Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Машинка на педала на съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Машинка на педала на съединителя

    Колеги, може ли някой да ми каже за какво служи машинката на педала на съединителя, тя е същата на вид като стоп машинката на педала на спирачката.Благодаря ви, колата е пунто 2000г.
    ФИАТ ПУНТО 1 1.2/75

    #2
    Да не би съединителя да е хидравличен? Ако е да може да ти прилича на някаква машинка. :D
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD
    Porsche 944 S2
    http://www.valmcrae.snimka.bg/
    http://vbox7.com/user:val_mcrae
    http://autoclubkarlovo.bulgarianforum.net

    Коментар


      #3
      Браво,Брава и Мареа JTD също имат ще погледна при тях за какво е.Сега разгледах ръководството и не успях да разбера защо имат машинка ,но поне съм сигурен ,че подават някакъв сигнал за компа ама защо може би BO ще ни светне.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        машинка на съеденител

        Моята беше счупена, и аз разбрах когато закачиха компютър на колата и той отчете,че педала на съеденителя е натиснат, тогава майстора ми каза че компютъра на колата отчита,че педалът на съеденителя е натиснат , и аз му се исмях в лицето и помислих че има развито чувство за хумор.Много бързо обаче разбрах че не се шегува и се зачудих за какво ли служи ????? Той също не знаеше. Реших да я сменя, защото за да е там тя служи за нещто най малко подава информация на ком. И той трупа грешки. Ако някой знае или разбере за това каква работа върши тя ще бъда благодарен да ме просветли.
        ФИАТ ПУНТО 1 1.2/75

        Коментар


          #5
          Ами общо взето тази машинка служи да "покаже" на компютъра, кога си натиснал съединителя - ама и аз как го казах, все едно е за друго нещо :D Тогава от своя страна компютъра преминава в един режим "натиснат съединител", като променя режима на впръскване, като променя количеството и времето на впръскване, с цел двигателя да остане в максимално добро работно състояние.Примерно караш си, стигаш 4000 оборота и решаваш да натиснеш съединителя. То тогава започва оборотите да спадат прекалено бързо. Там идва и този режим на работа, като оборотите се заковават на 850 (примерно) без никакви колебания, естествено при всичко друго изправно.Друга важна част на този датчик е когато лятото си с климатик караш си с 1100 оборота примерно, то тогава натискаш съединителя, и компресора както е натоварил двигателя, разбирате какви биха били последиците за оборотите му описани в предишното изречение. С прости думи основата му е това.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #6
            Много сложно с тея компютри. Не че не работя в тази сфера! :DНо аз затова си тача карбуратора!
            ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
            // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

            Коментар


              #7
              То не че карбуратора е от простите устройства, ама колко зависима става колата с тая факана електроника не е истина Не че и на мен електрониката не ми е хоби, ама са бива ли в един хубав ден да ида до бриколаж и на установя че освен 2кг чук,трябва да са купя и батерии за електрониката му
              I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

              Коментар


                #8
                Esper написа:
                То не че карбуратора е от простите устройства, ама колко зависима става колата с тая факана електроника не е истина Не че и на мен електрониката не ми е хоби, ама са бива ли в един хубав ден да ида до бриколаж и на установя че освен 2кг чук,трябва да са купя и батерии за електрониката му
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #9
                  Благодаря на колегата " ВО" и аз предполагах че има общо с подаването на гориво, защото от както я смених, преминаването от скорост на скорост стана по меко и плавно, иначе мотора беше някак чувстителен и като и подам газ и я отнема скачаше колата напред назад.
                  ФИАТ ПУНТО 1 1.2/75

                  Коментар


                    #10
                    най вероятно е за Cruise Control(авто пилот, темпомат) ако колата има разбира се
                    FIAT Marea 1.9TD/100

                    Коментар


                      #11
                      zombaiko написа:
                      най вероятно е за Cruise Control(авто пилот, темпомат) ако колата има разбира се
                      Ами колега, аз на такова Пунто не съм видял да има автопилот.Има един вариант след 06.2003 година се монтира EDC-15C-7, на който вид има теоретична връзка за автопилота, но лично аз не знам на такова Пунто въобще да има в ценовата листа автопилот като екстра.Иначе този датчик по принцип и една от функциите му е да изключва авто пилота, но както казах колегата с Пунто 100% няма авто пилот (писал, че е 2000 година) така, че това не го засяга при неговия вариант.
                      pepiko написа:
                      Благодаря на колегата " ВО" и аз предполагах че има общо с подаването на гориво, защото от както я смених, преминаването от скорост на скорост стана по меко и плавно, иначе мотора беше някак чувстителен и като и подам газ и я отнема скачаше колата напред назад.
                      Моля, моля, вече колата няма да ти сеца и подскача, все едно си новобранец
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Да наистина е така!!!!!!!!
                        ФИАТ ПУНТО 1 1.2/75

                        Коментар

                        Working...
                        X