Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да си направим термометър на Фиат Уно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да си направим термометър на Фиат Уно

    Здравейте! Не влизам често във форума, и не знам дали мястото на темата е тук.Преди известно време имах фиат уно с двигател 903 куб.см. На таблото нямаше уред за температурата, а само лампа, която святка когато температурата стигне 130 градуса. След като ми светна веднъж вече двигателя беше останал без вода. След това реших да си сложа термометър. За целта ползвах датчик от Лада или от уно 1.7D - казаха ми, че са еднакви, и термометър от Лада 1600. За двете дадох около 15 лв. Сложих датчика на мястото на стария. След това трябваше да намеря масто на уреда. Реших да го сложа на мястото на кръглата тапи под волана. Остава само да се свържат кабелите и всичо е готово. Вземате "+" който се прекъсва от контактния ключ за захранване на уреда, свързвате и датчика и вече имате термометър. Това съм го правил на фиат уно и на фиат фиорино. В последствие си намерих табло с термометър за уното, което е по добрия вариант.Ето и една снимка да видите къде е сложен термометъра. .Ако темата не е за този раздел ще помоля модераторите да я преместят където трябва, а ако е ненужна или се дублира - трийте.

    #2
    Браво - радвам се когато видя подобрения . Само така! Аз си сложих реле на вентилатора на радиатора - че като се пуска повече време и взе да намирисва на пластмаса в купето - вън му е по-добре... тук италианците не са помислили за реленце ... е 4 лв. е да го ..... .
    Fiat Palio Weekend TD70
    ПО ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "ДИЗЕЛ"

    Коментар


      #3
      Колега, това в дясно от горивопоказателя температурата на маслото ли измерва?
      Fiat Marea 1.8i 16V
      Fiat Tipo 1.4i 8V
      Fiat Punto 1.6i 8V
      www.italauto-bg.net/forum/

      Коментар


        #4
        Rokambol написа:
        Колега, това в дясно от горивопоказателя температурата на маслото ли измерва?
        Температурата на водата измерва.

        Коментар


          #5
          Winner25 написа:
          Rokambol написа:
          Колега, това в дясно от горивопоказателя температурата на маслото ли измерва?
          Температурата на водата измерва.
          В последствие го е поставил това табло с уредите аз така го разбрах.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Tornado написа:
            В последствие го е поставил това табло с уредите аз така го разбрах.
            Точно така. Първо сложих термометъра от лада, а после си намерих табло с термометър.

            Коментар

            Working...
            X