Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Странен шум от ДВГ на Бравото ми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Странен шум от ДВГ на Бравото ми?

    Колеги, пак пиша с молба за съвет Появи ми се странен проблем:както не бях карал колата 1 седмица(при последното каране нямаше проблеми) и сега като я запаля работи уж нормално, но като подам газ и се чува странен звук от мотора, някакво тракане най-точно, което се усилва пропорционално с подаването на газ. Направо бензиновия ми двигател звучи като дизел Оставих я да поработи 5-10 мин, никаква разлика. Направих само едно тестово кръгче пред блока, движи се нормално, но шума продължава.Че ще се ходи на сервиз тая седмица ясно, но все пак някакви предположения?П.С. И зимни гуми нямам и гражданската изтече, дано да се добера до някой сервиз наблизо Приветствам предположенията Ви и ви поздравявам!

    #2
    Възможно да е от повдигачите на клапаните. Обичайно някой от тях не може да се напълни с масло и трака. Ако имаш вариатор на всмукателмия вал, също трака като дизел, когато не е пълен с масло.
    Alfa Romeo 146, 1.4, TS, 16V, '97

    Коментар


      #3
      Re: Странен шум от ДВГ на Бравото ми?

      Paco-G написа:
      Колеги, пак пиша с молба за съвет Появи ми се странен проблем:както не бях карал колата 1 седмица(при последното каране нямаше проблеми) и сега като я запаля работи уж нормално, но като подам газ и се чува странен звук от мотора, някакво тракане най-точно, което се усилва пропорционално с подаването на газ. Направо бензиновия ми двигател звучи като дизел Оставих я да поработи 5-10 мин, никаква разлика. Направих само едно тестово кръгче пред блока, движи се нормално, но шума продължава.Че ще се ходи на сервиз тая седмица ясно, но все пак някакви предположения?П.С. И зимни гуми нямам и гражданската изтече, дано да се добера до някой сервиз наблизо Приветствам предположенията Ви и ви поздравявам!
      Пацо според мен вариянтите са 2!!! Първо си провери шаибата на коляновия вал тя се стяга с една гаика 36 но доста често срещан проблем е с развиването и! Другия вариянт е не добре натегната обтяжна ролка на ангренажния ремък това също е доста често срещан проблем!! Сподели ако искаш къде живееш с кот можем ще помагаме все пак сме градски а аз се обедих че в нашият град няма кои да им разбира на нашите коли( маи маи не само на наще ама...)

      Коментар


        #4
        Колега, каквито съвети даваш, ще уплашиш градския ти. Караш човека да проверява шайбата на коляновия вал, сякаш е сменял агренажния ремък. Той само е дал една седмица почивка на колата, едва ли ще е толкова сериозен проблема.
        Alfa Romeo 146, 1.4, TS, 16V, '97

        Коментар


          #5
          Detron написа:
          Колега, каквито съвети даваш, ще уплашиш градския ти. Караш човека да проверява шайбата на коляновия вал, сякаш е сменял агренажния ремък. Той само е дал една седмица почивка на колата, едва ли ще е толкова сериозен проблема.
          И двете предположения които дадох съм ги изпитал на гърба си!!! Особено това за шаибата!!! И може и да не ви се вярва и при мен стана така само че аз не бях карал колата 2 дена!!! И повярваи Ангренажа също не вях го пипал скоро!

          Коментар


            #6
            Съгласен съм, колега, възможно е и това да е. Подобно, преди време един съсед не можа да запали колата от това, че докато не я карал, мишки му бяха прегризали няколко кабела. :D
            Alfa Romeo 146, 1.4, TS, 16V, '97

            Коментар


              #7
              Имам развитие по въпроса - онзи ден акумулатора беше паднал, понеже вече на карам колата и не можах да запаля. Свалих го и заредих за 12-14 часа. Поставих го и колата запали като ракета, никога не е палела толкова бързо и лесно. Явно си е за смяна акумулаторчето, все пак с него купих колата.Интересното е, че шума от двигателя при натискане на газта изчезна и нито помен от него :D Та възможно ли е да е давал тракащ шум при подаване на газ поради слаб ток? Нали все пак щом двигателя работи, вече работи динамото и зарежда?

              Коментар

              Working...
              X