Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна чистачка браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За задната чистачка:Проблемът беше, че не пръска. Задържах дълго време лостчето и в огледалото видях къде капе. Окаа се, че маркучът е скъсан точно там, където излиза от купето и влиза в задния капак. Махнах гуменото съединение и намерих двата края. Понеже идваше малко къс маркуча и не можех да направя добра знадка, махнах капачето при третия стоп и прекарах маркучето два отвора по-напред. Така спечелих 3-4 см. Съединих ги и с чуство на задоволство дръпнах лостчето. Да ама не. Прокапа от капака долу. Свалих кората на капака - не е трудно - развиват се 4 винта и другото е на пластмасови снадки. Дърпайте смело. ( Е, гледайте да го правите при темоператури над 13-14 градуса ). Когато свалих кората се оказа, че краят на маркучето си виси като ... А въпросното място се стига много трудно и на пръв поглед трябва да се разкачи целия механизъм. Та малко понапсувах всички служители на Фиат от основаването на фирмата до сега. Неоснователно... Сложих внимателно края на маркуча там, където мислех, че му е мястото и натиснах с отвертката. Влезе като у дома си ( то си е така де ). После по обратния ред сложих кората, дадох на контакт, бутнах лостчето и ...вече си имах пръскалка.Та според мен и при вас ще е нещо подобно. Маркучът е от кофти гума - чупи се лесно и не е еластичен. Внимавайте при снаждането.Дано съм помогнал. Успех в ремонтите!
    like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

    Коментар


      #17
      Мерси готин! Ще пробвам това при по-топло време.

      Коментар


        #18
        ilko-gd написа:
        ... и според мен по-вероятно е да се обръща посоката, в която се върти моторчето и така един път да изтласква водата към предното стъкло и като се завърти обратно към задното.
        Stop giving directions, just say "Follow me."
        Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
        Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

        Коментар


          #19
          Точно така!изводите за водата са 2 и са в противоположна посока, иначе би бил един извод и трипътник, просто реленце обръща + и -затуй и буксата е направена че да не може да се обръща. :D
          Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

          Коментар


            #20
            Тъй като се е разбозила темата мисля че модераторите могат да направят една изчистена, на която да пише проблем с чистачки -> какви проблеми -> какво се е оказало. Ето го и моя въпрос та значи мисля, че има нещо на помпата ми като натисна да пръска се чува бучене и едва пръска, но мисля че това се оправи (пак бучи де) и днеска свалих кората и гледам снадката, която е пластмасова и разделя на два изхода за предните пръскачки има дупка от долу фабрична предполагам, но като пускам да пръска от там шурти имам чувството, че съм с 3 пръскалки едната, от която пръска към акумолатора и др. на вас така ли ви е? другото което е задната чистачка не пръска чувам помпичката но няма и сълза свалих капака на багажника махнах маркуча пръскам пак и нищо пробвах да се правя на помпичка смукнах малко явно имаше и песачинки от което ми рупаше остата но не можах а маркуча предполагам си е в помпата иначе щеше да направи локва мисля чен някаде е пречупен/затиснат и затова не пръска някой да знае от каде минават в купето до казанчето. П.П. става дума за Пунто Мк1
            Fiat punto 1,1
            Fiat bravo 1,6 16v
            Fiat bravo 2,0 20v
            Honda civic 1,5
            BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

            Коментар


              #21
              Дупката в трипътното клапанче за предните чистачки е за изравняване на налягането. В клапанчето има една О мембранка и ако тя е спукана ще ти хвърчи вода през тая дупчица. За задната пак проблема може да е клапанчето.
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #22
                колега каде мога да си намеря такова клапанче и на каква цена мерси!
                Fiat punto 1,1
                Fiat bravo 1,6 16v
                Fiat bravo 2,0 20v
                Honda civic 1,5
                BMW e30 '84 150+hp Opel Omega B '98 116hp back to HGT, Peugeot 306, Astra F...

                Коментар


                  #23
                  Предполагам във всеки магазин за Фиат. Аз си взех миналата седмица за 3.80лв. Можеш да поръчаш и от хит-ко - в сайта му ги има гледам. http://www.axm-auto.com
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар

                  Working...
                  X