Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прескочил ремък Fiat Coupe

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Абе тия (майстори) знаят ли как се печелят 1000лв това за работа е абсурдна сума. Трябвало е да кажеш че колата е типо да видиш ква разлика е надценката а двигателя е същия. То като кажеш еди кво си за купе и цените ти ги обяваяват като че караш порше едва ли не. Колата се прави но търси друг сервиз и говори за типо а не за купе.
    Обичам си работата.

    Коментар


      #17
      Благодарско на всички,колата от 2 сед. я карам и даВи кажа честно,нее много добре.Ремонта излезе 1200лв.това е:клапани,шлайфане на глава+смяна на масло и филтри.Преди ремонта над 3000об.се изтрелваше а сега най набира към2000,абе струваМисе скопена.По - някога повреме на движения загасва или просветва лампата за инжекциона.Понеже съм лаик и"разбирач"преди рем.пипнах едно болче което сеоказва чее за въздуха.При натискане на съединителя оборотите падат до 450 и пак се вдигат.Око имате идеи каквое давайте.

      Коментар


        #18
        tashunk написа:
        Благодарско на всички,колата от 2 сед. я карам и даВи кажа честно,нее много добре.Ремонта излезе 1200лв.това е:клапани,шлайфане на глава+смяна на масло и филтри.Преди ремонта над 3000об.се изтрелваше а сега най набира към2000,абе струваМисе скопена.По - някога повреме на движения загасва или просветва лампата за инжекциона.Понеже съм лаик и"разбирач"преди рем.пипнах едно болче което сеоказва чее за въздуха.При натискане на съединителя оборотите падат до 450 и пак се вдигат.Око имате идеи каквое давайте.
        Кое е това болтче - къде точно се намира?Това с оборотите ми прилича на стъпково моторче?На едно място като е колата какви обороти държи - постоянни или се менят?
        BMW E90 320D
        ех. FIAT COUPE 2.0 16V
        ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
        ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

        Коментар


          #19
          Намира се точно над капака където са сфещите.На края болта завършва на конус.

          Коментар


            #20
            Когато е студена1400 загреели900 и не мърдат.Трепти ми налягането на маслото между0-0.5бара

            Коментар


              #21
              Какво точно се е случило, та е прескочил ремъка? Много зор ли и е давано? А иначе след основен ремонт ако не върви според мен трябва да отидеш директно при майсторите (дано да има гаранция) и да си оправят това което са сътворили за 1200 лева... Според мен майсторите не са си свършили добре работата...

              Коментар


                #22
                Вариатора правилно ли е зацепен към всмукателния вал? При грешка в него, ще ти светне "умната" дюза, както и ще има осезаема разлика в ускорението при ниски и високи обороти.
                Fiat Marea 1.8i 16V
                Fiat Tipo 1.4i 8V
                Fiat Punto 1.6i 8V
                www.italauto-bg.net/forum/

                Коментар


                  #23
                  Rokambol написа:
                  Вариатора правилно ли е зацепен към всмукателния вал? При грешка в него, ще ти светне "умната" дюза, както и ще има осезаема разлика в ускорението при ниски и високи обороти.
                  тава нема вариатор
                  fiat coupe 1.8 16v

                  Коментар


                    #24
                    vlalov написа:
                    Rokambol написа:
                    Вариатора правилно ли е зацепен към всмукателния вал? При грешка в него, ще ти светне "умната" дюза, както и ще има осезаема разлика в ускорението при ниски и високи обороти.
                    тава нема вариатор
                    Хм, аз си мисля, че трябва да има...но може да съм се заблудил
                    Fiat Marea 1.8i 16V
                    Fiat Tipo 1.4i 8V
                    Fiat Punto 1.6i 8V
                    www.italauto-bg.net/forum/

                    Коментар


                      #25
                      Никакъв зор,мишоци са вкарали костилки и сасе набили в зъбните колелета видяхги.Майстора Мие приятел"а приятелите се цакат най добре"Той казва,че виновно е именно въпросното болче и даго врътна леко.Всичко това по телефона извън градае.Може ли дае от маслото преди беше с Selenia 20k,а сега е Gold.Горивния филтър не съм го сменял,а го имам просто незнам къде даго търся.

                      Коментар


                        #26
                        Под една кора пред задна дясна гума.
                        Прикачени файлове
                        Обичам си работата.

                        Коментар


                          #27
                          Rokambol написа:
                          vlalov написа:
                          Rokambol написа:
                          Вариатора правилно ли е зацепен към всмукателния вал? При грешка в него, ще ти светне "умната" дюза, както и ще има осезаема разлика в ускорението при ниски и високи обороти.
                          тава нема вариатор
                          Хм, аз си мисля, че трябва да има...но може да съм се заблудил
                          100% няма вариатор този мотор 2.0 16В
                          BMW E90 320D
                          ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                          ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                          ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                          Коментар


                            #28
                            tashunk написа:
                            Никакъв зор,мишоци са вкарали костилки и сасе набили в зъбните колелета видяхги.Майстора Мие приятел"а приятелите се цакат най добре"Той казва,че виновно е именно въпросното болче и даго врътна леко.Всичко това по телефона извън градае.Може ли дае от маслото преди беше с Selenia 20k,а сега е Gold.Горивния филтър не съм го сменял,а го имам просто незнам къде даго търся.
                            Ето виж в тази тема как да си смениш бензиновия филтър http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=571
                            BMW E90 320D
                            ех. FIAT COUPE 2.0 16V
                            ex. FIAT BRAVO 1.6 16V
                            ex. ALFA ROMEO 145 BOXER engine

                            Коментар


                              #29
                              tashunk написа:
                              Съгласен,при красивата и вярна кола е като при жените.Няма тънкана, нищоче преди мен я е яздил някой друг. :D
                              Ти ме утепа.Много истина има в думите ти.А за ремонта на двигателя 1000 лв.са множко.За тия пари ще си намериш цял двигател втора употреба.

                              Коментар


                                #30
                                Не знаеш на какво можеш дапопаднеш.А моя е бил без износване"светел".Пренебрегнах "любимата"бензиностанция и сипах другаде на 4та въртеше гуми побаир.И какво заради измикярски изпълнения може дасе набутваш датърсиш причини а ТО.Имах скоро 1200км.в Гърция освен чее с 20ст. по-евтин,ами все едно карах с 98.Европааа

                                Коментар

                                Working...
                                X