Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каква е цената на термостат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    MrElectro написа:
    А....добре че видях темата...Възможно ли е от тази джаджа бравото ми да не загравя хич?
    Коя джаджа?Тук не е чат да беше описал малко по подробно за термостат ли става дума.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #17
      !!!

      spark написа:
      Качи го във формат JPG
      Ето в GIF формат.
      Прикачени файлове

      Коментар


        #18
        Колата ти е произведена 10/1995 и е 103к.с.На www.axm-auto.com има проверка по VIN номер, там пишеш номера на рамата (ZFA....) и ще ти излезе всичко за колата ти.
        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

        Коментар


          #19
          И аз сменях термостат съвсем наскоро. Марката е Vernet, на майстора го доставиха по куриер от Пловдив: 51 лв. термостат + 5 лв. за доставката. Видя ми се подозрително евтин, бях чувал за цена около 100 лв., все още не мога да дам отзиви.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #20
            !!!

            spark написа:
            Колата ти е произведена 10/1995 и е 103к.с.На www.axm-auto.com има проверка по VIN номер, там пишеш номера на рамата (ZFA....) и ще ти излезе всичко за колата ти.
            Там където пише: търсене и под него оригинален № ли да вкарам номера на рамата? (сори за глупавият ми въпрос)

            Коментар


              #21
              Re: !!!

              marto_gp написа:
              spark написа:
              Колата ти е произведена 10/1995 и е 103к.с.На www.axm-auto.com има проверка по VIN номер, там пишеш номера на рамата (ZFA....) и ще ти излезе всичко за колата ти.
              Там където пише: търсене и под него оригинален № ли да вкарам номера на рамата? (сори за глупавият ми въпрос)
              Видях го къде е. Благодаря за информацията.

              Коментар


                #22
                !!!

                Tornado написа:
                От конвеера 1,6 двигателя слиза с един датчик до 01.04.98г. ,а след това с двата датчика.
                Здравей.Значи като избрах по номера на двигателя, ми дава че (както е в случая Термостат): Само за моделите с два темп. датчика - произведени до 01.04.98г. По каталога на тази фирма ми дава че е с едни датчик.

                Коментар


                  #23
                  !!!

                  Значи като гледам всички май са доволни най-много от термостати Vernet?

                  Коментар


                    #24
                    Re: !!!

                    marto_gp написа:
                    Значи като гледам всички май са доволни най-много от термостати Vernet?
                    Просто са най-евтини .
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      #25
                      Re: !!!

                      marto_gp написа:
                      Tornado написа:
                      От конвеера 1,6 двигателя слиза с един датчик до 01.04.98г. ,а след това с двата датчика.
                      Здравей.Значи като избрах по номера на двигателя, ми дава че (както е в случая Термостат): Само за моделите с два темп. датчика - произведени до 01.04.98г. По каталога на тази фирма ми дава че е с едни датчик.
                      Значи колега, ако мотора ти е производство преди 98-ма термостата е с два отвора за два температурни датчици.След 98-ма на термостата има само един датчик - другия мисля че е изнесен на блока или главата(не съм много сигурен къде).Лесно се вижда какъв ти е термостата. Отваряш капака и поглеждаш в дясно на мотора до акумулатора. Там се намира термостата - корпус в който влизат/излизат 3 дебели маркуча един среден и един тънък. Отгоре на този корпус се намират датчиците - лесно се познават излизат кабелчета от тях. И така виждаш какъв ти е термостата - с два или с един температурни датчици. Но ако мотора е произведен преди 98-ма е с 2 датчика.Оригиналния каталожен номер на термостата за такъв мотор е 46523733 - вадих го преди 2 месеца от FIAT ePer. Мойта Брава е с такъв мотор , произведен 97-ма година.
                      FIAT Brava 1.6 16v '97

                      Коментар


                        #26
                        Re: !!!

                        tankov написа:
                        marto_gp написа:
                        Tornado написа:
                        От конвеера 1,6 двигателя слиза с един датчик до 01.04.98г. ,а след това с двата датчика.
                        Здравей.Значи като избрах по номера на двигателя, ми дава че (както е в случая Термостат): Само за моделите с два темп. датчика - произведени до 01.04.98г. По каталога на тази фирма ми дава че е с едни датчик.
                        Значи колега, ако мотора ти е производство преди 98-ма термостата е с два отвора за два температурни датчици.След 98-ма на термостата има само един датчик - другия мисля че е изнесен на блока или главата(не съм много сигурен къде).Лесно се вижда какъв ти е термостата. Отваряш капака и поглеждаш в дясно на мотора до акумулатора. Там се намира термостата - корпус в който влизат/излизат 3 дебели маркуча един среден и един тънък. Отгоре на този корпус се намират датчиците - лесно се познават излизат кабелчета от тях. И така виждаш какъв ти е термостата - с два или с един температурни датчици. Но ако мотора е произведен преди 98-ма е с 2 датчика.Оригиналния каталожен номер на термостата за такъв мотор е 46523733 - вадих го преди 2 месеца от FIAT ePer. Мойта Брава е с такъв мотор , произведен 97-ма година.
                        Значи по всичко написано досега заключавам, че моята е с два температурни датчика. Ходих до магазин за авточасти там продавача ми изкара че е модел 6504.88, т. е. с два температурни датчика, така че ще поръчам такъв. А ти с какъв термостат си, каква марка и доволен ли си от него?

                        Коментар


                          #27
                          Re: !!!

                          marto_gp написа:
                          А ти с какъв термостат си, каква марка и доволен ли си от него?
                          Аз съм с BEHR - имам го от 2 месеца. За сега съм доволен - работи добре. Като свалих предишния видях, че и той е същата марка, а по всяка вероятност стария е бил фабричниязащото беше със заводските скоби дето са еднократни.Но според мен термостатите са малко на късмет, така че успех.
                          FIAT Brava 1.6 16v '97

                          Коментар


                            #28
                            Торнадо , ами досега говорите за термостата ... Затова не го записах.Самата тема е за термостат,нали ?

                            Коментар

                            Working...
                            X