Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нещо ми скапва акумулатора! - проблема решен.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нещо ми скапва акумулатора! - проблема решен.

    Всичко беше наред до тая сутрин,бутам ключа и хоп колата завърта едвам едвам и никво палене!Направих най-простото да позаредя малко акумулатора!Слагам го, бутам ключа и колата запалва от воле.Викам си идеално, освен това поразгледах кабелите към стартера масата към скоростната кутия всичко ми се видя ок!Два часа след тази процедура викам я да опитам пак отивам въртя ключа и върти с зор както сутринта!Замерих показанията на акумулатора като го заредих на угасен мотор 12.5 в на запален мотор с всички консуматори 13.8в!След като поработи и я угасих замерих пак ан изгасен мотор 12.9 релето на динамото е здраво и зарежда!След няколко минути падна на 12.7 в! и след два часа едвам върти и не запалва!Сега ще заредя акумулатора и ще го оствая откачен да видим утре кво ще стане!Някви идеи колеги, аз си мисля за някоя утечка но като не знам на къде да се насоча,както и нямаше нищо на колата кво и стана не знам!Моля за помощ
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    #2
    Що не замери тока при покой?Нагласяш мултицета на ампераж и го връзваш последнователно. Алармите харчат около 20-40mA.

    Коментар


      #3
      maiden написа:
      Що не замери тока при покой?Нагласяш мултицета на ампераж и го връзваш последнователно. Алармите харчат около 20-40mA.
      Колега я разясни малко по обстойно какво имаш в предвид "връзваш последователно" ...оф и тва ще стане утре че сега нямам време.
      now. BMW E39 523i '98 170hp
      ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
      ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

      Коментар


        #4
        Нищо не споменаваш за акумулатора на колко години е това онова.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Tornado написа:
          Нищо не споменаваш за акумулатора на колко години е това онова.
          Хубаво ме питаш колега ама така го купих с колата преди 1.5 г,така че колко е стар не знам но досега ядове с него не съм имал колата палеше перфектно!Сега съм го оставил с откачени клеми зареден е и утре ще опитам да запаля ако запали явно нещо го изсмуква, ако не запали незнам но искам първо да проверя дали нещо не го съсипва преди да купя нов!
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            dimmX написа:
            Tornado написа:
            Нищо не споменаваш за акумулатора на колко години е това онова.
            Хубаво ме питаш колега ама така го купих с колата преди 1.5 г,така че колко е стар не знам но досега ядове с него не съм имал колата палеше перфектно!Сега съм го оставил с откачени клеми зареден е и утре ще опитам да запаля ако запали явно нещо го изсмуква, ако не запали незнам но искам първо да проверя дали нещо не го съсипва преди да купя нов!
            Ясна ми е ситуацията като бял ден.И аз изкарах с моя няма и година.Провери ли го поне има ли течност която трябва поне да закрива плочите.Ако няма го долей и тогава зареждай.И без такива ама той е необслужваем и моя беше УЖ такъв ама като разлепих надписа и отворих капака долях 0,8 литра вода пуснах го да се зареди и се размъти край с него.
            Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
            Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

            Коментар


              #7
              Бегай за нов, тоя няма да го бъде, те така умират от раз, и моя така си почина особено тея дето ги водят необслужваеми, днес работи утре не. А за мултицета колегата имаше предвид да измериш да не би да имаш отечка някъде. Откачаш минуса на акуто. и нагласяш мултицета на Ампери единия кабел на акумулатора другия на откачената клема. Затваряш всички врати за да не свети никъде лампа по купето и мериш, трябва да е около 0.01-0.05. А сега да те подготвя и с цените на новите аку. Българска Искра съвсем обикновена с тапички струва 97 лева 55 ампера. Ако питаш мен цената и е толкова близка до цената на хубав аку. че не си сртува да икономисаш 20-30 лева. Давам пример ЕXIDE струва 127 лева, ACdelko 133 лева но с 3 год гаранция. и двата са с оченце и уж необслужваеми. За монбат няма да споменавам за мен тва не е аку.
              Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
              Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
              Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

