Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Типо Швейцарка - нещо взе да накъсва...:(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Типо Швейцарка - нещо взе да накъсва...:(

    От около седмица насам взе да ми прави мизерии и да накъсва като чели при работа на двигателя. При тръгване обаче, след около 3-4 мин работа се оправяше... Неделя я поразглобих, прегледах свещите - ОК, кабелите са на около година и малко, не вярвам да дадат дефект, ма незнам и колко им е живота, дистрибуторната капачка си е ОК, няма дефекти и пукнатини. Прегледах и къде може да се види някоя жица под бобината да не се е разхлабила, ма не ми се видя да има кофти... От тази сутрин обаче яко се влоши, а сега като се прибирах от работа - направо ми се дорева... направо си се чува вече на "тъ-дъм-тъ-дъм-тъ-дъм", радходомера не излиза от червеното и а-ха да захасне на празен ход.... Отделно като и дадеш газ ръмжи странно, се едно ще излети, ма няма тяга, а на празен ход е едно такова, все едно работи на ексцентрик, вибрира цялата кола каточели (скоростем лост, волан, доло в краката) както вибрира ЖиСиЕм...Дайте идеи къде да гледам и какво да проверя, че направо ми се реве.... Таман мина дебелата смяна на цялостна генерация и колегата ///// прегледа последното тревожещо ме нещо - предницата и ме успокои, че е перфектна... И се успокоих и аз, че поне тая зима няма да има ядое и на са изненада... Само нови гуми и бях обещал ма са не смея да взема, че знае ли се кое ще и е по-напред Е това е, събирам инфо до викенда, а до тогава - с рейсчето града.... Ма и късмет начи....

    #2
    ти нали беше постнал една таблица за самодиагностика на това моторче....що не пробваш все пак да видим дали дава някаква грешка във мозъка.....иначе, прилича на заминал някакъв датчик. Някакви шумове чуват ли се ненормални... нещо да трака по мотора, гориво има ли, да не е запъшен някой филтър, пробвал ли си да сложш някква добавка в горивото....че и без това не ги движим тез коли много много на бенз. ...което ме подсеща тези симптоми на газ ли са или на бензин. Ако са на аз кога е сменян въздъшен филтър?
    СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
    бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
    сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
    ИТАЛФЕСТ 2007

    Коментар


      #3
      нема се пуашиш копеуе Живка е навита като градински маркуч! Че и един гоуф дърпа днес да запали!Пил съм 400 коняче иначе да съм при тебе вече!

      Коментар


        #4
        phoenix написа:
        ти нали беше постнал една таблица за самодиагностика на това моторче....що не пробваш все пак да видим дали дава някаква грешка във мозъка.....иначе, прилича на заминал някакъв датчик. Някакви шумове чуват ли се ненормални... нещо да трака по мотора, гориво има ли, да не е запъшен някой филтър, пробвал ли си да сложш някква добавка в горивото....че и без това не ги движим тез коли много много на бенз. ...което ме подсеща тези симптоми на газ ли са или на бензин. Ако са на аз кога е сменян въздъшен филтър?
        Са като се замисля, трака клапан май при последното неделно слухтене, ма не мога да го хвана точно клапана ли е или от прекъсването. Иначе съм на газ, бензиновата помла замина къде Юли-Август, а въздушния филтър е сменян края на 09.2006 с не повече от 10,000 км (преко сили) от тогава... може да се тествам утре към работа да прегледам компа и да го зануля и после пак и после пак на връщане, дали няма да даде някоя информация, а утре ще постна резулта. То даже и сега може да скоча.... редакция от преди малко: След зануляване на компа като чели се поуспокои вибрацията стил ГСМ, но пак си накъсва и опитва да гасне. Клапан понатраква, но и понасмръдва на газ, което ме навежда на мисълта, че някъде не гори както трябва газта. ///// прие идеята да баюваме неделя заедно и да сменим някой друг чарк на място от Живка да видим дали няма да ръгне и така... до тогава събирам мнения....

        Коментар


          #5
          ///// написа:
          ...Пил съм 400 коняче иначе...
          Ти не си ли на работа утре бре

          Коментар


            #6
            на свещ ми намирисва, ама може и нещо газовата да се предава.
            СЪДБАТА ПОМАГА НА СМЕЛИТЕ
            бившата:Фиат Темпра 1,6 мi 94г. с газ
            сегашната: Алфа Ромео 1,6 TS 99г. 120 кончета под капака
            ИТАЛФЕСТ 2007

            Коментар


              #7
              Като ти смениха цялата генерация имаш ли ламбда сонда още, я виж да не е "артисала" в старата генерация

              Коментар


                #8
                Такааааааа, резултата по грешките е номера 25 и 44. казаха ми, че това са въздушен датчик и бедна смес.... Ама така ми казаха... Което ме навежда на въпроса, къде ми е файла със всите грешки по тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=16823, казва че го няма.... А аз такова старание положих да го направя... Айде някой ако го има да го постне или прати на ЛС, че и в нас не знам защо го не пазя... Помня че в стария офис го правих и май там си е останал... А инак ламда си имам, мъртвец одавна, ма незнам защо не дава грешка за нея

                Коментар


                  #9
                  Проблема е решен засега или поне част от него. Свещи и кабели... Лятото беше потекло масло и е изяло кабела и са май му е дошло времето. смених на 3-4 кабелите и се усети голяма разлика.... Ще видим като сменя кабеляка и свещите какво ще се случиМа все пак ако някой има още идеи да свирка

                  Коментар


                    #10
                    Като поработи и загрее като пипнеш свещите еднакво топли ли са и четирите? Ако не работи на някой цилиндър свеща ще е по студена и на газ ще се чува пукане в колектора, ще тресе на празен ход. Иначе грешка 44 е нормално да дава ако караш на газ, както и ако не работи въздушния датчик на газ не те бърка. Виж за всеки случай компресията как е. Имах подобен проблем и се оказа кабела на 4 цилиндър, нямаше пробив и не искреше, но прекъсваше.
                    Прикачени файлове
                    In Tipo Veritas

                    Фиат Типо 1.6 DOHC
                    Фиат Стило 1.6

                    Коментар

                    Working...
                    X