Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колата изведнъж угасна!!! СПЕШНО МОЛЯ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колата изведнъж угасна!!! СПЕШНО МОЛЯ

    Здравейте, сега вече и аз пиша със доста сериозен проблем, а именно колата както си работеше нормално и докато си чаках на един светофар и изведнъж угасна. не съм минавал през локви не съм падал с дупки имам бензин и газ но и на двете не иска да запали. извадих кабелът от бубината и когато я поставих на разтояните до корпуса и не префърча искра като понеча да запаля. естествено това със помоштник де. пробвах с кабел от някой от цилинтрите пак не минава искра. което ще рече че не е от кабелът. провирух всички бущони и букси и изглеждат нормално и без да има изгоряли бушони. после отидах до един магазин да купя мултицет и когато се вурнах помоштникът ми беше запалил колатаа но и тои не знае как. просто втътнал ключа и тя запалила от раз. след което се закарах до работата и докато обикалям за място за паркиране колата пак угасна отведнъж и пак така 45-50 мин безузпешно въртене на място. и след като позастина колата и поседя на спокойно пак запали от раз. и така пак докато намеря нясто за паркиране. паркирах аз и няколко пъти пробвах да заплая на място инямаше проблеми но на 5-6тиа път пак престана да пали.Най вероятната причина според мен е бубина. със мултицета премерих на някои от клемите на буксата към нея и има 2 Плюса и има ток към тях. един познат предположи че може да е комутатор. може ли да ми кажете как да проверя кое точно от двете е понеже не знам какво е "комутатор"-ът. ако не се оправи скоро отивам и купувам нова бобина за да мога все пак да се прибера за това е и спешното де иначе мога и без кола. БЛАГОДАРЯ ВИ много предварително!!!
    Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
    182A4.000 IAW49F
    LPG - Lovato EasyFast
    ----------------------------
    "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

    #2
    На мене така ми правеше, когато ми изгоря комутатора - Digiplex. Всъщност, той не изгоря, а явно имаше микропукнатина на платката, която не може да се ремонтира, защото платката е керамична и залята със компаунд. И при положение, че няма и схеми... Така че от време на време тръгваше, от време на време си гаснеше без причина.Дано да не съм прав де, ама симптомите са същите.Не бързай да купуваш бобина, само ще се набуташ.
    Fiat Ritmo 105TC
    1600cc 105к.с.

    Коментар


      #3
      колата от подписа ли ?

      Коментар


        #4
        да от подписаако може снимка къде се намира този комутатор,п.п.такъв проблем ми прави за първи път.
        Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
        182A4.000 IAW49F
        LPG - Lovato EasyFast
        ----------------------------
        "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

        Коментар


          #5
          Ако се абстрахираме от синтаксиса на колегата-автор на темата, и аз имам голям интерес към темата, защото едно мое приятелче с Lancia точно вчера вечерта със същия проблем ме помоли да потърся нещо из интернет по въпроса, та ровех до сега при колегите за нещо подобно и изведнъж викам дай да видя к’во става из родния форум, а то хоп - темичка на место... Така че колеги, казвайте какво може да е, какъв е този комутатор (че аз съм карбче и дори не знам как изглежда), как се проверява/замерва и т.н.
          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
          --- в сърцето завинаги... ---
          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

          Коментар


            #6
            Digiplex е електронно процесорно запалване - нещо като ECU, но не контролира инжекциона, защото се слага на коли с карбуратор Взима сигнал от датчиците за ГМТ и за позицията на коляновият вал (на маховика) и управлява бобината.Колата има делко, но само за превключване на високото напрежение към свещите. В делкото няма датчик, чукче, центробежни и вакуумни регулатори и т.п.На моята кола беше монтирано на задната стена на двигателния отсек. Представлява кутия с алуминиев оребрен капак. На него може да пише Digiplex В кутията влиза сравнително голям куплунг и маркуч с вакуум от всмукателния колектор (или карбуратора).Ако проблема е като моя, не помага почистване на куплунзите, контактите и др.под. Лошото е, че се самооправя. Тоест, чистиш, пръскаш със спрейове, закачаш, колата пали и си викаш - ей, оправи се!Минаваш 10..20 км и в най-неподходящият момент се скапва пак. Аз си играх така над 2 седмици. Стигнах до замяна на куплунзите на датчиците. Мерих с осцилоскоп самите датчици (оказаха се наред). Смених на практика всички жици. Няма и няма. Накрая си направих това: http://fiatritmo.hit.bg и всичко заспа. Обаче такова решение не е за всеки.Другият вариант е да търсиш по моргите.
            Fiat Ritmo 105TC
            1600cc 105к.с.

            Коментар


              #7
              прокрадва се съмнение, че може и от датчика на ХОЛ да е. Има ли начин да го излючим него. В един от другите постове които гледах по подобни проблеми, бяха писали че трябва да е към 800-900Ома но това не било сигурен признак, че работи. има ли друг начин да го пробваме за да може да ограничим още малко кръгът с възможните проблеми. и ако може и инфо къде се намира той. некъде около маховикът си мисля че трябва да е но все пак ако някои има снимка под ръка ще съм много благодарен.За ценички ориентировъчно проверих, датчикът е към 22 лв., а нова бобина е от 40-50 лв.
              Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
              182A4.000 IAW49F
              LPG - Lovato EasyFast
              ----------------------------
              "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

              Коментар


                #8
                един ъпдейт до момента:бобината между кабелът за дистрибутора и която и да е от останалите изводи е 5кОм, между двете най-крайни клеми от към първичната намотка 1 Ом точно. датчикът на Хол - 870Ома и за сега всичко работи. ще рискувам да се прибера с колата и поне ще успея да замеря наново когато угасне. имам странното усещане, че нещое свързано със заграването на двигателя, но ще го установя опитно по късно
                Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                182A4.000 IAW49F
                LPG - Lovato EasyFast
                ----------------------------
                "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                Коментар


                  #9
                  Такаааа мисля, че установих проблемът. Докато колата работи стойностите са като от предишният пост, но като загасне на датчика на Хол съпротивлението е Безкрайност. Пробемът е когато колата загрее (по точно въпросният датчик), ако я оставя да изстине и пали веднага. Утре го сменям и дано се оправи.БЛАГОДАРЯ ВИ ощте един път за съдействието и помоща. Успехи и безаварийно кормуване на всички
                  Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                  182A4.000 IAW49F
                  LPG - Lovato EasyFast
                  ----------------------------
                  "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                  Коментар


                    #10
                    Точно щях да ти кажа, че тези номера ги прави датчика за положение на коляновия вал - на типото със същия мотор като твоя съм го сменял 2 пъти.Ама късно видях темата.Успех.
                    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                    Коментар


                      #11
                      Благодаря отново на всички отзовали се днес смених въпросният датчик и колата заспа. Цената му е 39 лева от магазинът на Стамболииски.УСПЕХИ и безаварийно каране
                      Фиат Мареа 1.6 16v, 99 г.
                      182A4.000 IAW49F
                      LPG - Lovato EasyFast
                      ----------------------------
                      "Има две неща които са безкрайни, вселената и човешката глупост, ... но не съм много сигурен за вселената", А. Айнщайн

                      Коментар

                      Working...
                      X