Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на пистов ремък на двигател 2.0 турбо..как става?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на пистов ремък на двигател 2.0 турбо..как става?

    Значи предстои ми днес смяна на въпросния пистов ремък и ме интересува дали има някакви скрити изненади и като цяло как трябва да стане и за какво да внимавам...значи въпросния пистов ремък върти водната помпа и алтернатора, а сигурно и още нещо което не съм забелязъл...предполагам се разхлабва алтернатора и то служи за обтегач...или е от някоя ролка??....колата е крома 2.0 турбо 8 клапана...мерси предварително
    FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

    #2
    Re: смяна на пистов ремък на двигател 2.0 турбо..как става?

    borchev написа:
    Значи предстои ми днес смяна на въпросния пистов ремък и ме интересува дали има някакви скрити изненади и като цяло как трябва да стане и за какво да внимавам...значи въпросния пистов ремък върти водната помпа и алтернатора, а сигурно и още нещо което не съм забелязъл...предполагам се разхлабва алтернатора и то служи за обтегач...или е от някоя ролка??....колата е крома 2.0 турбо 8 клапана...мерси предварително
    Колега доколкото аз се сещам на мойта Дедра, пистовия ремък се опъва единствено от генератора. Няма да имаш проблеми със смяната, само разхлаби генератора и го вадиш.
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

    Коментар


      #3
      мерси колега...но късно вече е готов....само от алтернатора е ....разхлабва се отдолу развива се отгоре,сваля се държача отгоре навиваш пълен десен , нанизваш ремъка ио по обратния ред...искаха ми 50 лева за тази манипулация но си купих ремък за 10 лева с отстъпката и спестих 40 лева а да ми е честито
      FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

      Коментар


        #4
        абе някъде вземат 50 за смяна на ангренаж и то без да го объркат баси душманите
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          мина вече....добре че съм разглобил 2-3 коли та знам приблизително принципът но иначе да скъпчии са особено като те видят че си със строшена кола и нямаш друг варянт
          FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

          Коментар

          Working...
          X