Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фактура за ремонт на колата на немски. Малко помощ ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фактура за ремонт на колата на немски. Малко помощ ?

    Колеги, колата която си купих, е внос от Германия. Пристигна със сервизна книжка, водена редовно и няколко фактури за извършени ремонти. Човекът, който я докара, твърди че е сменян ангренажния ремък в края на 2006 г. Една от фактурите наистина е от тази дата. Във фактурата има 4 позиции, 3 от тях са ми ясни и не се отнасят за ремъци, само тази не мога да си я преведа:Steuerriemen - Set, 122.76 EURАко някой знае немски, да помага.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    http://babelfish.altavista.com/trSteuerriemen ->Tax belt - каквото и да означава това.Но поне е ясно че е ремък ...

    Коментар


      #3
      Ремъци под капака - бол . И аз се досетих, че riemen означава ремък, въпросът е какъв (или какви) точно
      Tonight's the night and it's going to happen again and again...

      Коментар


        #4
        Ако се водим по превода на английски това означава "такса ремък"Така че едва ли в немската дума пише за кой ремък става дума.Не знам немски - просто опит да помогна

        Коментар


          #5
          ilkor написа:
          http://babelfish.altavista.com/trSteuerriemen ->Tax belt - каквото и да означава това.Но поне е ясно че е ремък ...
          Според eurodict: Steuer -кормило (на автомобил), волан;, riemen: ремъкАйде сега какво е ремък на волана, че и комплект???
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            Steuerung е управление.Steuerriemen - това би трябвало да е ангренажен ремък. - така поне си спомням.п.п. ех този мой правопис

            Коментар


              #7
              Хайде малко помощ от мен.Ангренажен ремък на немски е Zahnriemen!!!Steuerriemen e синоним.Казано на кратко това ти е ангренжният ремък. от теб :D
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                ако е на сръбски е ’’зъбчат каиш’’ :D :D :D отвори капака и го огледай и виж ролката да не шуми като я въртишда ти кажа че ремък и ролка смених на 35000 защото ролката почна да похърква леко.ремък+ролка =25лв,работата от мен,ама удар на клапани с бутала не знам колко излиза......
                типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                хюндай акцент 1.5 CNG
                киа каренс +метан

                Коментар


                  #9
                  Независимо, че вероятно наистина е сменен, ще го свалям и ще видим в какво състояние са ролките. Освен това под капака има една лепенка с километрите и датата, на които е сменян ангренажния ремък. Там е записана и марката на ремъка, който е поставен, ще видя дали наистина съответства на марката на ремъка, който е реално на колата. Ако всичко е точно, може и да спестя 300 лв.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    dudulia написа:
                    Хайде малко помощ от мен.Ангренажен ремък на немски е Zahnriemen!!!Steuerriemen e синоним.Казано на кратко това ти е ангренжният ремък. от теб :D
                    Явно обаче в сервизната книжка е записан по друг начин. Прегледах я цялата, повечето неща са си напечатани и само се отбелязва дали на съответните километри са сменени или не. Има и писано с химикал и с печат отгоре. Но никъде не видях такава позиция, а не ми се вярва в книжката да не се отбелязва смяната на ангренажен ремък.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар

                    Working...
                    X