Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как е по-добре-изтърбушване на катализатора или...

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как е по-добре-изтърбушване на катализатора или...

    взе да ми дрънчи катализатора, това предполагам значи, че е за махане. какво ще кажете дали да го изтърбуша само или да го заменя с тръба/резонантно гърне? искам да ми е съшо така тихичко както сега
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Хм, а дали е катализатора!Шума тояно от него ли идва?Има случай в който дрънка пред последното гърне едно такова с никаква формаДоколкото съм запознат в него има някви метални преградки и шума който издават е един като дрънчене(метален)!
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Ако е катализатора го смени с нов, не го заменяй с друго, че ще имаш проблеми !
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        dimmX написа:
        Хм, а дали е катализатора!Шума тояно от него ли идва?Има случай в който дрънка пред последното гърне едно такова с никаква формаДоколкото съм запознат в него има някви метални преградки и шума който издават е един като дрънчене(метален)!
        да колега, 100% е от кат-тора, защото преди 2 часа я качих на канал и лично го проверих. дрънчи самият той, обикновенно на ниски обороти. като вдигнеш оборотите замлъква. а за Dido_Lyubenov защо мислил, че ще имам проблеми и какви?
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Моят не дрънчеше, но реших и го свалих. Почистен е и съм решил да го монтирам пак. На мен ми предложиха - наречен универсален катализатор за около 200лв, но аз поставих гърненце. Мисля, че задължително на бензинов мотор трябва да сложиш гърне за обезшумяване.
          FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

          Коментар


            #6
            Grancharov написа:
            Моят не дрънчеше но реших и го свалих. Почистен е и съм решил да го монтирам пак. На мен ми предложиха - наречен универсален катализатор за около 200лв, но аз поставих гърненце. Мисля, че задължително на бензинов мотор трябва да сложиш гърне за обезшумяване.
            т.е да не го избуша просто и да го върна на мястото му?
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Най-добре го смени със нов-в МК33 ги предлагат по 140 лв.Като продадеш стария и ще си на далавера.Още повече нашите управници ни гласят"данък ауспух",което значи че до 1-2 години ще трябва да сменяме катализаторите,или който го е махнал да слага.Аз лично вмсе повече се замислям да сменя моя.
              PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
              Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

              Коментар


                #8
                Махай го по най-бързия начин . На негово място сложи не права тръба, а резонаторно гърне струва около 20-25лв. Няма да забележиш разлика в шума, а само във вървенето.
                Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                Коментар


                  #9
                  nanio написа:
                  Махай го по най-бързия начин . На негово място сложи не права тръба, а резонаторно гърне струва около 20-25лв. Няма да забележиш разлика в шума, а само във вървенето.
                  е такъв отговор чаках. мерси колега!
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Хубаво ги махате ами я някой да сподели покрил ли е нормите за димност и останалите параметри при годишния технически преглед.По принцип се покриват с рушветче това е ясно.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      Tornado написа:
                      Хубаво ги махате ами я някой да сподели покрил ли е нормите за димност и останалите параметри при годишния технически преглед.По принцип се покриват с рушветче това е ясно.
                      Аз доколкото знам тези норми са доста завишени и се покриват дори да нямаш катализатор. Иначе трябва да забранят соц. возилата, трабантите и т.н. Та малко ми е чудно как ще измислят да ме глобят, ако съм махнал катализатора, а в същото време разни пушещи "трабита" или автобусите на градския транспорт да димят наоколо.
                      Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                      Коментар


                        #12
                        не са завишени особенозависи от колата и от състоянието иосвен това, за колите без фабричен катализатор изискванията са други
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          Аз моя го махнах отдавна и сложих резонаторно гърне. ПИТАЙ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО В СЕРВИЗА ДАЛИ ЩЕ ТИ КУПЯТ СТАРИЯ КАТАЛИЗАТОР, ЩОТО ИНАЧЕ СЕ ПРАВЯТ НА ЛУДИ! Аз моят го шитнах за 40 лв, за гърнето дадох 25 и си тръгнах с 15 лв. Има някъде ги изкупуват и по скъпо - по 60-70 лв, ама не ми се обикаляше.
                          Fiat Brava 1.6
                          Дядо Коледа - директно от Лапландия http://vbox7.com/play:93526954
                          Дядо Коледа - мерки за безопасност http://vbox7.com/play:488dccf8

                          Коментар


                            #14
                            ми който иска ще му кажа къде вземат от браво 1,6 за 90 мерси за инфото иначе. а шума как е с резонантното гърне?
                            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                            Fiat Bravo'97 1,6 16v
                            Fiat Tempra'91 1,6 mono

                            Коментар


                              #15
                              pakumba написа:
                              ми който иска ще му кажа къде вземат от браво 1,6 за 90 мерси за инфото иначе. а шума как е с резонантното гърне?
                              мен ме интересува.
                              "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
                              (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

                              Коментар

                              Working...
                              X