Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Износена гумичка на задната чистачка на Fiat Marea Weekend

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Износена гумичка на задната чистачка на Fiat Marea Weekend

    Като купих мареата ми направи впечатление, че перото (гумичката) на чистачката за задното стъкло е много износено. Рамото на чистачката е здраво и затова си купих само перо(гумичка+метал вътре) на метър (1.50 лв.). Между другото по същия начин постъпих с чистачката на палиото и си карах така 2 години. Само че като погледнах днес перото на мареата, видях че се е износило порядъчно за няма и месец. Не е скъпо да си купя още един метър, но няма ли някакво по-трайно решение на проблема ? Препоръчайте ми какво правите вие в такива случаи.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Мисля, че за задното стъкло им казват, че са графитени - аз си купих уж такава гумичка и вече година не е мръднала. Цената беше около 3 лева, но не съм търсил по-евтино - купих я от първия магазин за авточасти.
    Fiat Marea Weekend 1,6 16V

    Коментар


      #3
      Намираш най евтината 40 см. чистачка и вземаш гумичката от нея. Поставяш внимателно на оригиналното перо и нямаш грижи. Направих го за 2 минути.
      Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

      Коментар


        #4
        Купи си хубаво графитно перо. Цената му е около 7-10лв. Продава се на размер, а не на метър.
        Fiat Marea 1.8i 16V
        Fiat Tipo 1.4i 8V
        Fiat Punto 1.6i 8V
        www.italauto-bg.net/forum/

        Коментар


          #5
          При мен вече е от една година силиконово синьо перо.Не знам при теб какво се е износило ,но при Мареа комби чиста задна врата никога няма.Може би от прашинките които се натрупват се износва и по бързо перото.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Времето си казва думата. Слънце, сняг , лед.... Моето беше спечено и скъсано от стареене на каучука, не че се износва.
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар

            Working...
            X