Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Срок на пълномощно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Срок на пълномощно

    Здравейте!Не съм сигурен че темата ми е за тук, затова се извинявам ако не е така.Направихме пълномощно за колата, тъй като съм от друг град и не винаги имам възможността да я прехвърлям, така че прехвърлянето го оставих за малко по-късно, а и така няма да занимавам стария собственик повече.Въпросът ми е за колко време важи пълномощното? В него е записано "безсрочно", но нотариуската нещо каза от рода: "Честито, с това продавате колата, получихте ли си парите, и аз да съм я прехвърлял до края на годината, защото после трябвало да правим ново пълномощно!?!?" Това не ми направи голямо впечатление тогава, защото и без това смятах да я прехвърля до края на годината, НО в момента не съм толкова сигурен!Та дори от просто любопитство, някой има ли представа, какво е имала впредвид нотариуса?! Дали мисълта и просто не е имала благопожелателен характер, за да си нямаме проблеми в бъдеще, ако я карам само с пълномощното?!
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    #2
    По принцип безсрочното пълномощно си е безсрочно, но ако нещо се случи с автомобила преди да си го прехвърлил той остава като наследство на наследниците и не можеш да си го вземеш по никакъв начин освен ако не ти го преотстъпят на добра воля. А какъв е смисъла да бавиш - прехвърлянето е около 60 лв...
    Fiat Brava 1,6 16v '96, Fobos

    Коментар


      #3
      Няма смисъл

      Няма никакъв смисъл, разбира се! Просто може да нямам възможността да се прибера във Варна за да си я прехвърля. А чакането във варненския КАТ не е малко. Много ме озадачи репликата на нотариуса, че пълномощното важи до края на годината, въпреки, че то си пише че е безсрочно, пише и че мога да правя каквото поискам с колата. Да не би да има нещо общо че гражданската изтича в края на годината?!
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        Намери време и отиди да си я прехвърлиш,че моя комшия изгоря с Опел-а си.Беше с пълномощно от една баба инвалид и както нямаше намерение да умира скоро,изведнъж му се обадиха синовете й ,че тя е починала и му взеха колата...Така,че намери време за да нямаш главоболия после...

        Коментар


          #5
          И колата като е на инвалид сега ако я прехвърля, трябва ли да плащам ДДС?
          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

          Коментар


            #6
            ммм,трябва да попиташ някои ,който знае.

            Коментар


              #7
              Ако са минали 3 години от регистрацията-не плащаш мито.Иначе-да.
              FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

              Коментар

              Working...
              X