Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем! Тресе при потегляне и на място

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем! Тресе при потегляне и на място

    Значи пичове от скоро забелязах такъв проблем... При потегляне колата претриса. След това няма проблеми при по високите предавки. Само при потегляне го прави проблема. Другото което забелязах преди може би 2 седмици и май се задълбочава, е това че когато колата работи на място се усеща едно вибриране или тресене. не силно но се усеща и се чува някакво леко тракане. Отворих капака, като че ли тракането се чува от под двигателя ама изобщо не съм сигурен, не мога да установя от къде точно се чува. Също така май си трака и при ниски и при високи обороти - усещах го дори и при 120 като карах. Иначе колата си върви нормално, не губи мощност, а от горе на всичко засякох рекордно за мен нисък разход 5,6/100 с 3ма човека Свиленград - София като си карах основно около 110. Та какъв може да е проблема, че се чува това потракване и претрисане.
    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

    #2
    прилича на тампон на двигателятрябва да кажеш за втория симптом дали е тракане или тресене, различни неща саако беше само първия симптом, има вероятност да има проблем със съеденителя
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Прилича ми на притискателен диск на амбриажа...имах подобен проблем с Темпра-та навремето....Успех

      Коментар


        #4
        sev написа:
        прилича на тампон на двигателятрябва да кажеш за втория симптом дали е тракане или тресене, различни неща саако беше само първия симптом, има вероятност да има проблем със съеденителя
        Ами нещо като тракане е звука. Между тракане и щракане. Но по скоро тракане. Абе най ми прилича на звука - все едно на колело си си закачил пластмасата от кофичка от кисело мляко да щрака. Но се чува слабо, да не си помисли някой, че е някакъв силен звук... но си се усеща. Преди със сигурност го нямаше, а и го нямаше това вибриране което се усеща в купето. Двигателя си мъркаше и колата не можеше да се усети, че работи като съм на място. А сега какво взе да й става не знам. Нищо не е пипано по калата от както я взех преди 6 месеца. Е само масло и филтри са сменени....
        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

        Коментар


          #5
          Ремъчната шайба на коляновия вал има силиконов "тампон" - демпфер. Той като се скапе става така. Когато е здрав обира точно тия вибраций и не ги предава към шайбите на хидравликата , динамото и климатика. Провери дали звука не идва от там. Ако е от нея трябва да я смениш с нова. Не давай да ти я заварявят, както предлагат някой "майстори"
          Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

          Коментар


            #6
            Dido_Lyubenov написа:
            Ремъчната шайба на коляновия вал има силиконов "тампон" - демпфер. Той като се скапе става така. Когато е здрав обира точно тия вибраций и не ги предава към шайбите на хидравликата , динамото и климатика. Провери дали звука не идва от там. Ако е от нея трябва да я смениш с нова. Не давай да ти я заварявят, както предлагат някой "майстори"
            Хмм възможно е да е това. От начало се усещаха съвсем леки вибрации по волана и в купете, но сега са доста по изразителни.
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              #7
              Днес се заслушах по внимателно.... Абе даже не мога да го определя като тракане звука, по скоро колата работи като дизел Иначе двигателя не глъхне и мисля, че работи равномерно
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #8
                тресе при потегляне

                Аз имах подобен проблем,с вибрациите но при мен беше от гарнетата,чак когато се скаса разбрах от каквое до тогава нито шумеше нито,нищо само вибрации.Може да е тампон на двигателя.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #9
                  noriaga написа:
                  Днес се заслушах по внимателно.... Абе даже не мога да го определя като тракане звука, по скоро колата работи като дизел Иначе двигателя не глъхне и мисля, че работи равномерно
                  Бензин не може хич да не поттраква все пак... Или пък да не му чуваш бензиновата помпа.Но виш тресенето го има и при мен - на топла кола при потегляне - понякога. И вярвай ми, 5 майстора го гледаха този пуст съединител и петимата нищо не откриха. 4-тото беше VantoTrade...

                  Коментар


                    #10
                    PASSARELLA написа:
                    noriaga написа:
                    Днес се заслушах по внимателно.... Абе даже не мога да го определя като тракане звука, по скоро колата работи като дизел Иначе двигателя не глъхне и мисля, че работи равномерно
                    Бензин не може хич да не поттраква все пак... Или пък да не му чуваш бензиновата помпа.Но виш тресенето го има и при мен - на топла кола при потегляне - понякога. И вярвай ми, 5 майстора го гледаха този пуст съединител и петимата нищо не откриха. 4-тото беше VantoTrade...
                    Ами аз не разбирам много... Вчера колегата kluchar я погледна как работи и според него няма нищо нередно, ама знам ли. Преди като, че ли по тихо работеше.
                    Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                    Коментар


                      #11
                      Но си е и истина, че от време на време не могат да траят без да си покажат мръсничките ФИАТ-овски номерца...точно тези дребнички, трудно уловими простотийки, който така гадничко ти бъркат в дупето...

                      Коментар


                        #12
                        Такааа.. след неколкодневни наблюдения останових следното. Това вибриране и леко тракане се усеща единствено когато колата е загряла. При студен двигател работи супер. Няма вибрации и тракане. Някакви идеи?
                        Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

                        Коментар


                          #13
                          След като толкова време си я наблюдавал колата - забеляза ли дали:1. Когато колата е студена и няма тракане според теб - двигателя тресе ли се или е в нормите.2. Като загрее колата когато според има тракане - двигателя тогава тресе ли се повече ? или пак си е в нормите...
                          Fiat Palio Weekend TD70
                          ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                          Коментар


                            #14
                            Щом прави разлика на студен и топъл двигател, пробва ли да заредиш от друга бензиностанция ? Прилича ми на нещо свързано с качесвото на бензина ???
                            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                            Коментар


                              #15
                              Именно - натам ме отвежда и мен мисълта - мисля че ми описва някакви детонационни процеси в двигателя, което наистина може да е от горивото но може и да не е от него а от ел . системата - неправилно запалване при ниски обороти, може и свещи да е, според мен е добре да си прегледа свещите и кабелите и след това на газ анализатор за да видят консиснтенцията на газовете и от там да се види беден ли е на гориво и т.н. Свещите се преглеждат на специален стенд - да напомня, а не да се развият и да им се гледа цвета....
                              Fiat Palio Weekend TD70
                              ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

                              Коментар

                              Working...
                              X