Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за температура

    Някой слагал ли е допълнително датчик за температура-със стрелка?Колата е Пунто 55S.Казват че когато ти светне лампата вече е много късно,пък и вече го изпитах-вярно е.Предлагат ми монтаж на Ладов датчик,гледах че са по 15лв.Някой има ли по добра идея?

    #2
    и аз минах по този път....сега съм с ладов датчик и уред... сменя се датчика на двигателя - над щеката за маслото е и е свързан оригинално с гадната червена лампа на таблото... резбата им е еднаква... отчита перфектно и не лъже...въпрос на вкус е къде ще си монтираш уреда за отчитане на температурата...п.п. не мисля, че от 1 прегряване ти е заминала гарнитурата на главата, щото аз я прегрях доста пъти / първо ми изби тапата 50 мм. на блока под съеденителя в движение и разсипах антифриза по пътя после след 3-4 месеца още 5-6 пъти в следствие на проблеми по охлаждането / и като свалиха главата гарнитурата беше леко прегоряла на първи цилиндър... но не е лошо да имаш 1 на ум...
    Fiat Punto 1.1-Синята птица
    Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
    Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

    Коментар


      #3
      ?

      Благодаря за бързия отговор.Само кажи кой датчик се сменяа още и колко пари?Щото на мен ми казаха,честава само с купуване на стрелковия уред.

      Коментар


        #4
        ?

        И още :действително минахме по пътя сменяване на гарнитура и отваряне на главата-540лв.От едно светване на лампата-и то веднага спряхме.Ако искаш.

        Коментар


          #5
          както съм написал / ама кой да чете / - сменя се датчика на двигателя - намира се над дупката за щеката на мослото, под тапата за доливане на масло... този датчик се свързва с уреда... в момента имаш датчик, който е свързан с червената лампа.
          Fiat Punto 1.1-Синята птица
          Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
          Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

          Коментар


            #6
            А към какъв уред го свърза датчика и откъде го взе уреда? Или сменя цялото табло? От Лада коя е датчика?
            Пунто 1.1 1994 г.

            Коментар


              #7
              уреда го взех от зеленчуковия магазин... уреда е кръгъл датчик за температура, не знам от каква лада, датчика също - подарък ми са... къде ще го сложиш на таблото си е вече въпрос на вкус... моя е в долния ляв ъгъл на таблото - до стрелката на нивото на горивото в резервоара... хубаво е все пак да ти е пред очите - щото парен каша духа...
              Fiat Punto 1.1-Синята птица
              Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
              Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

              Коментар

              Working...
              X