Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Няколко думи за фиат брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Няколко думи за фиат брава

    Здравейте много се радвам, че попаднах в този клуб. Вече 2 часа чета вашите постинги и много се радвам,че ми "светна" за някой неща,който до сег ане ми бяха янсиi. Днес си купих FIAT абсолютно случайно. Отдавна се оглеждам закола, но пичове не съм много в час с автомобилите, колкото и тъпо да звучи това. Така че бях много рисков клиент. В няколко автокъщи ме видяха че не разбирам много и се опитаха да ме натоварят. В крайна сметка, един приятел се оказа, че внася коли и ми докара от Италия FIAT Brava и ми го подаде почти на цената, на която го е взел. Честно казано, зa FIAT съм чувал какви ли не глупости - че били лесно чупещи се коли, който дават много дефекти и т.н.. От др. страна имам приятели, който карат FIAT и са много доволни. Искам обаче да ви попитам нещо, Защото надали в България има човек, който да разбира от FIAT повече от вас. Значи , колата е произведена в края на 1995 година, 1370 кубика е, 59 KW, хипер лесно се кара(дори и от начинаещи шофйори като мен), готина външност. Само че кажете ми, къде е най-слабото им място? Мога ли да сваля oригиналната стерео система(защото си изхвърлих всички касети) и да сложа CD? Какъв е разхода на гориво на тази кола? С кой бензин е най добре да я карам и как да и сменя дръжките, защото едната е счупена? Колко струват тия дръжки? Реални ли са километрите,който показва километража (86 928 km)? Предварително благодаря.МОДЕРИРАНОколега спазвай правилата на форума, пиши на кирилицаекипа на fiat-bg.org.

    #2
    Добре дошъл в клуба!Честита придобивка и много безаварийни километри!Стандартен съвет е - смени консумативите - филтри, масло, ангренажен ремък (евентуално ролки), свещи, провери кабелите за свещите, евентуално ги смени, ако е напукана изолацията. Виж за твоя двигател какво е писано. Мисля, че се дискутираше темата за разпределителния вал, не знам, аз съм с дизел и тази тема съм я чел с половин внимание. Друг дискутиран проблем е електрическата част на колата - на мен един път ми изгасна половината табло, оказа се студена спойка. Не ги слушай разни "познавачи’, които ти разправят небивалици за фиатите - лесно се чупели и т.н. - всички коли се чупят, колкото по-стара е една кола, толкова по-често един или друг детайл сдава багажа.
    Тойота Приус

    Коментар


      #3
      Колега, честито за новата придобивка! Много безаварийни километри! Доколкото разбирам от описанието ти, става дума за 1,4 12В мотор, който според впечатленията, които съм добил от съфорумците, е най-несполучливият двигател на Фиат изобщо. Но това не бива да те отчайва. Купуването на кола на старо си е на късмет и е много важно как е била обслужвана и как ти ще я обслужваш оттук-насетне. За смяна на фабричния касетофон виж в раздел Автоелектроника, това е един от най-дискутираните проблеми. Шансът кола на толкова години да е на тези километри е почти нулев, като имаш предвид, че идва от страна с несравнимо по-висок стандарт от нашия /която и да е страната на вноса/. Вече за България е нещо обикновено да се правят по 25000-30000 километра на година, така че сам си направи сметката. Успех!
      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

      Коментар


        #4
        Здрасти колега,Честита придобивка, много безаварийни километри. Аз съм с абсолютно същата Брава (от подписа).Като за начало:- масло и маслен филтър - 10W/40 полусинтетика- въздушен филтър- горивен филтър - под кората на задно дясно колело се намира- свещиДобре е да отидеш при познат монтьор, на който имаш доверие да свали капака на клапаните и да погледне състоянието на разпределителният вал. Ако е карана с полусинтетично масло и е сменяно редовно не трябва да имаш проблеми. За пример моята е 1997г. на 172 000км и по-чист двигател не съм виждал. Първата ми работа преди да я купя беше да отворя капака на клапаните за да видя вала - благодарение на форума разбрах за него и за евентуалните проблеми, подчертавам при немърливо отношение на предишният собственик, а не защото е лош двигател.Разхода на гориво:- градско 9-10 литра максимум, зависи и от градското и стила на каране- извънградско при скорост до 100-110км/ч, или това прави около 3500об/мин на 5-та предавка - 5,5л/100, също зависи от стила на каране.Успех, ако има още нещо питай.
        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

        Коментар


          #5
          Здравейте!От една седмица съм собственик на Фиат "Брава"1,9JTD105 2000г.Смених всички консумативи и искрено се надявам да нямам проблеми.Приемам всякакви савети и препоръки.Благодариа.
          Fiat Brava1.9JTD105.

