Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане при работа на място на автомобила

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питане при работа на място на автомобила

    Колеги забелзвам напоследък, май винаги си е било така де, когато колата работи на място, като че ли не работи много равномерно. Всмисъл както си мърка двигателчето и през определен период от време се усеща едно леко претрисане или по скоро превибриране по волана. Сори за въпроса но ми е първа кола и не знам нормално ли е. Колата е Брава 1,4. Също така възможно ли е да е от горивото, тъй като след последното зареждане като че ли леко се усили това нещо. Иначе колата си върви екстра, не губи мощност, разхода е нормален, пали от раз. Абе никакви проблеми, но това ми се струва някак си не много редно. Дали може да е от свещите? Иначе оборотите не играят, при студен двигател са около 1400 и постепенно си слизат до 850-900 някъде.
    Fiat Brava 1.4 97

    #2
    Re: Питане при работа на място на автомобила

    lunafiatik написа:
    .... Дали може да е от свещите? .....
    ..и от кабелите към тях може да е.

    Коментар


      #3
      Значи все пак не е нормално да работи така.......
      Fiat Brava 1.4 97

      Коментар


        #4
        Е не е нормално.Виж си свещите и кабелите.
        FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

        Коментар


          #5
          Как мога да разбера има ли им нещо?
          Fiat Brava 1.4 97

          Коментар


            #6
            Иди на тъмно място , ако са ти скрити кабелите под някаква кора я махни и внимателно огледай кабелте дали пресветват или хвърлят синкави мълнии към металните части около тях, но не ги пипай защтото ще се "здрависаш" с тока. Лошото му е че неможеш да му го върнеш. Ако няма споменатите симптоми, при работещ двигател ВНИМАТЕЛНО вади лулите на свещите една по една / всяка лула после връщай на място преди да си извадил друга / докато ги изредиш всичките. Ако не ти работи свещ и като извадиш нейната лула няма да има разлика в звука от двигатела. Ако свеща работи ще започне да ти прекъсва повече. Успех ! P.S. : Не го прави сам, вземи някой с теб който може да изключи колата от контакт, че ако тока те перне случйно...
            Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

            Коментар


              #7
              А не си ли мислил че може би ти се влючва вентилатора за охлаждане и от по голямата консумация на ток претреперват оборотите,дано да е от то де.
              FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

              Коментар


                #8
                dani389 написа:
                А не си ли мислил че може би ти се влючва вентилатора за охлаждане и от по голямата консумация на ток претреперват оборотите,дано да е от то де.
                Хммм колега виж за това не бях мислил.... Сега като написа това се замисих, че това претреперване се усеща само когато колата е загряла и датчика показва 90 градуса. Сега ще пробвам сутринта
                Fiat Brava 1.4 97

                Коментар


                  #9
                  Претрисането при загрял дв. е от черпене на ток например за включване на перката-това е нормално. На мен ми претрисаше на студен двигател и то не винаги. Смених кабелите и нещата се оправиха.

                  Коментар


                    #10
                    lunafiatik написа:
                    dani389 написа:
                    А не си ли мислил че може би ти се влючва вентилатора за охлаждане и от по голямата консумация на ток претреперват оборотите,дано да е от то де.
                    Хммм колега виж за това не бях мислил.... Сега като написа това се замисих, че това претреперване се усеща само когато колата е загряла и датчика показва 90 градуса. Сега ще пробвам сутринта
                    Аз съм с 1,6 двигателя и работи по-абсолютно същия начин. След като загрее , при малко по-голямо завъртане на волана потрепват оборотите , същото се случва и при включване на отоплението на задното стъкло или включване на дълги+фарове за мъгла. Още не съм си проверявал свещите , но ако се остави на място колата двигателя си работи много добре и затова не съм се засилил да си правя диагностика.
                    Brava 1.6 ELX

                    Коментар


                      #11
                      Колеги смениш свещите ама тези вибрации си останаха. май са по леки но си остават. Забелязвам че си вибрира и пр истуден и при загрял двигател. И тези вибрации се усещат единствено на празен ход, като най-усезаеми са по волана, но се усещат и по педала на спирчаката. Не е нещо кой знае какво, но ме дразни. Също така при натискане по рязко на педала на газта при дадени обороти се усеща нещо като напряжение по него. При вкарване на по висока предавка и отпускане леко на газта спира това напряжение или по точно стръжене някакво.
                      Fiat Brava 1.4 97

                      Коментар


                        #12
                        сигурно е от тампоните на двигателяи при мен се получава понякога
                        2015 Renault Megane Expression GT
                        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                        Всичко за FIAT Bravo 2007

                        Коментар


                          #13
                          lunafiatik написа:
                          Колеги смениш свещите ама тези вибрации си останаха. май са по леки но си остават. Забелязвам че си вибрира и пр истуден и при загрял двигател. И тези вибрации се усещат единствено на празен ход, като най-усезаеми са по волана, но се усещат и по педала на спирчаката. Не е нещо кой знае какво, но ме дразни. Също така при натискане по рязко на педала на газта при дадени обороти се усеща нещо като напряжение по него. При вкарване на по висока предавка и отпускане леко на газта спира това напряжение или по точно стръжене някакво.
                          Колкото по-малка е кубатурата на двигателя, толкова повече се усещат всякакви натоварвания - ел.консуматори (перки, вентилатори, фарове, чистачки, подгряване...) и мехачни (помпи за хидравлики, климатици....). Кога си сменял маслото за последен път? Ако имаш АГУ маслото се сменя някъде с 20-30% по-рано от препоръчителния период. Когато маслото загуби мажещите си свойства, двигателя почва да претриса.
                          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                          --- в сърцето завинаги... ---
                          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                          Коментар


                            #14
                            Sandeto написа:
                            Кога си сменял маслото за последен път? Ако имаш АГУ маслото се сменя някъде с 20-30% по-рано от препоръчителния период. Когато маслото загуби мажещите си свойства, двигателя почва да претриса.
                            точна обратното е :D при каране на газ, маслото може да се сменя на по-дълъг интервал/пробег
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Sandeto написа:
                              Колкото по-малка е кубатурата на двигателя, толкова повече се усещат всякакви натоварвания - ел.консуматори (перки, вентилатори, фарове, чистачки, подгряване...) и мехачни (помпи за хидравлики, климатици....). Кога си сменял маслото за последен път? Ако имаш АГУ маслото се сменя някъде с 20-30% по-рано от препоръчителния период. Когато маслото загуби мажещите си свойства, двигателя почва да претриса.
                              Хмм колега тъкмо бях до колата, знаеш ли че забелязах такъв момент. Когато пусна фаровете, включа отоплението на задното стъкло и огледалата и чистачките да речем, вибрациите се засилват. При изключване на консуматорите намаляват значително. Това нормално явление ли е ?
                              Fiat Brava 1.4 97

                              Коментар

                              Working...
                              X