Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моята мареа вози твърдо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Моята мареа вози твърдо

    Откакто смених палиото с мареа, все едно съм се качил на стария опел. Вози много твърдо, особено се усеща, ако в колата съм само аз и мина със задните гуми през дупка. Налягането на гумите естествено го проверих - нормално е. В два сервиза гледаха колата, според тях всичко по окачването си е Ок, но се застраховаха, че не може със сигурност да кажат, че един амортисьор е в ред, ако не се свали.Твърдо ли возят наистина тези коли или ще сменям амортисьори ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    не знам как вози Палиотоно Браво/Брава/Мареа си возят твърдонаистина ако гумите са по-меки от предписаното и са зимни (по-мека смес) и колата е леко натоварена , возията е по-добра
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Re: Мареата вози твърдо

      snake написа:
      Откакто смених палиото с мареа, все едно съм се качил на стария опел. Вози много твърдо, особено се усеща, ако в колата съм само аз и мина със задните гуми през дупка. Налягането на гумите естествено го проверих - нормално е. В два сервиза гледаха колата, според тях всичко по окачването си е Ок, но се застраховаха, че не може със сигурност да кажат, че един амортисьор е в ред, ако не се свали.Твърдо ли возят наистина тези коли или ще сменям амортесьори ?
      Той ако е изпуснал не е нужно сваляне за да се определи това ,ако досега не си имал сбласък с мареа по добре се срещни с някой колега и пробвай неговата как е на возия ,а ако имаш опит просто като понатиснеш няколко пути по ряско над гумата ще усетиш на къде отива амортицъора.
      Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
      Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
      I am in love with my cars

      Коментар


        #4
        Всички "емпирични" методи за диагностика са приложени. Според тях амортисьорите са добре. Но и в двата сервиза казаха, че не могат да определят дали амортисьорите са тръгнали да изпускат без да ги свалят.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          А дали не си със спортни пружини ,че ми се струва малко ниска.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Аз съм със спортни пружини.Има твърда,Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 но МНОГО СТЕГНАТА возия.А също е и отчайващо ниска. Почти няма по-сериозна неравност по пътя, през която ако мина по-бързо да не закачи. Но се свиква

            Коментар


              #7
              Хм, три месеца имах Мареа, возеше много приятно, меко не, както каза колегата стегнато и тихо, без излишни шумове по дупки, релси и др. Мисля, че тук из форума имаше една класация за най-меко возещ Фиат, Мареата беше втора, май , след Кромата
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
              Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
              Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

