Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Това за какво е?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Това за какво е?

    Ами имам два въпроса.Като взех колата и имаше в жабката две щипчици които още се чудя за какво служат???И какво ми липсва от резервната гума?Мерси.
    Прикачени файлове
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    #2
    Относно комплекта на резервната гума си мисля че едното което липсва е ключ за свещите.
    Punto SX 1.1 55

    Коментар


      #3
      Другото освен да е отверката с двойно действие - звезда от едната страна и права от другата!
      Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150hp
      Alfa Romeo MiTo 1.3 JTDm 95hp
      Alfa Romeo ARNA 1.2 63hp

      Коментар


        #4
        Punto SX написа:
        Относно комплекта на резервната гума си мисля че едното което липсва е ключ за свещите.
        а другото нз как се казва ама се слага на местото на 1 от болтовете и уж по лесно да поставиш джантата и отверката
        Mercedes E200 coupe

        Коментар


          #5
          Едното е отверка,а другото е един пластмасов глух ключ за задните стопове
          Fiat Punto 1.1 6Speed

          Коментар


            #6
            beast31 написа:
            Едното е отверка,а другото е един пластмасов глух ключ за задните стопове
            От другата страна на ключа за колелата също има шестограм и става за задните стопове.
            Stop giving directions, just say "Follow me."
            Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
            Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

            Коментар


              #7
              Едното което ти липсва е със сигурност отверката (щото при мен още си стои), но другото според мен е към комплекта за теглене. Поне при мен и скобата и там където се навива в колата е с вътрешна резба и предполагам че на празното място е било някаква желязна джаджа със външна резба от двата края за да я навиеш в колата и след това да навиеш на нея скобата ?
              Brava 1.6 ELX

              Коментар


                #8
                За липса на отвертката вече стана ясно.Другото, което липсва, е безполезно приспособление за по-лесно монтиране на гумата.Теглича си го имаш и не се налага да се донавива каквото и да е на него, самия теглич се завива в резбата на рамата.
                Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                Коментар


                  #9
                  А някой има ли я тази отвертка да я снима и да ни я покаже.Рових във всички ръководства обаче не и не няма я никъде показана.
                  Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                  Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                  Коментар


                    #10
                    Торнадо, това е най-нормално изглеждаща отвертка, чиято метална част се вади, обръща се и отново се вкарва в дръжката, като по този начин от едната страна е кръстата, а от другата е права отвертка.
                    Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

                    Коментар


                      #11
                      За тези джаджички - щипчици, които колегата Interceptor е снимал - мисля, че се защипват към рамките на предните стъкла, отвън се вижда само пластмасовото квадратче. Функцията им е тайна, поне за мен. Отвертката я имам, но не я ползвам много. Но често е единственият инструмент в колата.
                      Тойота Приус

                      Коментар


                        #12
                        Това за пласмасовите щипчици на предните стъкла и на мен ми е много любопитно за какво са виждал сам ги на много марки автомобили но май никой не знае за какво служат .
                        FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                        Коментар


                          #13
                          Като караш със висока скорост и си дигаш ел. джама да не вземе да "изскочи" от рамката. За това са...
                          Steliyan's Life!
                          FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                          Коментар


                            #14
                            обърнете внимание когато вдигате стъклото как точно тези джаджи го прибират просто помага на стъклото да се прибере в гнездото :D я чак и с рима го докарах

                            Коментар


                              #15
                              Ясно ! Благодаря за инфото, научих нещо ново и днес. Приятна седмица, колеги !
                              Тойота Приус

                              Коментар

                              Working...
                              X