Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Малко глупаво питане... теч от радиатора на парното

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Малко глупаво питане... теч от радиатора на парното

    Здравейте колеги, съмнявам се че имам теч от радиаторчето на парното и съм решил да сложа добавка докато закупя новото, за проба, та питането ми е каде да я изсипя. Мислих да е като на добрите стари возила, но не намирам подобаващ голям отвор на радиатора, или пък трябва да е в разширителния съд? Благодаря предварително
    Фиат Брава 1.8 16V
    тел: 0878/608606
    mail: kdpalazov@gmail.com
    ICQ: 28668665
    Skype: kostadin.palazov

    #2
    Re: Малко глупаво питане... теч от радиатора на парното

    kpalazov написа:
    Здравейте колеги, съмнявам се че имам теч от радиаторчето на парното и съм решил да сложа добавка докато закупя новото, за проба, та питането ми е каде да я изсипя. Мислих да е като на добрите стари возила, но не намирам подобаващ голям отвор на радиатора, или пък трябва да е в разширителния съд? Благодаря предварително
    Точно там, но те съветвам да не го правиш По-добре го смени
    BMW E90 320D
    ех. FIAT COUPE 2.0 16V
    ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
    ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

    Коментар


      #3
      Сипи едно от малките прахчета за теч в разширителния съд и карай на включено на макс парно докато загрее мотора- значи мотора е развъртял течността- гасиш и на сутринта- трябва да е спекла малката дупчица и стискай палци да е малка за да може да я спече.Ако пак има теч после- не слагай повече нищо друго в антифриза- има неща за смяна просто...
      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

      Коментар


        #4
        Re: Малко глупаво питане... теч от радиатора на парното

        blagun написа:
        kpalazov написа:
        Здравейте колеги, съмнявам се че имам теч от радиаторчето на парното и съм решил да сложа добавка докато закупя новото, за проба, та питането ми е каде да я изсипя. Мислих да е като на добрите стари возила, но не намирам подобаващ голям отвор на радиатора, или пък трябва да е в разширителния съд? Благодаря предварително
        Точно там, но те съветвам да не го правиш По-добре го смени
        аз те съветвам същото...НОВ

        Коментар


          #5
          Re: Малко глупаво питане... теч от радиатора на парното

          Sparco_Racing написа:
          ...НОВ...
          Мдааа. Тая добавка не се знае какво и къде ще запуши По - добре доливай антифриз, докато имаш възможност за ново радиаторче. Е, после ще переш и пода...
          M-Benz E 250 TD 150hp
          M-Benz 200d 75 hp
          Peugeot Bipper 1,3 HDI много малко конски сили

          Коментар


            #6
            НОВ!!! аз заради такива прахчета си играх да разглобявам клапата за топлото на парното и да промивам, един ден се кисна в гореща вода и колко пъти се продухва на силна струя вода за да може да се движи отново! Не се занимавай с такива глупости, ако искаш да нямаш после други ядове, и парите които си спестил от радиатора да ги дадеш за други части, че може и повече да станат!
            Fiat Palio Weekend TD70
            ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

            Коментар


              #7
              За да си 100% сигурен, че е от радиаторчето на парното правиш следното:Рано сутрин преди да се е събудила жена ти... или ако тя става по-рано от теб, значи късно вечер като заспи... отиваш до шкафчето с козметиката й и взимаш най-забутания парфюм. Ако не знаеш кой е значи се ориентираш по позицията му спрямо останалата козметика - най-задните са най-рядко ползваните... тук обаче рискуваш да уцелиш най-скъпия и рядко ползван поради ценността му. А бе като цяло рискована операция, но както се казва - целта оправдава средствата. Та... взимаш парфюма и го изсипваш в разширителния съд на радиатора. И ако на жена ти й замирише на женски парфюм в купето следва 1) обезсърчително оправдание пред нея, че не си возил предния ден друга жена... 2) смяна на радиаторче или опит да запушиш теча с добавка.
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар


