Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Палав оборотомер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Палав оборотомер

    От заглавието става ясно за какво говоря. Като натисна газта в движение и само в движение, оборотомера започва да подскача, но не винаги. Най-вече когато колата е загряла добре започва да палува, иначе докато е студена си отчита правилно.Колата е марийка, 1.8, 97.Въпросът е откъде взима таблото информация и какво евентуално да погледна, може би някоя връзка?
    Lancia Y, 1.2, 60

    #2
    Re: Палав оборотомер

    3p написа:
    От заглавието става ясно за какво говоря. Като натисна газта в движение и само в движение, оборотомера започва да подскача, но не винаги. Най-вече когато колата е загряла добре започва да палува, иначе докато е студена си отчита правилно.Колата е марийка, 1.8, 97.Въпросът е откъде взима таблото информация и какво евентуално да погледна, може би някоя връзка?
    колега да ти кажа карал сам я тази кола при мен не е имала подобен проблем
    BMW E39 2.5I
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    Коментар


      #3
      Re: Палав оборотомер

      ico83 написа:
      3p написа:
      От заглавието става ясно за какво говоря. Като натисна газта в движение и само в движение, оборотомера започва да подскача, но не винаги. Най-вече когато колата е загряла добре започва да палува, иначе докато е студена си отчита правилно.Колата е марийка, 1.8, 97.Въпросът е откъде взима таблото информация и какво евентуално да погледна, може би някоя връзка?
      колега да ти кажа карал сам я тази кола при мен не е имала подобен проблем
      И аз я карам вече доста време, това се появи последната седмица. Странна работа.
      Lancia Y, 1.2, 60

      Коментар


        #4
        И при мен се е появява подобно нещо, само че ми спира километража и оборотомера и после изведнъж скачат. Причината е в куплунга на датчика за скоростта. Той се намира на скоростната кутия, някъде под главния спирачен цилиндър. Когато стане това аз го понамествам и нещата се оправят. Може и да е спойка.

        Коментар


          #5
          Този проблем го имах , когато купувах "СТИЛЬО"... , даже борд компютъра отчиташе дефект в двигателя. Купих нов акомулатор ...и проблеми вече нямам!
          Таралежът, е птица упорита... не го ли сриташ - не излита!

          Коментар


            #6
            1115 написа:
            И при мен се е появява подобно нещо, само че ми спира километража и оборотомера и после изведнъж скачат. Причината е в куплунга на датчика за скоростта. Той се намира на скоростната кутия, някъде под главния спирачен цилиндър. Когато стане това аз го понамествам и нещата се оправят. Може и да е спойка.
            Как се води този датчик на английски да го проверя в упътването къде се намира точно ?
            Lancia Y, 1.2, 60

            Коментар


              #7
              RPM sensor се води
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                с нов датчик няма ли да се реши проблема?
                2004 Audi A6 4F
                2002 Lancia Y

                Коментар


                  #9
                  Позиция 5 на схемата-rpm sensor. 11 е за скоростта на автомобила.
                  Прикачени файлове
                  Fiat Marea 1.8i 16V
                  Fiat Tipo 1.4i 8V
                  Fiat Punto 1.6i 8V
                  www.italauto-bg.net/forum/

                  Коментар

                  Working...
                  X