Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типо-разход 16/100 градско

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типо-разход 16/100 градско

    здравейтетия дни останах шашнат от разхода който ми даде колата знам, че ламбда сондата е за смяна ама може ли да е само тя проблема щото на извънградско ми дава 7.1 на бензин разход (нямам газова)?
    Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

    #2
    Колега при твойто двигателче мисля че си почти ОК със този разход и разликата градско/извънградско особено ако ламбдата е духнала която е със живот 100к километра за да работи във фабричните граници.За сравнение на мен ми е 12-13 може и повечко градско а на дълъг ми дава 7.4 бензин .П.С. имам газова но не я ползвам и не бърка работата.Сега съм сменил ламбдата точно преди три дена и ако искаш ще те ъпвам с инфо как се държи с нея като разход.Все пак предполагам че си я настъпваш аз мойта си я карам душманската в 5000 оборота не по малко градско.
    Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
    Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

    Коментар


      #3
      Въпроса е дали да си купувам ламбда или не, че не е 2 левачакам инфо Темпрата гледам е с същия мотор.
      Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

      Коментар


        #4
        За сега нищо не мога да ти кажа че при мен нещо се ебава ламбдата и няма как да засека предполагам че ще видиш темата за ламбдата която съм пуснал .Разхода може да е и от друго аз не съм казал че задължително е от ламбдата за сега на мен ми харчи и повече с новата трябва да ходя на диагностика .Не смятам че веднага трябва да я сменяш но повечето мнения са че обикновено с нова трябва да ти смъкне разхода .Днеска смятам да отида на диагностика и пак ще напиша резултата.
        Fiat Bravo 1.9 M-Jet 16v sport 2007
        Fiat Tipo 1.6ie 159A3.046 OHC

        Коментар


          #5
          днес установих,че при 50-60 градуса горния маркуч към радиатора е горещ а долния топълтова не значи ли че термостата отваря по-рано (на по-ниска температура) и циркулацията от горния край към долния ли е на радиатора ?
          Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

          Коментар


            #6
            мисля че не е точно така. първоначално и аз се притесних но преди 2 дни смених термостата и пак прави същото. не знам защо но маи така трябва да работи макар че не би трябвало.
            Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
            182A4.000 IAW49F
            LPG - Lovato EasyFast
            ----------------------------
            "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

            Коментар


              #7
              Ewing написа:
              не знам защо но маи така трябва да работи макар че не би трябвало.
              Това изречение ме изпълни :D Иначе при мен след 2-3 минути работа на място големия маркуч почва да загрява
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #8
                noriaga написа:
                Ewing написа:
                не знам защо но маи така трябва да работи макар че не би трябвало.
                Това изречение ме изпълни :D Иначе при мен след 2-3 минути работа на място големия маркуч почва да загрява
                извинявам се, сега като го прочета вярно е малко несвързано, но така става като пишеш постове след ноштна смяна п.п.за сега няма да го редактирам поста, но ако модераторите преценят нека изтрият и двата поста. благодаря
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #9
                  интересува ме кога термостата почва да отваря и кога е напълно отворил ?
                  Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

                  Коментар

                  Working...
                  X