Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

FIAT PUNTO 96г,1.1 ВЪПРОС

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    FIAT PUNTO 96г,1.1 ВЪПРОС

    Здравйте,имам въпрос за мойта фиатка ...от известно време бръмчи странно и ми казаха че маи е алтернатора /надявам се че не съм объркала наименованието /,някой ще ми каже ли приблизително колко би ми излязло ремонта? /нямам време да отида до някой майстор да я оставям да я погледне, после пак да я оставям да я оправи,за това се обръщам първо към вас,да имам някаква готовност,та направо да отида да я оставя и да плащам /....така и така съм почнала да питам ...какви зимни гуми ще ми препоръчате да сложа...като размери говоря,това ще ни е първа зима заедно и искам нещо сигурно на пътя,че често ми се налага да пътувам Мерси предварително Мод. Премествам темата на полагащото и се място -> "Консултации"Stilo

    #2
    Добре дошла сред нас.На първо време изчети правилата на форума и разгледай разделите.Малко не си уцелила раздела в който трябва да пуснеш темата и да се надяваме ,че някой от екипа по поддръжка ще я премести на подходящото място.Относно въпроса ти за гуми наскоро в раздел консултации имаше няколко теми точно какви гуми за Пунто се препоръчват.По въпроса за алтернатора оставям да отговорят колегите с Пунто.На последно място напиши с кой двигател е автомобила и година на производство така ще ти се окаже по бързо необходимата помощ.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Ами написала съм...96г. ...1.1 е :D и съжалявам за грешката,четох много теми и не намерих къде да я пусна

      Коментар


        #4
        Алтернатора значи, ами да зависи какъв точно е шума, според мен може и от пренатегнат ремък да издава странни звуци и да е по-шумен. Друг вариант разбити лагери, вследствие на износване или пак пренатягане на ремъка. Tornado наскоро разглобява и поправя алтернатор - така че може да помогне с нещо там. Друг вариант скъсано ухо или зле закрепен алтернатор при което звука също ще е странен но едва ли би карала дълго така - малко вероятна причина - в смисъл че щом някой те е насочил към него явно поне е хвърлил едно око как са външно нещата. Тоест ако нямаш някой под ръка по-навътре с нещата - тогава в сервиз. Относно цената - най-скъпия вариант ще е замяната с нов, но може и по тънко да се мине ако е нещо дребно.За гумите - ето тук www.punto.hit.bg - по книга са 155/70/13. И спрред мен това и най-добрия вариант за зимата. В никакъв случай по широка от 155 гума.Това е от мен. Успех
        Punto SX 1.1 55

        Коментар


          #5
          На мен много рядко ми се случва само да присвири ремъка на алтернатора и то след като го смених .Смених го защото чогунения корпус се беше нацепил и се беше усукал .За цената ще те излъжа ,но стар беше 50 или 70 лв
          Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

          Коментар

          Working...
          X