Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с обезвъвдушаването на Браво 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с обезвъвдушаването на Браво 1.6

    Здравейте колеги. Както всички преди зимата и аз реших да сменя антифриза.Прилежно прочетох писаното във форума ни по въпроса,но попаднах на следния парадокс. На моята кола има двигател 1.6, а радиатор от 1.4...Първо ми бяха казали,че трябва да откача долния маркуч на радиатора, да източа, каквото изтече и след като го закача, да налея антифриз и вода. Направих го и след като запалих , се оказва, че колата много бързо загрява.Горния маркуч е топъл, а долния не. Отляво, горе на радиатора имампробка, но на маркучите от и към термостата няма никакви, винтчета, пробки и тн.Термостата е малко вероятно да е издухал, поне е на 4-5 месеца, а и работеше до последно.Като се вземе впредвид,че и парното не духа топло, мисля,че има въздух пред термостата и той не може да отвори. Кажете своето мнение, и дайте идея как да се оправям,че с тая кола нещо почна само назад да ми върви п.п перката на охлаждането не включва..дори,когато дам на късо датчика върху радиатора. Открих един висящ кабел с оребрена изолация, който идва отляво, под акумулатора и завършва с букса в син цвят. Така и неможах да видя откъде се е откачил..Ще съм много благодарен за помощ, защото почти нямам свободно време и съм се наканил, да оправя нещата утре.
    Bravo 1.6 16V

    #2
    Aз имах подобен проблем но го оправих...Малко е сложно за обяснение и съм 100% сигурен че няма да можеш да го направиш и да ти го обясня..Гледам че си от Слатина , ако искаш мини утре през нашия център и ще ти оправа за 30 мин. мах като колега на колега ...

    Коментар


      #3
      мерси колега, но нямам книжка в момента, а и колата ме съмнява че ще издържи до вас..за 10 -на мин на място и към червения сектор
      Bravo 1.6 16V

      Коментар


        #4
        mixifixi написа:
        мерси колега, но нямам книжка в момента, а и колата ме съмнява че ще издържи до вас..за 10 -на мин на място и към червения сектор
        Къде в слатима си ?Блок ала бала ...

        Коментар


          #5
          Блок 35Б индекс Б. четириетажен, зад високите блокове на светофара при ОМВ.
          Bravo 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Re: Проблем с обезвъвдушаването на Браво 1.6

            mixifixi написа:
            Отляво, горе на радиатора имам пробка, но на маркучите от и към термостата няма никакви, винтчета, пробки и тн.Термостата е малко вероятно да е издухал, поне е на 4-5 месеца, а и работеше до последно.Като се вземе впредвид,че и парното не духа топло, мисля,че има въздух пред термостата и той не може да отвори.
            Виж тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...1%F2%E0%F2Не може да нямаш пробка към радиатора на парното!Ето и copy/paste от друга тема /не мога да я намеря в момента / - миналата година го направих точно така и нямам проблеми :D :"Скоро бях в сервиз и сменях антифриза.В горния край на радиатора от страната на казанчето има пробка за обезвъздушаване с пластмасова врътка,на тръбите за парното които водят към купето също има пластмасова пробка.Майстора разви и двете и започна да сипва антифриз докато протече от двете места.След това ги зави и запалих колата докато стигне 90 градуса и пак разви леко и двете пробки за да излезе въздуха затегна ги и аиде чао.Само ме предупреди като се прибера и колата изстине да затегна добре пробките отново защото са пластмасови и горещи не могат да се стегнат както трябва."
            Прикачени файлове
            BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
            Среден разход на газ

            Коментар


              #7
              Чел съм и двете теми, но опипах маркуча и няма такава пробка..може да е сменян..нямам представа.
              Bravo 1.6 16V

              Коментар


                #8
                mixifixi написа:
                Чел съм и двете теми, но опипах маркуча и няма такава пробка..може да е сменян..нямам представа.
                Амиййй, все си мисля, че не си обезвъздушил системата!!!За да ти загрява толкова бързо и да не ти работи парното...Някъде бях чел, че имало клапанче за обезвъздушаване на термостата - аз такова не съм виждал...
                BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                Среден разход на газ

                Коментар


                  #9
                  mixifixi написа:
                  Блок 35Б индекс Б. четириетажен, зад високите блокове на светофара при ОМВ.
                  Kak ти изглежда колта ... имам предвид цвят ала бала и кък колко си свободен утре ???

                  Коментар


                    #10
                    Колата е синя перла, а утре..ако се наложи няма да ходя на работа ,за да я свърша тая Кажи към колко ти си свободен утре ще се чуем ако искаш да се разберем..а после ще има черпене
                    Bravo 1.6 16V

                    Коментар


                      #11
                      mixifixi написа:
                      Колата е синя перла, а утре..ако се наложи няма да ходя на работа ,за да я свърша тая Кажи към колко ти си свободен утре ще се чуем ако искаш да се разберем..а после ще има черпене
                      След 14ч. Ето ти едно тел.0886605065 и земи дай твойто ...ако зема да се освободя по рано да мога да ти кажа че идвам ...

                      Коментар


                        #12
                        Re: Проблем с обезвъвдушаването на Браво 1.6

                        mixifixi написа:
                        Здравейте колеги. Както всички преди зимата и аз реших да сменя антифриза.Прилежно прочетох писаното във форума ни по въпроса,но попаднах на следния парадокс. На моята кола има двигател 1.6, а радиатор от 1.4...Първо ми бяха казали,че трябва да откача долния маркуч на радиатора, да източа, каквото изтече и след като го закача, да налея антифриз и вода. Направих го и след като запалих , се оказва, че колата много бързо загрява.Горния маркуч е топъл, а долния не. Отляво, горе на радиатора имампробка, но на маркучите от и към термостата няма никакви, винтчета, пробки и тн.Термостата е малко вероятно да е издухал, поне е на 4-5 месеца, а и работеше до последно.Като се вземе впредвид,че и парното не духа топло, мисля,че има въздух пред термостата и той не може да отвори. Кажете своето мнение, и дайте идея как да се оправям,че с тая кола нещо почна само назад да ми върви п.п перката на охлаждането не включва..дори,когато дам на късо датчика върху радиатора. Открих един висящ кабел с оребрена изолация, който идва отляво, под акумулатора и завършва с букса в син цвят. Така и неможах да видя откъде се е откачил..Ще съм много благодарен за помощ, защото почти нямам свободно време и съм се наканил, да оправя нещата утре.
                        За твоя модел, който е с радиатор като на 1.4/12 трябва да има две пробки - на радиатора и на маркуча за парното!Ако на маркуча липсва, тогава намери наклон, така, че предната част на колата да е на по-високо от задната и наливай в казанчето докато изтече през пробката на радиатора!

                        Коментар


                          #13
                          Мерси колега, още утре ще опитам..а за кабела с буксата идеи? Мился ,че щом е синя в края, е специфицирана за някъде,ама..
                          Bravo 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            Колега извинявам се че не дойдох днес да ти помогна за проблема ,но нямаше как .... Дойдоха 5 коли за ксенон и отделно другите работи и направо превъртяхме с колегата от работа .... а и времето беше едно ... Извинявам се отново ...

                            Коментар


                              #15
                              Няма проблем.Аз ти звънях пъти и разбрах,че си зает. има време..и утре е де.
                              Bravo 1.6 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X