Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло на Bravo HGT ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло на Bravo HGT ?

    Въпросът ми е повече насочен към колегите с бравота с 20 20V мотор Интересува ме с какво масло ги пълните(двигателно) като показания и марка.Преди 6000 КМ го напълних със Selenia 20K, но ми се струва че не го кефи ...Сега искам да го сменя и моля за съвет. С какво карате вие или какво бихте ме посъветвали да сложа?Насочил съм се към марката Motul...
    Bravo(TM) HGT

    #2
    ако ще е Мотул - 6100 или по-скъпото, но напълно синтетично 8100
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      sev написа:
      ако ще е Мотул - 6100 или по-скъпото, но напълно синтетично 8100
      Ами 6100 е полу-синтетика, а 8100 е пълна синтетика ...
      Bravo(TM) HGT

      Коментар


        #4
        слойи си 5W50, или 10W60 - Селениа има с такъв вискозитет (Turing, racing), но марката едва ли има знаchение - стига да не е ментe
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          #5
          А реално по книжка какво му дават на HGT-то ... че съм си изгубил manual-a За вискозитет става въпрос ...
          Bravo(TM) HGT

          Коментар


            #6
            не мога да ти кажа със 100 % сигурност, но трябва да 10-40
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              селения рейсинг му е перфектно ,ако не ти го яде ! иначе 20К за алфа ромео трябва да му е идеално зимата .Иначе Мотул,Кастрол и т.н. имат хубави масла за вискооборотни машини ,но е пълно е ментаци по пазара !
              фиатче Браво 2.0

              Коментар


                #8
                tomazo написа:
                селения рейсинг му е перфектно ,ако не ти го яде ! иначе 20К за алфа ромео трябва да му е идеално зимата .Иначе Мотул,Кастрол и т.н. имат хубави масла за вискооборотни машини ,но е пълно е ментаци по пазара !
                Колега тука си в голяма заблуда.Ако мотор бута Селения Рейсинг 10w60 ,значи е за боклука Ти ко викаш-я да му сипем 10w40 и ще спре да бута?Няма накъде по-висок вискозитет за да компенсираш разхода на масло ,ако бута 10w60.
                Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                Коментар


                  #9
                  ivanko_rs написа:
                  tomazo написа:
                  селения рейсинг му е перфектно ,ако не ти го яде ! иначе 20К за алфа ромео трябва да му е идеално зимата .Иначе Мотул,Кастрол и т.н. имат хубави масла за вискооборотни машини ,но е пълно е ментаци по пазара !
                  Колега тука си в голяма заблуда.Ако мотор бута Селения Рейсинг 10w60 ,значи е за боклука Ти ко викаш-я да му сипем 10w40 и ще спре да бута?Няма накъде по-висок вискозитет за да компенсираш разхода на масло ,ако бута 10w60.
                  моя грешка ,неправилно съм се изразил (демек наопъки)
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    А това Selenia Racing 10W60 колко лева му е литъра?И евентуално къде го има със сигурност в наличност?
                    Bravo(TM) HGT

                    Коментар


                      #11
                      VeSSkO написа:
                      А това Selenia Racing 10W60 колко лева му е литъра?И евентуално къде го има със сигурност в наличност?
                      около 80-85 лева за 4 литравиждал съм го в Т&N, както и в магазина на Стамболийски
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        sev написа:
                        VeSSkO написа:
                        А това Selenia Racing 10W60 колко лева му е литъра?И евентуално къде го има със сигурност в наличност?
                        около 80-85 лева за 4 литравиждал съм го в Т&N, както и в магазина на Стамболийски
                        да не ползваш намаление ?? 24 лв. е литъра последно като купувах ,а трябват 5
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #13
                          ами такива спомени имаминаче не ползвам такова масло...макар че на Стамболийски с 10-те % трябва да е някъде там цената
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #14
                            Един приятел ползва Тутела Имола 10w60 , и е на доста сносна цена -18лв за литър.Най-важното е че тубите са по 1л, а не по 2л както са на Селения.
                            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                            Коментар


                              #15
                              ivanko_rs написа:
                              Един приятел ползва Тутела Имола 10w60 , и е на доста сносна цена -18лв за литър.Най-важното е че тубите са по 1л, а не по 2л както са на Селения.
                              да бе да ,мерси ,един път така се минах !! От александър ауто ми продадох някакво бегло подобие на масло при което се наложи пак да го сменям (100 лева ей така на вятъра ) и куп скандали А и за италиянките и хубаво да си имаш масълце за доливане за всеки случай p.s. колега sev аз от Стамболийски не купувам вече нищо ,няма да им правя антиреклама просто мои си съображения ,но това там е подобие на магазин за авточасти !но като се замисля ,щом има 10% отстъпка масло може да се купува (без филтъра )
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X