Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто 1.1 94 г. - хлопане отзад вдясно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пунто 1.1 94 г. - хлопане отзад вдясно

    Здравейте!От известно време се чува някакво хлопане по време на движение - мога да го определя като все едно хлопаш с капачка от буркан върху буркана. Може и да е тъпо обяснение, но за мен е приблизително такова. Чува се някъде откъм задната гума. Скоро гледах амортисьорите и уж не бяха "клекнали"...Ще бъда благодарен на мнения...
    Punto 1.9 JTD 2003
    Ex Punto 1.1 1994

    #2
    Виж си тампоните на амортисьорите.
    Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
    Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
    Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
    Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

    Търси се..

    Коментар


      #3
      Ами да - по принцип точно на десния няма никакви гумички в средата или по-скоро има някакви остатъци
      Punto 1.9 JTD 2003
      Ex Punto 1.1 1994

      Коментар


        #4
        В такъв случай, можеш да си вземеш някой приятел да ти помогне да провериш. Качваш го на задната седалка и му казваш да натиска пластмасовия капак, който стои на тампона, ако в тоя случай не тропа значи имаш заминал тампон.
        Fiat Idea 1.9 8V mJet 'Emotion'
        Fiat Bravo 1.4 16V T-Jet 'Eleganza'
        Fiat Punto 1.2 16V ELX 'Speedgear'
        Fiat Uno 1.0 i.e S - "powered by FIRE 8V"

        Търси се..

        Коментар


          #5
          хлопа

          и на мен ми хлопаоказа се 4е нема тампон, а е с лагерикомплекта бил 45 лв. смяна 35да знае6 това е.ако я дигне6 на крик и размърда6 гумата е види6 то4но къде е на носа4а отзад.
          karam fiat 1992 tempra karburator
          0889340995

          Коментар


            #6
            35 лева е много за смяна на носача... и не са само лагери - комплекта е 2 лагера, болт и пластмасова втулка...не може да хлопа от това... ако носача е за смяна - като погледнеш колата отзад - трябва да е разкрачена!под пружината има едни гуми - нещо като тампон - никъде ги няма оригинални... може да е заминала гумата и като минеш през някоя дупка да се чува едно такова чукане - метал в метал... за да смениш или да сложиш нова гума обаче трябва да имаш 1 инструмент, не знам как се казва - за свиване на пружината.... не мисля че е амортисьор....
            Fiat Punto 1.1-Синята птица
            Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
            Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

            Коментар


              #7
              Romeokton написа:
              Ами да - по принцип точно на десния няма никакви гумички в средата или по-скоро има някакви остатъци
              А бе човекът ви е казал на какво се е натъкнал и вече е повече от ясен проблема вие го пращате в 3-та глуха. Това за лагерите на носачите е вярно /питай патило непитай старило/, но ти си намерил една причина отсрани я и после ще разбереш дали има още нещо.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар

              Working...
              X