Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Прескочил ремък Fiat Coupe

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Прескочил ремък Fiat Coupe

    Помощ

    #2
    Искаш да върнеме назад ли!?Поне кажи колко зъба

    Коментар


      #3
      Много 7.Майсторите говорят за нови бутала

      Коментар


        #4
        ок
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          а колата коя година е и с кой мотор...... на скорост ли прескочи ремъка?че то щом ти говорят за нови бутала, май и нови клапани ще искат, пък може и валове да се окажат криви :
          СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
          бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
          сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
          ИТАЛФЕСТ 2007

          Коментар


            #6
            По-подробно де... Каква помощ искаш?Като общ съвет - настоявай да присъстваш на разглобяването, за да видиш какви в действителност са пораженията. Или ако не разбираш, потърси си доверен консултант.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              Нови бутала без нови клапани е абсурдно, по-вероятно е обратното.

              Коментар


                #8
                Отвориха горния капак и казаха,че клапаните сасе изкривили,за по-надолу незнаели.Няма грам компресия.Мотора е 2000 v16 139k.995г.Само за работа тези ми обевиха1000лв. и аз даси търся части.Как мислите в най лошия вариянт колко може Да излезе?Иначе от колата съм страшно доволен преди две години я купих на женами и все още само Аз си карам.

                Коментар


                  #9
                  Съжалявам,не можах по-рано да пиша.Бях до късно снощи на работа

                  Коментар


                    #10
                    Не небеше на ход.Предната вечер се прибирам с нея,сутринта паля и върти като изоглавена и нещте.Миналата есен същтото,отварят капака на ремъка и вътре пълно с костилки от сливи от мишьоци.Тогава бяха два зъба и се разминах с 100лв.А сега егати.Да живееш в Симеоново и да имаш кавказка овчарка трошячка на котки май-нее много добре.

                    Коментар


                      #11
                      Колега, къде в симеоново живееш, щото и аз съм там?Евентуално може да го погледна, 1000лв е абсурдно за смяна на 16 клапана и то само за работа.Много е!

                      Коментар


                        #12
                        На буталата едва ли им има нещо.Ще смениш вероятно клапани,но аз бих те посъветвал да смениш главата с друга втора употреба.Ще стане по-лесно,ако я намериш и на добра цена,ще стане и по-евтино.Успех.
                        FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                        Коментар


                          #13
                          tinalex написа:
                          На буталата едва ли им има нещо.Ще смениш вероятно клапани,но аз бих те посъветвал да смениш главата с друга втора употреба.Ще стане по-лесно,ако я намериш и на добра цена,ще стане и по-евтино.Успех.
                          Колега не съм съгласен с тебе.Трудно се намира 16 клапанова глава за Фиат.Ако намериш ще ти искат над 250лв и то без разпределителните валове.Според мене ще се разминеш само със смяна на клапани,но докато не се отвори неможе да се каже.А тези 1000лв виждали ли са.Бахти идиотите.Тука се говори(в Русе) за 100лв на цилиндър за пълен основен ремонт,естествено без частите.
                          Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                          Коментар


                            #14
                            Цената на труда зависи и от колата и какво се разглабя. Ако се сменят и бутала цената е такава. То това са сваляне на ремъци, термостат, колектори, картер, полуоска, лепене на картер после, валове, препасване на клапани, сегменти.. абе 1000 неща. Ако е само за клапани повече от 250лв за труд е много, въпреки че и там е доста занимавка. Дори на моя лесен за обслужване мотор ми отнема към два дни тая процедура.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #15
                              Съгласен,при красивата и вярна кола е като при жените.Няма тънкана, нищоче преди мен я е яздил някой друг. :D

                              Коментар

                              Working...
                              X