дето тва не може да се нарече пожарогасител, ами некво спрейче дето май за нищо не става!
                      Тя чантата всъщност ми е бонус ... в смисъл че закупих аварийния комплект с нея но съм виждал подобни и по магазините мисля че бяха 1~2 лв. Но е много практично.
                      Fiat Punto '01, 1.8 16V HGT Abarth

                      Коментар


                        #12
                        Filcov написа:
                        Тя чантата всъщност ми е бонус ... в смисъл че закупих аварийния комплект с нея но съм виждал подобни и по магазините мисля че бяха 1~2 лв. Но е много практично.
                        Благодаря за бързия отговор със снимка! :D Много добре изглежда когато е подреден багажника! Ще видя какво ще измисля!
                        Space Star 1.9 DID

                        Коментар


                          #13
                          аз пък съм сложил едно не мн. голямо кашонче в което ми стоят всички спреиове и препарати
                          BRAVA 1.6

                          Коментар


                            #14
                            В моя багажник всичко си закрепих с един "паяк" от тия ластичните . Опънах го отдясно между седалката и купето и всичко си е прибрано вкл. и пожарогасителя .
                            ex : Bravo 1.6 16v 103hp
                            now : Marea HLX 2.4 JTD

                            Коментар


                              #15
                              ///// написа:
                              Интересна тема и въпроса изобщо не е тъп. Имам идея да си направя стойчица за пожарогасителя под шофьорската седалка и с едно присягане да го стигам. Това обаче е все още в проект и пожарогасителя ми все в краката ми се търкаля. Предпочитам да ми е под ръка, щото де да знае човек... Нали се сещате, че се превръща бързо и в оръжие.
                              моят замина по един бакшиш и сега си карам без пожарогасител ,което ми напомня ,че трябва да си купя ....
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X