Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вече имам Брава на метан 1.6 103 к.с. какво да и сменя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вече имам Брава на метан 1.6 103 к.с. какво да и сменя?

    купих я днес и ми казаха че е двувалка и ме наплашиха че за смяна на ангренаж трябва да дам към 500 лева кажете ми вярно ли е аз досега карах ланчия 1.6 75 коня да ли сбърках с тоя фиат
    FIAT BRAVA 1.6 16V 98

    #2
    не е вярнокъм 200-250 лева е смяната на ангренажа, двете ролки и трудаосвен това сменяш малсо, маслен филтър - 4л. масло, в зависимост от марката 60-70 левагоривен, ако е преди 1998г. - 10-15 левавъздушен+поленов филтър 15+15 леваможе и антифриза де смениш и спирачната течностгледаш окачването, спирачките и се возиш :Dопащом си на метан, горивния го зарежи
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Честито!!!Ами аз като ги смених ми струваше 200 лв. с труда - ролки(май 3 бр) и ремък.за жалост майстора реши да сложи некви куча марка.Иначе ремък +ролки (gates уж подсилен и 3 ролки skf излизаха към 300 - 320 лв).

      Коментар


        #4
        ясно а колко ремъка има слде като е двувалкаАко обичаш старай се повечко както се стараеш да си обслужиш автомобила.Tornado
        FIAT BRAVA 1.6 16V 98

        Коментар


          #5
          освен ангренажния, има още два - за климатика, хидравликата...забравих да ти кажа, че не е лошо да смениш и тяхпо 10-15 лева трябва да са
          2015 Renault Megane Expression GT
          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
          Всичко за FIAT Bravo 2007

          Коментар


            #6
            За маслото - сипваш си Селениа Голд за 42лв + 5лв филтър = 47лв.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              за маслото знам ама колко ангренажа има тая кола
              FIAT BRAVA 1.6 16V 98

              Коментар


                #8
                един естествено
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  ясно благодя утре отивам да си правя обслужване на количката и дано да не ми кажат много неща за смяна
                  FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                  Коментар


                    #10
                    tampico написа:
                    ясно благодя утре отивам да си правя обслужване на количката и дано да не ми кажат много неща за смяна
                    Еииии не се научи малкияя Докога ш ти разпраям да идваш срядата на срещите на фенклуба Ако не друг то аз наи малкото съм с такъв двигател същият като твоя!!! Ако не си я вкарал за обслужване още не бързаи!!!!!!!!!!!!!!! Имам нещо навпредвид!!!!Значи имаш общо 4 ремъка!!!1-Ангренажен2-Водна помпа+ Генератор3-Хидравлична помпа4- Климатик

                    Коментар


                      #11
                      ами не съм я закарал още и в сряда ще дойда на срещата, но мога към 20:15 ч. защото съм на работа така става ли?
                      FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                      Коментар


                        #12
                        tampico написа:
                        ами не съм я закарал още и в сряда ще дойда на срещата, но мога към 20:15 ч. защото съм на работа така става ли?
                        Ние сме вече на зимно часово време Срещата започва в 7 но до 8,30 сме винаги там така че

                        Коментар


                          #13
                          оки значи сам там
                          FIAT BRAVA 1.6 16V 98

                          Коментар

                          Working...
                          X