Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Маншон на амортисьор

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Маншон на амортисьор

    Вчера сменях гуми и видях, че кожушчетата на амортисьорите са се скъсали и висят. Това проблем ли е или е нормално да стане така?
    Fiat Punto 1.7TD

    #2
    Проблем е!Сменяй ги веднага,щом можеш,иначе ще сменяш амортисьори.
    Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

    Коментар


      #3
      Става въпрос за това дето е като акордеон(кожено/гумено). И как се казва точно?
      Fiat Punto 1.7TD

      Коментар


        #4
        При мен това са противопрашни и противоударни маншони.
        Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

        Коментар


          #5
          Не е толкова фатално. Тия амортисьори така или иначе са на доста годинки. Моя съвет е да си я караш така колата. Е, ако имаш 150лв излишни - сменявай ги.
          Fiat Marea 1.8i 16V
          Fiat Tipo 1.4i 8V
          Fiat Punto 1.6i 8V
          www.italauto-bg.net/forum/

          Коментар


            #6
            Ми моите прахоуловители са на монро и бяха към 35 лева двата. Предпазват от попадането на песъчинки между стержена на амортисьора и семерингата. Сам се сещаш - ако не ги подмениш навреме може да се наложи да сменяш амортисьорите.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              Толкова (около 35 лв) платих и аз за "Монро".А амортисьорите са около 150-евтините.
              Fiat Tempra 1.8 i.e. DOHC SW

              Коментар


                #8
                Ясно, проблем е. Може ли някой да ме ориентира колко ще ми искат за смяната. Мене ми се вижда пипкава работата. Трябва да се свалят амортисьори. А ако са скъсани и 4-те маншона... Ако някой е сменял нека каже колко ще ми земат за работа. Това дето го казвате 35лв. за 4-те маншона или за два. Гледам, че примерно PIRELLI са към 6лв. броя.
                Fiat Punto 1.7TD

                Коментар


                  #9
                  И при мен има такъв проблем. Като гледам, трябва да се сваля и макферсона, гадно. Според мен всеки майстор ще ми вземе поне 30лв за тая операция. Дали не може да си измисри нещо..временно :D
                  Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
                  Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

                  Коментар


                    #10
                    Ще гледам до края на деня да си изясня въпроса. Щото то ако и 4-те са заминали не е работа. Предните два със сигурнос са за смяна. Задните са зад кори и не мога да ги видя. Ако се има в предвид, че маншоните са по 6лв. то работата ще е.... Не ми се мисли.Edit: Току що звънях на Динекспрес(Пловдив) - 30 лв. труд на бройка. Леле ужас. Сметката става много дебела т.е. към 150лв. както спомена някой. Те Динекспрес са скъпари ама... Това само за ориентир го взимам.
                    Fiat Punto 1.7TD

                    Коментар


                      #11
                      А ако амортисьора е омаслен това сигурен признак ли е, че е изпуснал? Теста с натискане на предницата на ръка и пускането й показва, че няма преколебания. И при мен маншона на въпросния амортисьор е скъсан и виси. И ако амортисьора е за смяна, нали трябва да се сменят двата предни амортисьора комплект? Препоръки за марка нови амортисьори? И преди да ги сменям не е ли по-добре да направя един тест на амортисьорите?П.С. Въпросите станаха доста и се надявам колегата да не се сърди, че ги пускам в неговата тема, но мисля, че причинно-следствената връзка е очевидна.
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар


                        #12
                        Ако амортисьорите са ФИЗИЧЕСКИ здрави, но само са "изпуснали" то те могат да се "ремонтират" на цена по-разумна от закупуването на нови фалшиви такива. На мен ми рециклираха задните амортисьори с гаранция 60х км. или 6 месеца. Доволен съм. Цена - 60лв..
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          #13
                          bogidar написа:
                          ...Edit: Току що звънях на Динекспрес(Пловдив) - 30 лв. труд на бройка. Леле ужас. Сметката става много дебела т.е. към 150лв. както спомена някой. Те Динекспрес са скъпари ама... Това само за ориентир го взимам.
                          Точно това имах в предвид , като ти казах да си караш така. На задните амортисьори няма такива маншони.
                          Fiat Marea 1.8i 16V
                          Fiat Tipo 1.4i 8V
                          Fiat Punto 1.6i 8V
                          www.italauto-bg.net/forum/

                          Коментар


                            #14
                            внимание

                            колеги внимаваите с амортисорителятото сменях всичко и скобата ми изпусна трудно намерих пружината внимаваите че става на оръжие което може да откъсне краиници дори и смъртне е трудно и внимателно
                            karam fiat 1992 tempra karburator
                            0889340995

                            Коментар


                              #15
                              Re: внимание

                              niki2572 написа:
                              колеги внимаваите с амортисорителятото сменях всичко и скобата ми изпусна трудно намерих пружината внимаваите че става на оръжие което може да откъсне краиници дори и смъртне е трудно и внимателно
                              Yellow_Flash_Colorz_PDT_37 Направо ако те нацели такава пружината си мъртъв! Затова ако все пак някой реши сам да се занимава с пружините от амортесьорите, освен скобите винаги се подсигурявайте с няколко намотки стоманена тел закрепени на 3 места за пружината!
                              Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                              --- в сърцето завинаги... ---
                              Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                              Коментар

                              Working...
                              X