                #8
                Нека тя да долови само миризмата ,а после ходи и обяснявай ,че нямаш сестра.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  сега ,когато ми се появи теч от главата и спешно трябваше да измисля нещо сипах една малка боза в радятора,ако щете вярвайте ,ама запуши теч от прегоряла гарнитура ,така карах около 1 месец докато купя частите и намеря време да ремонтирам колата.вторичен ефект,термостата почна да отваря на 50 градуса,ама не мога да кажа дали му дойде времето ,или бозата ’’удари едно рамо’’за сравнение на колега с опел и боза в радятора ,защото тече,му работи всичко добре на пръв поглед от 1/2 година насама,още,имах едва забележимо сълзене от големия радиатор,което сега го нямам ,дори след промивки на охладителната системадано съм помогнал
                  типо 1.4 карбуратор вечеCNG(бившо)
                  хюндай акцент 1.5 CNG
                  киа каренс +метан

                  Коментар


                    #10
                    dan4o написа:
                    сега ,когато ми се появи теч от главата и спешно трябваше да измисля нещо сипах една малка боза в радятора,ако щете вярвайте ,ама запуши теч от прегоряла гарнитура ,така карах около 1 месец докато купя частите и намеря време да ремонтирам колата.вторичен ефект,термостата почна да отваря на 50 градуса,ама не мога да кажа дали му дойде времето ,или бозата ’’удари едно рамо’’за сравнение на колега с опел и боза в радятора ,защото тече,му работи всичко добре на пръв поглед от 1/2 година насама,още,имах едва забележимо сълзене от големия радиатор,което сега го нямам ,дори след промивки на охладителната системадано съм помогнал
                    То народни хитрости колкото щеш... боза, червен пипер...
                    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                    --- в сърцето завинаги... ---
                    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                    Коментар


                      #11
                      Соево брашно.
                      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                      Коментар


                        #12
                        dan4o написа:
                        сега ,когато ми се появи теч от главата и спешно трябваше да измисля нещо сипах една малка боза в радятора,ако щете вярвайте ,ама запуши теч от прегоряла гарнитура ,така карах около 1 месец докато купя частите и намеря време да ремонтирам колата.вторичен ефект,термостата почна да отваря на 50 градуса,ама не мога да кажа дали му дойде времето ,или бозата ’’удари едно рамо’’за сравнение на колега с опел и боза в радятора ,защото тече,му работи всичко добре на пръв поглед от 1/2 година насама,още,имах едва забележимо сълзене от големия радиатор,което сега го нямам ,дори след промивки на охладителната системадано съм помогнал
                        Термостатът е първото нещо, което се прецаква от тези добавки
                        BMW E90 320D
                        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                        Коментар


                          #13
                          Колега ако сипваш добавка не се лъжи да взимаш от битака за 1,2 лева.Преди 4 години ми протече големия радиатор и един приятел,който се занимава с авточасти ми препоръча някаква американска добавка в тубичка като разтворимите мултивитамини.Докато беше студен двигателя извадих най-горния широк маркуч,който влиза в радиатора и изсипах прахта в него.След това го монтирах отново и долях малко вода която беше изтекла.Запалих колата и се повозих докато загрее хубаво течността/при напълно отворено парно/.И от тогава до сега не съм имал поблем с радиатора.Добавката струваше някъде към 10-15 лева.

                          Коментар


                            #14
                            смени го

                            колга щом тече малкия радиатор значи ти влизат пари от антифриз в купетопрез парната инсталация, а те са отровни, така че не си пести смяната а побарзаи
                            karam fiat 1992 tempra karburator
                            0889340995

                            Коментар


                              #15
                              Колеги,аз имам същия проблем.яко тече антифриз в купето и цял ден съм карал без парно и от време на време отварях прозореца че да се стопли малко вътре.А стъклата ми са все едно пържа картофи до тях-на всеки сфетофар бърша като идиот.Та питането ми е само от радиаторчето ли може да е този проблем?освен с добавки или ново радиаторче има ли други алтернативи?И някои ако може да ми препоръча какви добавки да ползвам и евентуално цените им.
                              Bravo 1.6 16V 99г.

                              Коментар

                              Working...
                              X