Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тъжна случка с картер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тъжна случка с картер

    Здравейте, много тъпо нещо стана вчера, откъртих си пробката на картера и съответно цялото масло изтече...след инцидента съм карал макс 5 минути, отказаха ми спирачките и като погледанх на таблото светеше лампата на маслото, веднага отбих и угасих... после не съм я палил, днес в сервиза видях какъв е демиджа и после отидох до унсс и видях и пробката си въпроса ми е, може ли да се е прецакало нещо повече от картера, лагери, сегменти, защото ще побелея на 21години Темата няма нищо общо с раздел "Дизели" и е поместена в подходящият раздел. Модерирано.Модераторски екип fiat-bg.org
    Прикачени файлове
    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
    e30 forever!

    #2
    Re: Тъжна случка с картер

    BEX---GT написа:
    Здравейте, много тъпо нещо стана вчера, откъртих си пробката на картера и съответно цялото масло изтече...след инцидента съм карал макс 5 минути, отказаха ми спирачките и като погледанх на таблото светеше лампата на маслото, веднага отбих и угасих... после не съм я палил, днес в сервиза видях какъв е демиджа и после отидох до унсс и видях и пробката си въпроса ми е, може ли да се е прецакало нещо повече от картера, лагери, сегменти, защото ще побелея на 21години
    Жалко много жалко съжалявам те.Мисля да пусна анкета за всички с Браво,Брава и Мареа с два възможни отговора.1.Пукал съм картер.2.Не съм пукал картер.Относно това което си обяснил имам няколко въпроса към теб.Не мога да схвана кога ти отказаха спирачките след спукването или преди това и натресе шахтата.Другото което виждам от снимката е ,че тръбата на изпускателната система си стои омаслена т.е. не е изгоряло маслото по нея.От тук ми идва мисълта ,че не си карал колата 5 минути след това ,а по малко.В заключение на поста един съвет от мен.Много красиво се е откъртила и си мисля защо не се опиташ ако ще го заваряваш да и смениш мястото т.е. да не стърчи на долу както е.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      ами случи се следното, излизам с едни приятели от УНСС и с моята кола отиваме до Кривото, ако някой го знае...и виждам тази шахта, през която съм минавал хиляди пъти и си минавам, не помня да съм чул удар или нещо такова...карам си минавам светофара(надясно към онтарио) оставям единия френд на спирката и продължавам, завивам наляво по 280, там след пешеходната пътека, при втората мания, спира едно пежо пред мен. Аз скачам на спирачката и няча никой, все едно съм без серво, успях да спра за щастие, поглеждам си таблото и виждам, че свети лампата на маслото, веднага шибвам десен мигач и на първото свободно място спирам и гася веднага от тогава не съм я палил днес я дръпнахме до Банишора(скъсахме две въжета, ама още се учим )и като видях в сервиза за какво откъртване става на въпрос, чак тогава се сетих за шахтата и днес отидох и видях следите и си намерих и пробката... пп утре ще отида и ще им кажа, като го заварят да го направят да не стърчи отдолу... дано само двг-то да си е наред
      A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
      e30 forever!

      Коментар


        #4
        Стига де колега това си е сериозен удар как не си го усетил.Не мога да вържа обаче проблема със спирачките какво общо има.5 мин за работа на двигател без пробка обаче са си множко дано нямаш последсвия.Нещо по работата на двигателя преди да го угасиш промени ли се?НИКОГА НЕ ПРЕМИНАВАЙТЕ НАД ТАКИВА ПРЕПЯТСТВИЯ КАТО ГИ ОСТАВЯТЕ ДА БЪДАТ В ЦЕНТЪРА НА АВТОМОБИЛА.ЗА ПРЕДПОЧИТАНЕ Е ДА ПРЕМИНЕТЕ С ЕДНОТО КОЛЕЛО ПРЕЗ ТЯХ.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          предполагам, че сервото има общо с налягането на маслото...ами дано е наред ДВГ-то иначе в скоро време може да има нова кола за части в раздел продава , но аз съм все още оптимист пп забравих да кажа, че колата беше студена а за пепядствията го знам, даже не знам кой дявол ме накара да мина по този начин, след като го видях канала
          A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
          e30 forever!

          Коментар


            #6
            Колега,кажи според теб колко растояние измина(не в минути а в метри). Колко метра е работила колата без масло и при какви обороти?Като гледам дирята 15 метра след удара вече си бил без масло.Единственото успокоително нещо в случая е че не ти е блокирал двигателя.

            Коментар


              #7
              Всеки двигател може да изкара доста време без масло, като на празен ход може да върви дори няколко часа. Имаше едни смешни тестове на разни добавки, заради които уж колата можела да работи до 3ч без масло заради добавката. Оказало се обаче, че двигателя изкарва толкова и без добавката :DТова го казвам само за успокоение - ако не си товарил мотора най-вероятно му няма нищо. Ако е товарен - с повече газ или на високи обороти вероятно си за смяна на лагери!

              Коментар


                #8
                правилно казва мейдън. иначе първо си заминават лагерите, заради най-силната си зависимост от маслото. след това сегменти, след това дере блока.
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  еми най много 500м да съм изминал за максимум 4-5мин, не на високи обороти, тъй като колата беше студена, като се има предвид, че маршрута е тръгни, спри... доста време беше на тихи обороти, а лампата ми светна чак накрая...силно съм обнадежден, че всичко е наред ще напиша като има развитие по въпроса, за сега си кеси колицата в сервиза
                  A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                  e30 forever!

                  Коментар


                    #10
                    а лампата ми светна чак накрая...Това ти е отоговора.Щом индикацията е светнала накрая споко.
                    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                    Коментар


                      #11
                      както казва един приятел монтьор - " Щом не ти свети лампата на маслото - проблеми няма !"лампата светва при падане на налягането и съответно тогава ВЕЧЕ няма мазане.така че, извадил си късмет.

                      Коментар


                        #12
                        Аз ще кажа следното: и на мен ми се случи подобно и аз така карах около 5 минути, само че минах около 2-3 км, преди да видя че ми свети лампата, след което загасих двидателя, поражението бе следното: надраскам колянов вал, завлвкли основни лагери и др, подобни глупости, доста сложно казаха от сервиза дето го правиха, дано да нямаш и ти такива порайения
                        Fiat Marea 1.8 16V

                        Коментар


                          #13
                          Аз 3 пати чупя картер и да ти кажа не е много приятно,но това може да се завари!Просто трябва да внимаваш,защото това е най-ниската точка на колата!
                          Fiat Bravo 2.0 20v 154hp
                          Audi 2.6 150hp
                          Audi RS2 2.2turbo 360hp

                          Коментар


                            #14
                            Ами пичовете, които така и така ще свалят картера, ми нека да проверят състоянието на лагерите - не е голяма философия.А що се отнася до спирачките - ако колата беше дизелова - да, тъй като там вакуумпомпата се маже от маслото на двигателя, но за бензинова... нямам обяснение.

                            Коментар


                              #15
                              ///// написа:
                              Ами пичовете, които така и така ще свалят картера, ми нека да проверят състоянието на лагерите - не е голяма философия.А що се отнася до спирачките - ако колата беше дизелова - да, тъй като там вакуумпомпата се маже от маслото на двигателя, но за бензинова... нямам обяснение.
                              Ами тя колицата си е точно дизелак според това, което чета в "гаража" му... TD100
                              Steliyan's Life!
                              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                              Коментар

                              Working...
                              X