Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко гори Пунто 1.1 55к.с. бензин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко гори Пунто 1.1 55к.с. бензин

    Колко е нормално да гори Пунтото 1.1, 55к.с. 95г. 170000км. на градско?Според мои изчисления моето пунто гори около 9л/100км.., което ми се струва малко множко, а изжънградско ким 5.5л /100км.Каква е причината да гори толкова и как мога да намаля разхода? Сменил съм всички филтри, масло, ангренажен ремък, свещи.
    Punto 1.1S,55

    #2
    Виж на този адрес

    http://www.punto.hit.bg/teh.html

    Коментар


      #3
      Re: Колко гори Пунто 1.1 55к.с. бензин

      miha написа:
      Колко е нормално да гори Пунтото 1.1, 55к.с. 95г. 170000км. на градско?Според мои изчисления моето пунто гори около 9л/100км.., което ми се струва малко множко, а изжънградско ким 5.5л /100км.Каква е причината да гори толкова и как мога да намаля разхода? Сменил съм всички филтри, масло, ангренажен ремък, свещи.
      Според книжката:ЕEC Directive 80/1268* -90км/ч-4.7л.;120км/ч-6.5л.;градско-7.9л или по-новата методика-ЕU Directive 93/116*градско-8.9 извънградско-5.0 комбинирано-6.5 л.*Данните от двете директиви не са сравними,т.к.методите за измерване са различниКакто виждаш,напълно си в нормите,дадени от завода производител...
      Ex. Grande Punto Driver

      Коментар


        #4
        Благодаря ти за информацията, значи съм в нормите. Мислех си, че моето Пунто гори повече.
        Punto 1.1S,55

        Коментар


          #5
          Аз като си взимах моят Пунтовец си мислех че ще е доста икономичен за 1100 двигател, това си е направо недоразумение спрямо производителя!

          Коментар


            #6
            В мойта книжка нивата на разход за Punto 55 по първата методика са точно както казва Веско, но по втората методика са малко по-различни Иначе мойто Punto на извънградско (София-В.Търново-София), юли, без пътници, с около 30 кг. багаж, с неработеща ламбда и средна скорост около 100 км/ч ми даде 4.8 на сто.
            2.4 JTD

            Коментар


              #7
              Аз като си взимах моят Пунтовец си мислех че ще е доста икономичен за 1100 двигател, това си е направо недоразумение спрямо производителя!
              Vesko.t го е написал достатьчно точно, а за всяко отклонение, се тьрси причина и не може да се смята, че фирмата подвежда клиентите си! Карам и Пунто 75, и да си призная сьм изненадан от сравнително ниския разход, като сьм смятал, че поне на градско трябва да достигне 8, 9. Но разхода е около 7-7.5 ! Конкуренция може да му бьде само 126П, но това е вече миникар! А за динамика -да не говорим. Ако не усещаш удоволствие от ускорението му, то тогава наистина има проблем с мотора!

              Коментар


                #8
                Ernom написа:
                В мойта книжка нивата на разход за Punto 55 по първата методика са точно както казва Веско,но по втората методика са малко по-различни...
                Нормално ! В моята книжка/издание 94-италианската версия и издание 95-немската версия-данните са тези,там втората методика е F.T.P. 75,аз цитирах издание на ФИАТ от 97г.,там е въпросната EU Directive 93/116...От това се получават разликите...
                Ex. Grande Punto Driver

                Коментар


                  #9
                  колкото му сипеш за съжаление все ще ги изгори... Yellow_Flash_Colorz_PDT_32
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    Фиат пунто 1.1 - 55 коня.

                    Колеги имам Фиат пунто 1.1 но не мога да разбера защо ми гори толкова много. С 16 литра гориво минавам 100 километра. Някой ако знае защо ми гори толкова много моля да помогне. Или каква част трябва да сменя за да гори по малко.

                    Коментар


                      #11
                      най-добрия вариант ще бъде да я закараш на диагностика и там ще се разбере,но според мен може би имаш проблем с ламбда сондата.
                      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                      Коментар


                        #12
                        Е на каква цена е тази ламб сонда

                        Коментар


                          #13
                          така като гледам в axm-auto.com ти е 120лв. но мисля,че може да се намери по-евтино ама не съм сигурен.
                          Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                          Коментар


                            #14
                            Фиат пунто 1.1 - 55 коня.

                            Сигурно първо трябва да мина стент на двигателя за да се установи точно какъв е проблема.

                            Коментар


                              #15
                              Re: Колко гори Пунто 1.1 55к.с. бензин

                              vesko.t написа:
                              miha написа:
                              Колко е нормално да гори Пунтото 1.1, 55к.с. 95г. 170000км. на градско?Според мои изчисления моето пунто гори около 9л/100км.., което ми се струва малко множко, а изжънградско ким 5.5л /100км.Каква е причината да гори толкова и как мога да намаля разхода? Сменил съм всички филтри, масло, ангренажен ремък, свещи.
                              Според книжката:ЕEC Directive 80/1268* -90км/ч-4.7л.;120км/ч-6.5л.;градско-7.9л или по-новата методика-ЕU Directive 93/116*градско-8.9 извънградско-5.0 комбинирано-6.5 л.*Данните от двете директиви не са сравними,т.к.методите за измерване са различниКакто виждаш,напълно си в нормите,дадени от завода производител...
                              Абсолютно 1:1 моето се държи по същия начин от към разкод.Лятото разхода се намалява с около 1л, даже 1.5л в Града!
                              _/''''''''''''''''''''''''\_
                              //---------------\\
                              [( )== //// ==( )]
                              |_|'------------'|_| ....Punto

                              Коментар

                              Working...
                              X