Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Tipo 1.6DOHC Проблем с мощността

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Tipo 1.6DOHC Проблем с мощността

    Пичове днеска взехме едно типо 1.6двувалката.Като купе и като окачване е супер.И двг-то работи като часовник,ама един пич който е карал 1.6двувалката го пробва и ми каза че трябва да върви много повече и аз се панирах.Аз досега не съм карал такова,и ми се струва нормално за 1.6 мотор,ама каточели бавно ускорява и въобще май не върви добре.Иначе отзад няма никакви пушеци,двг не е мит сигурно от 2-3години и не е омаслен въобще,хубаво работи,а иначе като го понапънахме повече за 7-8сек светна лампата на инжекцията.А другото странно нещо е,че човека казва че му харчи 10 и нагоре.Сигурно ше трябва да се види ламбда сондата.Кажете какво да правя че като знам,че колата ми не върви както трябва се побърквам
    ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

    #2
    Провери :1.Въздушен филтър.2.Горивен филтър.3.Катализатор.За друго не се сещам.

    Коментар


      #3
      Re: Tipo 1.6DOHC Проблем с мощността

      grishav написа:
      Пичове днеска взехме едно типо 1.6двувалката.Като купе и като окачване е супер.И двг-то работи като часовник,ама един пич който е карал 1.6двувалката го пробва и ми каза че трябва да върви много повече и аз се панирах.Аз досега не съм карал такова,и ми се струва нормално за 1.6 мотор,ама каточели бавно ускорява и въобще май не върви добре.Иначе отзад няма никакви пушеци,двг не е мит сигурно от 2-3години и не е омаслен въобще,хубаво работи,а иначе като го понапънахме повече за 7-8сек светна лампата на инжекцията.А другото странно нещо е,че човека казва че му харчи 10 и нагоре.Сигурно ше трябва да се види ламбда сондата.Кажете какво да правя че като знам,че колата ми не върви както трябва се побърквам
      Почти е сигурно, че проблема ти не е сериозен!! Най-вероятно масите (жички)!!
      Shumi's trainer! /Tipo 1.6 i.e. DOHC 90hp/
      /Dedra 1.8 i.e./

      Коментар


        #4
        Първо трябва да сменя въздушния и горивния филтър.А ти какво мислиш че е по кабеляците.Кое да прегледам?
        ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

        Коментар


          #5
          Mitko написа:
          grishav написа:
          Първо трябва да сменя въздушния и горивния филтър.А ти какво мислиш че е по кабеляците.Кое да прегледам?
          Поне аз пипнах доста неща. Като почнем кабелни връзки, налягане на бензина, запалителна система, система за допълнително количество въздух, премахване на катализатора и смяна на О2 сондата. Ще видя колата на момчето и ще се разбере дали и има нещо. "Двувалката" много куца и от неправилно зацепен ремък.
          Всичко това е вярно и много важно, макар да не се знае точно откъде да се започне!! Аз не съм направил всичко, което Митко и все пак съм горе-долу доволен от Типцето! Почиствал съм главно големите кабеляци с маси и връзките на чипа под акумолатора (комутатор, чип за ’високото’ или незнам си там още к’во!). Истината е, че най-вероятно никой от предишните собственици не е правил точно това! Иначе с удоволствие бих впрегнал мойта двувалка за един ’ластик’ с Фиатката на Митко!!
          Shumi's trainer! /Tipo 1.6 i.e. DOHC 90hp/
          /Dedra 1.8 i.e./

          Коментар


            #6
            Днеска го направихме типото и наистина доста върви таз "двувалка".Сменени са му днес:Въздушен филтър,горивен филтър,ангренажният ремък е бил неправилно зацепен(1 прескочен зъб),цялостна центровка на инжекцията+смяна на преден лагер на главина.Сега типото е EEEEEEEEEXTRA.Само едни джантета да намериме от селичито.
            ex'Fiat Tipo | ex'Lancia Dedra 2.0 | ex'Alfa 155 1.7TS | ex'98 Lancia Dedra 1.9td SW | ex'ALFA 164 2.0TS | ex'Lancia Delta 1.6i | ex'Fiat Coupe 1.8 16V VFD | ex'Fiat Bravo 2.0 20V HGT

            Коментар

            Working...
            X