Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спуках картера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спуках картера

    Снощи на една от неописуемо красивите софийски улици спуках картера.Обадих се на КАТ,дойдоха,написаха протокол,направиха ми акт(защото на бабуната,която ми спука картера,не можело да напишат),викнах пътна помощ и си прибрах колата.Въпроса ми е знае ли някой колко ще ми платят застрахователите и колко върви картер втора употреба,при положение че не може да се завари стария.А преди 3 дни смених маслото,пу как да не те е яд.
    Ex FIAT MAREA 1.9TD100 WEEKEND ELX '98
    FIAT PUNTO 1.2 75hp ELX'96

    #2
    Ами на мен ми го смениха картера с друг (нов или с.х.) във Ванто (там поисках от застрахователите да стане работата).Сипаха ми и масло селеня ТД за сметка на застрахователите, както и пътната помощ беше за тяхна сметка.Само си платих филтъра за маслото.Наказателното го обжалвах и делото беше в петък - не съм ходил, но ако не е отменено ще обжалвам и в градския съд.Не ги жали тези катаджии писаха ми несъобразена скорост, а аз минах с 1км в час.

    Коментар


      #3
      Re: Спуках картера

      Dulgiq написа:
      Снощи на една от неописуемо красивите софийски улици спуках картера.Обадих се на КАТ,дойдоха,написаха протокол,направиха ми акт(защото на бабуната,която ми спука картера,не можело да напишат),викнах пътна помощ и си прибрах колата.Въпроса ми е знае ли някой колко ще ми платят застрахователите и колко върви картер втора употреба,при положение че не може да се завари стария.А преди 3 дни смених маслото,пу как да не те е яд.
      Не си първия няма да си и последния със спукан картер особенно дизелите на Фиат.Искренно съжалявам колега.Няма начин да не стане със заварка освен ако не искаш да няма заварявани части по твоя автомобил.А тия тикви би ли ми казал защо са ти писали акт на теб.Сега остава и глоба да има и точки да отнемат.Провери в радела продава там имаше една две коли със този двигател които се разпродават на части.
      Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
      Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

      Коментар


        #4
        Точки няма да ми отнемат,само 20лв. глоба ще има.Ще погледна в "продава",и по автоморгите ще питам.Благодаря!
        Ex FIAT MAREA 1.9TD100 WEEKEND ELX '98
        FIAT PUNTO 1.2 75hp ELX'96

        Коментар


          #5
          Dulgiq написа:
          Точки няма да ми отнемат,само 20лв. глоба ще има.Ще погледна в "продава",и по автоморгите ще питам.Благодаря!
          при мен глобата беше 100лв и това беше минимума.Точки не са взимали.Данчо от перник ми искаше 200лв за спукан картер, та в този ред на мисли е по - добре застрахователите да си плащат.Нов картер е 30дена чакане и 800...900 лв.На старо са много дефицитни и са по 200...500лв. Поне на мен така ми искаха.а забравих да кажа - няколко модела (поне за ЖТД) са и едвам ми намериха един който стана, но нямаше датчик за нивото на маслото.

          Коментар


            #6
            Преди време баща ми имаше подобен инцидент. Карал е на 10-тина метра от камион натоварен с дърва и тръгнал да го изпреварва и едно голямо дърво паднало пред колата. Последствията смазан картер разкъсана гума и смачкана джанта. Викнал полицаите и онези вместо да тръгнат да издирят камиона казали че ще му пишат акт - несъобразена скорост. Е вие ми кажете от 80км/ч как се спира за под 10метра? Ако ти пишат акт ще ти вземат и точки, мисля че около 3-4
            Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

            Коментар


              #7
              Аз също удрях картера преди три месеца.На 1.2 мотора картера струва 320лв. и се чака 40 работни дни да дойде от Италия.Нито АутоИталия нито Вантотрейд държаха картера на склад.Във Вантотрейд даже ми казаха че картера им вървял комплект със смукателя на маслената помпа и затова при тях струва 450лв.Така че колега почвай да търсиш по моргите.За една седмица обикаляне си намерих два картера и сега имам и резервен

              Коментар


                #8
                Информация към Май месец тази година. Строшен картер на шахта (след инцидента най-после си направих ремонта на предницата и вече опасността за картера е по-малка). Застрахователите ми дадоха към 200лв. Предишния път като го строших (април 2006) дадоха около 300. Тогава дадох 500лв за нов картер, но този път реших да го заварят и стана много добре. Акта по това време беше за каране със несъобразена скорост, но сега с новия закон вече не е така. Даже малко се изненадвам, че са ти написали акт.Предполагам знаеш, че тези актове винаги падат при обжалване.
                FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
                FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

                Коментар


                  #9
                  В началото на септември и аз го спуках. Застрахователите ми предложиха нов, но трябваше да чакам доставка минимум 15 дни. Направиха го в сервиз точно от 11 до 17:30 часа за 140 лв-платих си само филтъра.
                  FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                  Коментар


                    #10
                    А къде може да се прочете новия закон?
                    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                    Коментар


                      #11
                      http://www.kat.mvr.bg/Цъкаш на "информация".
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар

                      Working...
                      X