          Коментар


            #6
            dragomir bodurov написа:
            Здравейте!От една седмица съм собственик на Фиат "Брава"1,9JTD105 2000г.Смених всички консумативи и искрено се надявам да нямам проблеми.Приемам всякакви савети и препоръки.Благодариа.
            Честито, със здраве да я караш! Разгледай и раздел Дизели. Моят съвет е да смениш всичко от филтри и масла до ремъци и ролки.
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              MGP

              ilko-gd написа:
              Здрасти колега,Честита придобивка, много безаварийни километри. Аз съм с абсолютно същата Брава (от подписа).Като за начало:- масло и маслен филтър - 10W/40 полусинтетика- въздушен филтър- горивен филтър - под кората на задно дясно колело се намира- свещиДобре е да отидеш при познат монтьор, на който имаш доверие да свали капака на клапаните и да погледне състоянието на разпределителният вал. Ако е карана с полусинтетично масло и е сменяно редовно не трябва да имаш проблеми. За пример моята е 1997г. на 172 000км и по-чист двигател не съм виждал. Първата ми работа преди да я купя беше да отворя капака на клапаните за да видя вала - благодарение на форума разбрах за него и за евентуалните проблеми, подчертавам при немърливо отношение на предишният собственик, а не защото е лош двигател.Разхода на гориво:- градско 9-10 литра максимум, зависи и от градското и стила на каране- извънградско при скорост до 100-110км/ч, или това прави около 3500об/мин на 5-та предавка - 5,5л/100, също зависи от стила на каране.Успех, ако има още нещо питай.
              Колега здравей,От няколко дена и аз съм с Брава, но 1.6 16V.Онзи ден един приятел разбра че съм си взел Брава и каза "Намери някой майстор, който да ти смаже гумичиките на клапаните, (или нещо от сорта), за да не ми ревнеш да ти търся разпределителен вал". Гледам че и ти пишеш за проблем с разпределителния вал. Какъв е и при всички модели ли е този проблем. Ако може да дадеш линк към дискутиран проблем за разпределителния вал.Предварително ти Благодаря.

              Коментар


                #8
                В повечето случай се "омазват" валовете при двигател 1,4 ,така че колега няма се плашиш.

                Коментар


                  #9
                  Честито на новите собственици!Ето и малко полезна информация:Смяна на дръжки: http://213.240.251.70/forum/viewtopic.php?t=9820Bravo/a 1.4 12 V: http://213.240.251.70/forum/viewtopic.php?t=9111Касетофон: http://213.240.251.70/forum/viewtopic.php?t=592. Само при мен ли не се отварят сниките?И линк към целия раздел "Често задавани въпроси..."" http://213.240.251.70/forum/viewforu...days=0&start=0
                  Space Star 1.9 DID

                  Коментар


                    #10
                    Честито колега!Карай смело и послушай съветите на колегите, за обслужването.Колата е като жената, всичко е на късмет Колкото до километрите 100 % не са реални ама да не ти пука ( чудно ми е на кого са били реални като си е купувал кола 2 ръка).Пожелавам ти много безаварийни километри!
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #11
                      благодариа за подробното инфо за дръжките.Обещавам да пиша как съм се справил.
                      Fiat Brava1.9JTD105.

                      Коментар


                        #12
                        tyson написа:
                        ........ ( чудно ми е на кого са били реални като си е купувал кола 2 ръка)......
                        На моята,произведена август 1997г.на 239 xxx км. беше когато я взех.

                        Коментар


                          #13
                          И на моята. Произведена е Юли 1997 и същият месец е регистрирана. Купих си я от човек в Италия. Като я взех беше на 169 000, или за 9 години това прави по 19 000 на година.
                          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                          Коментар

                          Working...
                          X