Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кора под двигателя на Fiat Marea Weekend.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кора под двигателя на Fiat Marea Weekend.

    Това ми е първата кола, която има кора под двигателя. Прави ми впечаление, че е много ниска и непрекъснато я закачам: когато качвам колата на тротоар (дори нисък), при неравности на пътя и др.Като вдигахме колата на подемник, видях че кората е здрава, но е захваната с разни телове и свински опашки, явно нещо се е изпочупило там, където става захващането. Интересува ме наистина ли са толкова ниски тези кори или моята виси, поради начина на захващане ?И изобщо какво ще стане, ако я махна напълно ?
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    и аз така се тормозих първия месец като теб, но накрая ми писна да се съобразявам със всяка една неревност по пътя /поне да карах болид да знам защо... І/ и я разкарах. сега съм доволен - само малко по-внимателно ако паркираш по бордюри и нямаш грижа. единствения недостатък е че пробката е най-ниско и трябва наистина да внимаваш ако я качваш някъде...
    FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

    Коментар


      #3
      Май никой не е с кора под двигателя...
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Да ти си щастливец направо и голям късметлия.И сега ако я махнеш всички ще ти скочат да я купуват като първи съм аз.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          В никакъв случай не я махай. Първото което ще стане е да ти свири ремъка на хидравлика и да влизат мръсотия и кал в коша. И моята кора често сърже по неравностите - просто са доста ниски.
          Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

          Коментар


            #6
            Имам кора и не смятам да я махам - напротив - ще я кача на подемник и ще я стега да стане по-висока.@Торнадо: споменаха ми, че Варненска фирма продавала подобни подкартерни кори - ще проверя вярно ли е и ако да - цени. Говорим за нови.
            Steliyan's Life!
            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

            Коментар


              #7
              Колега чакам отговора ти от проверката, и евентуално къде се намира тази фирма.
              Fiat Marea 1.8/16v '96 HLX
              Български газов инжекцион - Бардолини

              Коментар


                #8
                tesiv написа:
                и аз така се тормозих първия месец като теб, но накрая ми писна да се съобразявам със всяка една неревност по пътя /поне да карах болид да знам защо... І/ и я разкарах. сега съм доволен - само малко по-внимателно ако паркираш по бордюри и нямаш грижа. единствения недостатък е че пробката е най-ниско и трябва наистина да внимаваш ако я качваш някъде...
                И на мен такива мисли ми минават през главата. Ще я оставя поне зимата, а лятото сигурно ще я сваля. Много е ниска просто, кара ме да управлявам със страх, все се притеснявам, че ще изстърже нещо отдолу. Ако не я махна, най-вероятно ще я счупя някъде.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  jenshen73 написа:
                  Имам кора и не смятам да я махам - напротив - ще я кача на подемник и ще я стега да стане по-висока.@Торнадо: споменаха ми, че Варненска фирма продавала подобни подкартерни кори - ще проверя вярно ли е и ако да - цени. Говорим за нови.
                  Има фирма, ама едва ли е Варненска, по-скоро Московска...http://www.avtozaschita.ru/index.php?a=indexВъв всеки случай, дано аз да бъркам.
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #10
                    Моята кора беше по същия начин - висеше и закачаше. Въоръжих се с акумулаторна бормашина, вдигнах я на подемник и презакачих наново всички проблемни съединения, най-вече около и над гумите. За целта направих нови дупки, в които монтирах разглобяеми елементи, подобни на оригиналните, които вече не държаха.
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #11
                      евала на такива мераклии като Rokambol и аз мислех да я укрепям с някаква ламаринена, но докато се начудя как и тя се поцепи неузнаваемо и вече няма как ...
                      FIAT MAREA 1.9 TD100 ELX

                      Коментар


                        #12
                        Аз уцелих точния момент, и при мен беше почнала да се цепи, но и това има оправия.
                        Fiat Marea 1.8i 16V
                        Fiat Tipo 1.4i 8V
                        Fiat Punto 1.6i 8V
                        www.italauto-bg.net/forum/

                        Коментар


                          #13
                          Re: Кора под двигателя на Fiat Marea Weekend.

                          snake написа:
                          Интересува ме наистина ли са толкова ниски тези кори или моята виси, поради начина на захващане ?И изобщо какво ще стане, ако я махна напълно ?
                          Моята кола е същата и аз имам кората под двигателя. Досега много рядко съм я закачал някъде. Важно е с какъв размер гуми ти е колата. Аз карам с 185/65/14. Такива ги дават по книжката на колата и нямам проблеми с височината на автомобила. А по принцип кората пази перфектно ремъците от намокряне и обсипването им с камъни и пясък идващи от предната дясна гума, водещо до главоломно бързото им износване.
                          Lancia Kappa 2.0 20V
                          БЪРЗ , НО НЕ БЕЗОТГОВОРЕН !!!

                          Коментар


                            #14
                            Nino написа:
                            jenshen73 написа:
                            Имам кора и не смятам да я махам - напротив - ще я кача на подемник и ще я стега да стане по-висока.@Торнадо: споменаха ми, че Варненска фирма продавала подобни подкартерни кори - ще проверя вярно ли е и ако да - цени. Говорим за нови.
                            Има фирма, ама едва ли е Варненска, по-скоро Московска...http://www.avtozaschita.ru/index.php?a=indexВъв всеки случай, дано аз да бъркам.
                            Говорим за кори от пластмаса, а в по-добрия случай от стъкломат. Ходих при един младеж, който прави спойлери и лепи брони - предложих му колкото пари каже -да направи калъп за кората от моята - да можем да Ви продаваме. Отказа ми с думите "Има фирма, която ги внася, не са скъпи, еди си коя е фирмата", лошото е, че мозъка ми беше зает и с други мисли не запомних името. Понеже работилницата ми е в близост - ще го питам утре или вдруги ден.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар


                              #15
                              Тези кори от пластмаса са по-скоро за обезшумяване и предпазване на ремъците.За защита на картера са онези от линка който съм постнал.И аз те моля да го попиташ, в момента се опитвам да влезна във връзка с производителите, но имам чувството, че транспорта ще е доста скъп и ще обезмисли идеята.Пластмасовите ги внася също "T&N CAR" на поръчка, и струват около 80-100 евро.Иначе ако беше с метална подкартерна защита, на колегата едва ли щеше да се случи това:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=21093
                              SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                              Коментар

                              Working...
                              X