Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тропа ми задницата на колата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тропа ми задницата на колата

    Здравейте на всички,преди месец купих на приятелката си Пунто 1. Всичко добре, колата хубава, но нещо тропа отзад. Тропането се чува по леки неравности както като си вътре така и като си отвън /примерно като тя кара/. Въпроса е какво може да е? Гледах тампоните /задни и предни/на задния мост и нещо не ми вдъхват доверие ама знае ли човек?Дали някой се е сблъсквал с този проблем и как се решава?Предварително благодаря за отговорите!
    Alfa Romeo 145 '96 1.6 boxer 103hp
    Fiat Punto '96, 1.2 75hp
    Peugeot 306 xt '97 1.6

    #2
    Лагерите на носачите. Вдигни на крик и разклати гумата хоризонтално гледай носачите, ако има луфт значи лагерите са за смяна, продават се ремонтен комплект около 50 лв за едната страна.
    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

    Коментар


      #3
      Аз имах подобен проблем и се бях вкарал в филма да си купувам заден мост. Оказа се че ми тропа седалката, провери може и да е от захващането на седалката.
      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

      Коментар


        #4
        И аз като си взех моята преди 5г нещо тропаше отзад-ляво... постепенно започна да се усилва. Добре че попаднах на свестен майстор и не се набутах с ремонтни комплекти за задното окачване. Оказа се, че се разхлабил горен закрепващ болт на амортесьора. 15минути. 10лв. Тишина. Кеф.
        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
        --- в сърцето завинаги... ---
        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

        Коментар


          #5
          Имал съм такова Пунто със същия проблем - при мен се оказаха тампоните - евтина и бърза смяна - след това - тишина и спокойствие :D ...тропането беше при празна кола при преминаване през неравности и при натисната спирачка...
          Stilo 1.8 16V

          Коментар


            #6
            Абе и аз имах съмнение за разхлабени болтове на амортесьори ама къде са тия пусти болтове?
            Alfa Romeo 145 '96 1.6 boxer 103hp
            Fiat Punto '96, 1.2 75hp
            Peugeot 306 xt '97 1.6

            Коментар


              #7
              deks777 написа:
              Абе и аз имах съмнение за разхлабени болтове на амортесьори ама къде са тия пусти болтове?
              При теб не знам. На типото като се вдигне колата и провисне задната гума (най-добре ако е свалена изобщо) се вижда една дупка в горната част на подкалника... е те таме е!
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар


                #8
                Здравей колега!И аз го имах същия проблем.Четох доста из форума и стигнах до извода,че са лагерите/тропаше от дясно/.Купих ремонтния комплект,смених го-тропането продължи.Тогава с моя майстор/личен приятел/огледахме внимателно и се установи,че предния десен тампон на моста е скъсан.Купих комплект предни и задни тампони,сменихме ги/малко ш.....на работа.че се сваля целия мост/,но вече нищо не тропа и хлопа.Така,че сменяй тампоните и си О.К.
                PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                Коментар


                  #9
                  За всеки случай провери си и бронята, здраво ли е хваната. Защото заради тая броня(само че при мен беше предната) колко ядове съм имал.
                  "Obviously you don't know, who are you fucking with!" /Blade/

                  Fiat Tempra 1.9 TDs
                  Subaru Legacy 2.0i

                  Коментар


                    #10
                    Такааа. След обстоен преглед от моя страна, свързан чак със сваляне на предните и задните тампони се стигна до извода че заден десен болт със лагерите е заминал. Устаових го като свалих гумата и хванах барабана и го клатих нагоре надолу: тропа яко. Луфта идва точно от десния болт. Отляво всичко е идеално. Сега кажете къде да го сменя? И ориентировъчна цена поне?Цената на комплекта разбрах че е около 50-тина лв
                    Alfa Romeo 145 '96 1.6 boxer 103hp
                    Fiat Punto '96, 1.2 75hp
                    Peugeot 306 xt '97 1.6

                    Коментар

                    Working...
                    X