Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем със скоростите май

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем със скоростите май

    Здравейте май имам проблем с скоростите. пончкога като съм на светофар и опитам да вкарам 1-ва самият лост не влиза докрай(не зацепва предавката) и ако опитам да потегля така се чува един виещ звук. Забелязах че влиза успешно след като пусна съединителя и отново го натисна. Понякога го прави и на 2-ра при движение с ниска скорост и като опитам за включа задна понякога
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    За съединител си. Аз имах абсолютно същият проблем и като смених съединителя всичко се оправи.
    Bravo 1.6 16v

    Коментар


      #3
      Впрочем провери си и нивото на маслото в ск. кутия
      Bravo 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Маслото на скоростите ще го проверя ок. а ако ми кажеш и откаде се източва ще взема да го сменя направо за всеки случай.А на съединителя няма ли да помогне натягане на жилото? Един познат "майстор"каза така. Съединителя го пробвах на ръчна и двигателя гасне. дали е сигурно че е за смяна че е доста пари май
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Ми аз не съм се завирал отдолу щото един пич ми смени маслото в скоростната кутия и не знам точно къде е пробката.(а на Пунто ептен не знам къде е)Ама не бързай да си сменяш маслото, че може да се вкараш в големо приключение, че при италианчетата са много капризни скоростите!За натягането на жилото - ще ти реши проблема временно. То и аз от там тръгнах, ама питай ме като ми се скъса жилото една вечер в ебаси пороя как съм се прибрал.
          Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            chris написа:
            Ама не бързай да си сменяш маслото, че може да се вкараш в големо приключение, че при италианчетата са много капризни скоростите!
            Хайде да ни светнеш малко в какво се състои това капризнечене на скоростите при италианчетата.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Kолега и при мен беше така. Проблема беше в съединителя и маслото на скоростната кутия. След смяна на маслото Tutelaи съединителя проблема изчезна!
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                chris написа:
                Ама не бързай да си сменяш маслото, че може да се вкараш в големо приключение, че при италианчетата са много капризни скоростите!
                Хайде да ни светнеш малко в какво се състои това капризнечене на скоростите при италианчетата.
                Ми кво да те светвам..първо си изсипах една добавка за скорости (от която сипвано и в други возила) и от там си е*а мамата..после здраво четене във форума и след мненията на повечето хора е нормално да заключи човек, че скоростите са по-капризни - дори не веднъж е писано колко са нежни.. после айде смяна на маслото, ама да е само Тутела, Мутела или каквото там е.. а не да сипеш коквото и да е масло за скоростни кутии.. е тва не са ли капризни скорости, ти кажи??
                Bravo 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  по принцип на първа и задна това на всеки може да се случи - "да попаднеш на зъб" при включване на скорост... ама като включваш на втора...chris знаеш ли какво са слагали в твоята ск. кутия преди да купиш колата??? има такива магии за да маскират нещата...
                  Fiat Punto 1.1-Синята птица
                  Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                  Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                  Коментар


                    #10
                    Е да де, не знам какво са слагали преди, ама съгласи се, че на повече от половината хора в този форум се случва трудно влизане на 1ва и задна и като се оплачат, веднага се включва някой по темата дето казва, че това е нормално и, че примерно задна се включвала само като си спрял. ОК, така е, не сме дебили и не ръгаме задна с 10 км/ч. Ама на никоя друга марка кола (карал съм всякакви) това го няма - ако случайно включиш задна докато колата се движи напред със скоростта на мравка, скоростите си влизат без проблем. Така, че определено са капризнички! Мое мнение.
                    Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      chris написа:
                      Ама на никоя друга марка кола (карал съм всякакви) това го няма - ако случайно включиш задна докато колата се движи напред със скоростта на мравка, скоростите си влизат без проблем.
                      А Форд Ескорт/Фокус, карал ли си?

                      Коментар


                        #12
                        А Форд Ескорт/Фокус, карал ли си?
                        и това нещо написано на първи пост във Фиат-форум....добре дошъл Heruvim!!!
                        Fiat Punto 1.1-Синята птица
                        Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                        Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                        Коментар


                          #13
                          Едната ми служебна е Фокус 2001 год., 1.6 бензинНяма такова нещо при нея.
                          Bravo 1.6 16v

                          Коментар


                            #14
                            A колко върви една скоростна кутия на Фиат Брава 1,6 16V нова/втора употреба?

                            Коментар


                              #15
                              batececo написа:
                              A колко върви една скоростна кутия на Фиат Брава 1,6 16V нова/втора употреба?
                              250-300 ...

                              Коментар

                              Working...
                              X