Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за температурата на маслото

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за температурата на маслото

    Здравейте колеги!Искам да питам относно температурата на маслото.Днес баща ми закъсал с Фиата(даже и двигателя не завърта)и гледаме в гаража колата.И гледаме всичко омазано в масло(а той го долива)и отваряме капачката и гледаме че дими.Слагаме щеката-над допустимото.Водата също завряла посред зима.Та въпроса ми е толкова ли трябва да е горещо маслото и водата посред зима,и има ли нещо общо това със запалването.

    #2
    И още нещо.Можете ли да ми кажете читави сервизи за гр.Пазарджик че тука са само мошенници.

    Коментар


      #3
      Как да разберем каква е колата.Ако гледаме аватара ти е Типо,ако гледаме ника ти е Купе.Това както и да е.Симптомите водят към гарнитура на главата изцяло.Това ,че е горещо маслото не е показател то трябва да си е горещо.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Tornado написа:
        Как да разберем каква е колата.Ако гледаме аватара ти е Типо,ако гледаме ника ти е Купе.Това както и да е.Симптомите водят към гарнитура на главата изцяло.Това ,че е горещо маслото не е показател то трябва да си е горещо.
        Типо е.гарнитура на главата.А това изцяло какво значи че нещо не мога да разбера какво искаш да ми кажеш.

        Коментар


          #5
          Отвориха ли го.Искам да ти кажа ,че симптомите са типични за издухана гарнитура на главата.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            Отвориха ли го.Искам да ти кажа ,че симптомите са типични за издухана гарнитура на главата.
            Вече те разбрах но не знам къде има читав сервиз в издухания ми град да го подменат това чудо.Лесно ли се оправя и какви части ми трябват та ако може сам да си го ремонтирам но ако е хамалогия ще я карам на сервиз че не ми се занимава.

            Коментар


              #7
              Coupe_S2 написа:
              Tornado написа:
              Отвориха ли го.Искам да ти кажа ,че симптомите са типични за издухана гарнитура на главата.
              Вече те разбрах но не знам къде има читав сервиз в издухания ми град да го подменат това чудо.Лесно ли се оправя и какви части ми трябват та ако може сам да си го ремонтирам но ако е хамалогия ще я карам на сервиз че не ми се занимава.
              Хамалогия е и то не малка!!! Приготви едно 300-400лв... ако е гарнитура де! Има много признаци дали е гарнитура или не... ама така като те "слушам" май не ги топлиш много-много нещата, зат’ва викай някой дето разбира поне малко да ти дава акъл.
              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
              --- в сърцето завинаги... ---
              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

              Коментар


                #8
                Coupe_S2 написа:
                Tornado написа:
                Отвориха ли го.Искам да ти кажа ,че симптомите са типични за издухана гарнитура на главата.
                Вече те разбрах но не знам къде има читав сервиз в издухания ми град да го подменат това чудо.Лесно ли се оправя и какви части ми трябват та ако може сам да си го ремонтирам но ако е хамалогия ще я карам на сервиз че не ми се занимава.
                Ако споменеш и града в който живееш... А за сваляне на глава и подмяна на гарнитура 300-400 лева ми се виждат множко.
                Fiat Bravo 1.4 12V SPI 1996

                Коментар


                  #9
                  Ами човекът пише, че е от Пазарджик, и че там автосервизите са само мошенници. Споко, повечето са таквиа

                  Коментар


                    #10
                    mme написа:
                    Coupe_S2 написа:
                    Tornado написа:
                    Отвориха ли го.Искам да ти кажа ,че симптомите са типични за издухана гарнитура на главата.
                    Вече те разбрах но не знам къде има читав сервиз в издухания ми град да го подменат това чудо.Лесно ли се оправя и какви части ми трябват та ако може сам да си го ремонтирам но ако е хамалогия ще я карам на сервиз че не ми се занимава.
                    Ако споменеш и града в който живееш... А за сваляне на глава и подмяна на гарнитура 300-400 лева ми се виждат множко.
                    Горе-долу толкоз -> гарнитури + шлайфане глава + масло+филтър + труд + центровка = 300-400лвЧовека е писал по-горе:
                    Coupe_S2 написа:
                    И още нещо.Можете ли да ми кажете читави сервизи за гр.Пазарджик че тука са само мошенници.
                    Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                    --- в сърцето завинаги... ---
                    Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                    Коментар


                      #11
                      гарнитура около 20 лв, така и така се сваля гумички клапани 10, шлайф глава много зависи, но с напасване клапани отива на 70-80. труд предполагам 150-200 максимум да е. горе долу това са стойностите
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Първо да се погледне дали е гарнитура защото така от разстояние трудно се дава диагноза.Да не стане така ,че колеги защо ме излъгахте смених я и същата работа.
                        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                        Коментар


                          #13
                          Абе чаткам ама не ми се занимава.По добре сервиз благодаря за отговорите,но все пак за цената на място трябва да видя.Не ви вярвам сляпо защото гледам че колегата по-горе се е оплакал.

                          Коментар

                          Working...
                          X