Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Катализатор-искам да го махна???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Катализатор-искам да го махна???

    Значи : колата е Мареа 1.6 , ама катализатора е "вертикален" (предполагам знаете за какво говоря) , та идеята ми е ако някой си е свалял неговия да каже как става...или къде може професионално да го свалят без да ми счупят колата и понеже видях че сондата ми е след него дали има проблем за нормалната работа на мотора. И съответно колко ще ми струва удоволствието...и колко ще ми се плати самия катализатор. Вдигна съм му мерника щото колата е "спъната" а ходих на диагностика и всичко е ОК. Та...предварително мерси за компетентните отговори.

    #2
    Интересно: ти две ламбда сонди ли имаш?? Опел Астра от 98г нагоре са с по две ламбда сонди и при тях неможе да се маха катализатора защото втората сонда прави проблем. Ако и при теб е така по-редно е да не го махаш. Катализатора могат да ти го платят на не повече от 70лева в най-добрия случай.
    Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

    Коментар


      #3
      Принципно знам, че някои модели на ФИАТ след 1999г. са с по 2 ламбда сонди. При Брава 1.6 след 1999г. е с 2 сонди.Това са автомобили, които покриват стандарта Еurо3(или май Euro4 не си спомням кой стандарт беше след 1998г.).Махането на катализатора в такива случаи може да доведе до проблем защото втората сонда след катализатора ще промени показанията си дори и да се постави резонатор на мястото на катализатора.В такива случаи се препоръчва подмяна на катализатора с нов но...излиза доста скъпо...Възможно е да се измисли някакво решение. Би било добре ако някой колега, който е махал такъв катализатор кажекак се държи колата след това
      FIAT Brava 1.6 16v '97

      Коментар


        #4
        Принципно в ЕМК 33 могат да ни махнат катализатора като хората.Говори с по-стария от майсторите, ще ти го купи на по-добра цена. Аз реших да не го продавам моя, щото има живот още в него, мапнах го щот сложих газ.Вземи си един резонатор, би трябвало да няма проблем при това положение.Ако се притесняваш, продават и катализатори.Гледай ги като махат стария катализатор, сондите да са махнати предварително.Моята не я махаха но тя не е близо до самото гърне. Те там ги махат с горелки и става бързо но...дано не прозвучи като реклама, но едва ли ще дам на някой арабин да ми пипа по колата..
        Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
        Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

        Коментар


          #5
          А какво ще кажете за тези универсални катализатори.На колега с Рено 19 му поставиха такъв за 250 лв. нов и покри показателите при ГТП без проблеми.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            GTipo написа:
            Принципно в ЕМК 33 могат да ни махнат катализатора като хората.Говори с по-стария от майсторите, ще ти го купи на по-добра цена. Аз реших да не го продавам моя, щото има живот още в него, мапнах го щот сложих газ.Вземи си един резонатор, би трябвало да няма проблем при това положение.Ако се притесняваш, продават и катализатори.Гледай ги като махат стария катализатор, сондите да са махнати предварително.Моята не я махаха но тя не е близо до самото гърне. Те там ги махат с горелки и става бързо но...дано не прозвучи като реклама, но едва ли ще дам на някой арабин да ми пипа по колата..
            Тука ме "уцели по мазола" , е тая тема е моя ... от преди два дена:http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?t=13858

            Коментар

            Working...
            X