Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Размер на резервната гума на Fiat Marea Weekend ELX

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Размер на резервната гума на Fiat Marea Weekend ELX

    Знаех, че резервната гума на мареата е някаква малка и нестандартна, колкото да издържи 20-30 км. Днес стигнах и до нея в процеса на подробно изучаване на автомобила . Направи ми впечатление размера й: 125x80 R15.Някой поглеждал ли е какво пише на неговата резeрвна гума ? Питам, защото това R15 ме озадачи, да не би да е от друг автомобил ? Не ми се играеше да свалям някоя от гумите и да се пробвам да сложа резервната.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Точно това е размера и при мен.Какво те притеснява?
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ми май го притеснява цолажа - вероятно е със стандартни 14", а не 15" както сме аз и ти...
      Steliyan's Life!
      FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

      Коментар


        #4
        За 20-30 км няма нищо да и стане дори да е на предния мост.Диференциала малко ще се чуди какво става ма нищо му няма за толкова малко разстояние.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Точно това е размера и при мен.Какво те притеснява?
          Притесняваше ме това, че останалите гуми са 14-ки и си помислих да не би тази резервна гума да е от друга кола и да не може да се използва. Вече разбрах, че всичко е Ок.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            #6
            Мойта пък си е стандартна 185/65/14, даже като я гледам - чистак нова Мишленка, даже останах с впечатление, че и крикът не беше ваден, беше си гресиран и като че ли целия комплект с гумата не бяха пипани до този момент.
            Fiat Marea Weekend 1,6 16V

            Коментар


              #7
              Няма как да е 14-ка при тази широчина, защото за да се запази общата височина размера ще трябва да е нещо от сорта на 125/90R14. Иначе тези гуми са разчетени за скорост 80 км/ч.
              Fiat Marea Weekend 1.8 HLX
              Renault Safrane 2.0 16V

              Коментар


                #8
                Ами то на ELX обурудването мисля че е с обикновни 14" джанти а на HLX са алуминиеви 15"
                Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                Коментар


                  #9
                  Dido_Lyubenov написа:
                  Ами то на ELX обурудването мисля че е с обикновни 14" джанти а на HLX са алуминиеви 15"
                  Тук си прав. И не само това е разликата - 4 ел. джама също.
                  Steliyan's Life!
                  FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                  Коментар


                    #10
                    Ами да, и още екстри има, но да не се бъзикаме сега, просто да обясним на колегеата :D
                    Основния закон на овчедушието е, че когато всеки си трае и се скатава, с течение на времето всички се оказват под ножа.

                    Коментар

                    Working...
                    X