Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Развален километраж на Типо....Съвет?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Развален километраж на Типо....Съвет?

    Та карам си аз спокойно за работа и изведнъж почва да се чува едно щракане от таблото,поглеждам и виждам,че километража се мъчи да превърти на 130000км,но не може и при всяко завъртане на метрите на дневния брояч,който си работи нормално,главният се засилва и не успява при което издава доста силно и дразнещо щракане.Този опит да превърти е съпроводен и с подскачане на стрелката на скоростомера.Просто е супер изнервящо....!Как мога да го оправя?Някаква зъбчатка ли е?Разглобяем ли е и как се сваля таблото с уредите за да го огледам отзад,не видях болчета?С възпитание по таблото не се получава...
    Fiat Tipo 1.6i.e,159A3.046

    #2
    Колега, не искам да те плаша, но сигурно някой си е поиграл преди тебе с километража на Типото. Иначе моето стана на 130000 преди две седмици и си обърна съвсем нормално. Лично аз не съм отварял въпросното устройство, но преди имах Москвич, където често ми се налагаше да го ремонтирам. Там наистина става дума за зъбни колеленца. Принципа е един и същ навсякъде: като стигне до 9 въпросното колеленце със зъбчето си "бутва" следващото. Съжалявам, че не мога да ти помогна с конкретен съвет. Предполагам, че колегите занаят повече, а някой със сигурност се сблъсквал с този проблем. Със сигурност няма да се размине без разглобяване (ако позволява). Успех
    FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
    ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

    Коментар


      #3
      Vlado, мога да ти помогна само със съвет как да свалиш таблото. Аз не съм се сблъсквал с проблем като твоя понеже съм с дигитално табло. Сваляш първо решетката на левия говорител - държи се на 2 видии отляво. Под нея се виждат 2 винта които крепят таблото отляво. Отдясно са още 2 винта - за да ги достигнеш се маха пластмасовата лайстна по края. Просто пъхаш нещо остро и я плъзгаш настрани. Предполагам че като свалиш таблото ще се види отзад механизма и ще може да се отблокира.
      FIAT Tipo 1,4mi - EX
      Alfa Romeo 146ti - EX
      Alfa Romeo 156 2,4JTD

      Коментар


        #4
        tonov написа:
        Vlado, мога да ти помогна само със съвет как да свалиш таблото. Аз не съм се сблъсквал с проблем като твоя понеже съм с дигитално табло. Сваляш първо решетката на левия говорител - държи се на 2 видии отляво. Под нея се виждат 2 винта които крепят таблото отляво. Отдясно са още 2 винта - за да ги достигнеш се маха пластмасовата лайстна по края. Просто пъхаш нещо остро и я плъзгаш настрани. Предполагам че като свалиш таблото ще се види отзад механизма и ще може да се отблокира.
        Ами сигурно няма да е гот ама да си знаеш - разглабял съм го моето табло, като не е дигитално го сваляш цялото, по начина който описа колегата и заедно с всички кабели и жилото на километража, после развиваш 15-16 болта и махаш пистите на задната част. Чак тогава можеш да го отвориш. Аз моето го разглабях да си сменя крушките щото половината не работеха като го купих.
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар

        Working...
        X