              Коментар


                #8
                Аз следя отначало сагата на колегата с продажбата на Палиото, залитанията към най-мощната Мареа, чуденията между двете Ланчи. Не мога да разбера, след като и самият колега споделяше, че е много претенциозен към колата, взискателен и стриктен, как я избра тази кола, че впоследствие почва да се изненадва едва ли не от на пръв поглед очевадни неща. Аз мойта изобщо не съм я избирал - отидох в автокъщата, колата ми грабна окото веднага, седнах, покарах я, останах доволен от стегнатата и много добра возия, която и след 30 000 километра по българските пътища не е мръднала, и после си виках чак бригадата от познати майстори да се произнесат по двигателя. С какво те грабна, колега, тази кола, че след толкова избиране, я купи и сега изведнъж установяваш, че вози твърдо. И как изобщо може да се сравнява Мареа по возене с Палио, просто няма база за сравнение.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #9
                  sugarboy написа:
                  Аз следя отначало сагата на колегата с продажбата на Палиото, залитанията към най-мощната Мареа, чуденията между двете Ланчи. Не мога да разбера, след като и самият колега споделяше, че е много претенциозен към колата, взискателен и стриктен, как я избра тази кола, че впоследствие почва да се изненадва едва ли не от на пръв поглед очевадни неща. Аз мойта изобщо не съм я избирал - отидох в автокъщата, колата ми грабна окото веднага, седнах, покарах я, останах доволен от стегнатата и много добра возия, която и след 30 000 километра по българските пътища не е мръднала, и после си виках чак бригадата от познати майстори да се произнесат по двигателя. С какво те грабна, колега, тази кола, че след толкова избиране, я купи и сега изведнъж установяваш, че вози твърдо. И как изобщо може да се сравнява Мареа по возене с Палио, просто няма база за сравнение.
                  Никакви обяснения не ти дължа, какво съм харесал в колата, защо съм я купил, колко време съм избирал и т.н. си е лично моя работа. Задал съм конкретен въпрос и чакам от хората конкретни отговори. Веднъж вече ти писах като не ти харесват мненията ми, да ги подминаваш.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    Не се дразнете, колеги. Аз не мисля, че Мареа-та вози твърдо. Моята е седан и съм много доволен от возията. Е, не е като на Бенц, но там си има активно окачване. Както те посъветваха, качи се на друга Мареа и виж има ли разлики. Тогава вече умувай, дали не са амортисьоти, пружини и т.н.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      Rokambol написа:
                      Не се дразнете, колеги. Аз не мисля, че Мареа-та вози твърдо. Моята е седан и съм много доволен от возията. Е, не е като на Бенц, но там си има активно окачване. Както те посъветваха, качи се на друга Мареа и виж има ли разлики. Тогава вече умувай, дали не са амортисьоти, пружини и т.н.
                      Прав си, съгласен съм с мнението ти. Ще се кача на друга мареа, но не пречи да попитам и във форума. А ако някой се е обидил на "мареа", обяснявам, че не съм имал предвид всички мареи, а само моята. И затова променям заглавието на темата на "Моята мареа вози твърдо" .
                      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                      Коментар


                        #12
                        snake написа:
                        sugarboy написа:
                        Аз следя отначало сагата на колегата с продажбата на Палиото, залитанията към най-мощната Мареа, чуденията между двете Ланчи. Не мога да разбера, след като и самият колега споделяше, че е много претенциозен към колата, взискателен и стриктен, как я избра тази кола, че впоследствие почва да се изненадва едва ли не от на пръв поглед очевадни неща. Аз мойта изобщо не съм я избирал - отидох в автокъщата, колата ми грабна окото веднага, седнах, покарах я, останах доволен от стегнатата и много добра возия, която и след 30 000 километра по българските пътища не е мръднала, и после си виках чак бригадата от познати майстори да се произнесат по двигателя. С какво те грабна, колега, тази кола, че след толкова избиране, я купи и сега изведнъж установяваш, че вози твърдо. И как изобщо може да се сравнява Мареа по возене с Палио, просто няма база за сравнение.
                        Никакви обяснения не ти дължа, какво съм харесал в колата, защо съм я купил, колко време съм избирал и т.н. си е лично моя работа. Задал съм конкретен въпрос и чакам от хората конкретни отговори. Веднъж вече ти писах като не ти харесват мненията ми, да ги подминаваш.
                        Отговора е : и аз си купих същата "КАРУЦА" , снощи ходих до Лом...е направо е ГАДНА...пък и нестабилна...

                        Коментар


                          #13
                          Аз пък бях доволен от возията на моята мареа. Преди това имах мерцедес 190 и не осетих кой знае каква разлика.
                          FIAT Marea 1.9TD Weekend

                          Коментар


                            #14
                            snaiperisto написа:
                            .... Отговора е : и аз си купих същата "КАРУЦА" , снощи ходих до Лом...е направо е ГАДНА...пък и нестабилна...
                            За стабилност мога да споря. За твърдо возене, всеки си има собствен поглед.
                            Fiat Marea 1.8i 16V
                            Fiat Tipo 1.4i 8V
                            Fiat Punto 1.6i 8V
                            www.italauto-bg.net/forum/

                            Коментар


                              #15
                              rossto написа:
                              Аз пък бях доволен от возията на моята мареа. Преди това имах мерцедес 190 и не осетих кой знае каква разлика.
                              Е ти па "утепа рибата" , то и 190 вози твърдо ама ако само като го сраяняваш с други Мерцедеси....

                              Коментар

                              Working...
                              X