Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с оборотомера - грешно показание

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с оборотомера - грешно показание

    Здравейте,бих искал да попитам за следния проблем, които вече ме мъчи почти 1месец.Значи в един момент /при палене, след продължително каране и по време на каране/ оборотомера изведнъж полудява.Както си държи нормални обороти на празен ход /~800/ започват да падат стават около 500-300-0.Двигателя е в нормален режим т.е. оборотите на дв. не се променят, а само тези на оборотомера.При потегляне оборотомера започва да брой вместо от 800++++, от 300++++;След спиране и изгасване за около 5сек. всичко се оправя до следващия път.Предполагам, че е някой даттчик или лоша връзка, ако може за ме насочите къде да търся проблема ще съм благодарен.п.с. колата е BRAVA 1.6 16V 99г.Мерси предварително !!!

    #2
    При мен проблема е с километража, но мисля, че вече съм намерил решението - смяна на датчика на километража - около 60лв. струва. Предполагам е датчик на Хол.
    Steliyan's Life!
    FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

    Коментар


      #3
      лош контакт някъде, или в самото табло или при датчика. откъде взема обаче инфо за оборотите другите да кажат
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        mри мен уреда за температурата, при теб - оборотите.Лоша връзка някъде в таблото. Пробва ли да го треснеш с юмрук отгоре?
        Brava 1.6 16V, Бензин

        Коментар


          #5
          Megadeth написа:
          mри мен уреда за температурата, при теб - оборотите.Лоша връзка някъде в таблото. Пробва ли да го треснеш с юмрук отгоре?
          Аз Мими си я третирам като жена - галя я. Но да, след като ми беше предложено - пробвах да тресна, но със сила непозволяваща големи щети. Също писах и в МОЯТА тема, че тряскането за подобен род проблеми не е решение. Проблема е във датчика, струва 58лв.
          Steliyan's Life!
          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

          Коментар


            #6
            jenshen73 написа:
            Megadeth написа:
            mри мен уреда за температурата, при теб - оборотите.Лоша връзка някъде в таблото. Пробва ли да го треснеш с юмрук отгоре?
            Аз Мими си я третирам като жена - галя я. Но да, след като ми беше предложено - пробвах да тресна, но със сила непозволяваща големи щети. Също писах и в МОЯТА тема, че тряскането за подобен род проблеми не е решение. Проблема е във датчика, струва 58лв.
            аз галих датчика, ама нищо не стана при мен беше в лош контакт на буксата с датчика на термостата. понеже е навряно и ме мързеше да разглобявам и да чиста само го пръснах с вд 40 и вече 3 месеца няма грижи
            Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
            Fiat Bravo'97 1,6 16v
            Fiat Tempra'91 1,6 mono

            Коментар


              #7
              Това е евтина идея - ще пробвам с електроконтактен спрей първо После ще купувам датчици
              Steliyan's Life!
              FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

              Коментар


                #8
                Кой датчик така и не разбрах ?
                Lancia Y, 1.2, 60

                Коментар


                  #9
                  мойта каручка е 1.6 и датчика, от който взема инфо уреда на таблото ми се намира завит на термостата. понеже там е компира и някви маркучи и не ми се разглобяваше всичко го пръснах с вд 40 и се оправи. просто си намерете датчиците къде са на вашите двигатели и си пробвайте, в крайна сметка с едно пръскане и 60 лв да си спестиш не е зле
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар

                  Working...
                  X