              Коментар


                #8
                Tornado написа:
                dimmX написа:
                Tornado написа:
                Нищо не споменаваш за акумулатора на колко години е това онова.
                Хубаво ме питаш колега ама така го купих с колата преди 1.5 г,така че колко е стар не знам но досега ядове с него не съм имал колата палеше перфектно!Сега съм го оставил с откачени клеми зареден е и утре ще опитам да запаля ако запали явно нещо го изсмуква, ако не запали незнам но искам първо да проверя дали нещо не го съсипва преди да купя нов!
                Ясна ми е ситуацията като бял ден.И аз изкарах с моя няма и година.Провери ли го поне има ли течност която трябва поне да закрива плочите.Ако няма го долей и тогава зареждай.И без такива ама той е необслужваем и моя беше УЖ такъв ама като разлепих надписа и отворих капака долях 0,8 литра вода пуснах го да се зареди и се размъти край с него.
                Да има течност в акумулатора и плочите са покрити!Никога не съм му доливал вода пък и нямам опит и не знам какво ще стане Относно поста на колега Slavi_Lancia ,благодаря за инфото как да измеря ампеража.Утре ще го свърша това и ако има утечка ще търся кое, а ако няма нов акумулатор Между другото намерих марка EXIDE за 104 лв 60А и 55 за 97лв!Като гледам твойте цени се чудя дали тея са стока с тия цени!
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #9
                  Ти вече си уцелил марката и тя е Exide.От там нататък ти решаваш.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Re: Нещо ми скапва акумулатора!

                    dimmX написа:
                    Всичко беше наред до тая сутрин,бутам ключа и хоп колата завърта едвам едвам и никво палене!Направих най-простото да позаредя малко акумулатора!Слагам го, бутам ключа и колата запалва от воле.Викам си идеално, освен това поразгледах кабелите към стартера масата към скоростната кутия всичко ми се видя ок!Два часа след тази процедура викам я да опитам пак отивам въртя ключа и върти с зор както сутринта!Замерих показанията на акумулатора като го заредих на угасен мотор 12.5 в на запален мотор с всички консуматори 13.8в!След като поработи и я угасих замерих пак ан изгасен мотор 12.9 релето на динамото е здраво и зарежда!След няколко минути падна на 12.7 в! и след два часа едвам върти и не запалва!Сега ще заредя акумулатора и ще го оствая откачен да видим утре кво ще стане!Някви идеи колеги, аз си мисля за някоя утечка но като не знам на къде да се насоча,както и нямаше нищо на колата кво и стана не знам!Моля за помощ
                    Това което можеш да направиш сам е този вксперимент и с откачен акумулатор и ако и тогава е паднал, ще иска нов!Понеже съм в течение на проблема и така се случи и при нас, не намирам логично обяснение, но нека видим резултата с откачен акумулатор и тогава ще умуваме пак!Ако се окаже, че проблема е в акумулатора и си намерил EXIDE на такава ниска цена, изобщо не се замисляй, сега цената им е много по-висока!

                    Коментар


                      #11
                      maiden написа:
                      Що не замери тока при покой?Нагласяш мултицета на ампераж и го връзваш последнователно. Алармите харчат около 20-40mA.
                      Ако е от порядъка на ампери, а не на мА- ще ти изгори мултицетчето като ръждав бушон. :D
                      Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #12
                        Няма да му изгори. Дори най-евтините китайски мерят до 10 ампера - просто трябва да се сложи на 10А вместо на 200мили ампера и да се премести червеният кабел на третата клема на мултимера. На нея си пише 10А.
                        Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                        Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                        Коментар


                          #13
                          Не може да изгори, знаеш ли каква шина има вътре А и той няма да мери докато пали, а само за утечки при спряни консуматори

                          Коментар


                            #14
                            Относно поста на колега Slavi_Lancia ,благодаря за инфото как да измеря ампеража.Утре ще го свърша това и ако има утечка ще търся кое, а ако няма нов акумулатор Между другото намерих марка EXIDE за 104 лв 60А и 55 за 97лв!Като гледам твойте цени се чудя дали тея са стока с тия цени!
                            Къде намери такива цени бре, това са старите цени преди да скочат така от преди 2 месеца, може от тогава да ги имат, направо грабваи един тва е без пари. Те са на цената на Искрата. Аз нестига че трудно го намерих като марка амаи и скъпи ето саита им разгледаи го и виж тоя дет е толкова евтин дали изглежда така "съвпадат ли образите "http://www.didi94.com/batteries/ceni_batteries_exide.htm
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                            Коментар


                              #15
                              Само да вметна, че и аз съм на това положение и трябва да купувам акумулатор.Получих информация, че от 12 ноември ще се вдигат цените и то доста!
                              Space Star 1.9 DID

                              Коментар

                              Working...
                              X