Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Задна чистачка браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Задна чистачка браво

    Искам да ви попитам има ли пръскалка на задното стъкло, понеже моята нещо не пръска. Ако може да ми кажете от едно резервоарче ли помпят пръскалкте на предното и задното стъкло, ако не то къде се намира това за задното стъкло?
    Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

    #2
    От едно помпят вероятно проблема при теб отива към клапанче.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      От едно място помпят, моторчето е с два изхода за две маркучета - задната пръскалка се пуска като бутнеш ръчката НАПРЕД.
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        Малко да използвам темата: забелязвам че моята задна чистачка като я пусна да чисти и я спра много надолу слиза - т.е. не стои хоризонтално ами леко надолу. Това съм го виждал и на други бравота. Имам чувството, че някой път ще се скърши и ще увисне. Това фабричен дефект ли е или моята чистачка си заминава.
        Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

        Коментар


          #5
          Ами според мен рамото на чистачката се е отхлабило и затова се получава това слизане надолу....!!!
          Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
          Fiat Punto 1.2 16v LPG

          Коментар


            #6
            Като махнеш капачето на задната чистачка, ще видиш че самата чистачка е нанизана на шлици, вадиш я и си я наместваш както ти хареса.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #7
              Ако отива много надолу или нагоре:1. сваляш рамото на чистачката.2. на контакт пускаш задната чистачка и оста сама спира където трябва в долно положение, изключваш контакта и остава само да се монтира рамото на хоризонтално положение и ОК.Ако шлиците на рамото са закръглени- сменява се- едно "прескачане"и "превъртане" може да повредят моторчето. :D
              Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

              Коментар


                #8
                Според мен пръска вода когато натиснеш лостчето на чистачката на долу.
                BRAVA 1,4 12V
                Nissan Navara

                Коментар


                  #9
                  Като го дръпна към мен пръска на предните, като го бутна напред - на задната.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #10
                    И аз да попитам. Не използвам задното стъкло и огледалото в купето, но покрай темите за клапанчетата ми стана интересно и си направих експеримент. Както казва Спарк моторчето на казанчето е с два изхода - един за предните пръскалки и един за задната. Като натисна лоста напред да пръска отзад се включва и чистачката, на като го дръпна към мен да пръска отпред, само пръска без да се вкл. чистачките - това явно си е фабрично, защото доста колеги от форума са споделили, че и при тях като пръска отпред не се вкл. чистачките.Та въпроса ми е след като моторчето е едно с два маркуча кое спира примерно да не пръска отпред, а само отзад или обратното. Моята логика, е че щом моторчето е едно винаги трябва да пръска и отпред и от зад ама не е така.Мислех как може да е направено - може да е с електромагнитни вентили (много скъпо, не ми се вярва) и според мен по-вероятно е да се обръща посоката, в която се върти моторчето и така един път да изтласква водата към предното стъкло и като се завърти обратно към задното.
                    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
                    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

                    Коментар


                      #11
                      При мен пък като го дръпна пръска и отпред и отзад Моето явно е дефектно.
                      Fiat Bravo GT JTD 2000г. ->!!!Продадено!!!

                      Коментар


                        #12
                        @ilko-gd: И при мен като пусна да пръска отзад се включва и чистачката, а отпред не.
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Ще ползвам тази тема.. някой има ли снимка или нещо което да ми потрябва да разбера от къде минава маркучето на задната чистачка за водата..Защото явно някъде маркучето около задната врата е скъсано и тече вода от по вратата като пусна да пръска на задния джам. Става въпрос за Браво...

                          Коментар


                            #14
                            С риск да де оспами още повече темата...И аз имам проблеми със задната чистачка. Преди известно време изведнъж започна здраво да "цъка" релето на моторчето на задната чистачка, свалих кората на 3-та врата и просто изключих захранването. Всичко изглеждаше нормално по релето и моторчето. Сега си стои изключено.Някой да е имал подобен проблем?

                            Коментар


                              #15
                              Humppa написа:
                              С риск да де оспами още повече темата...И аз имам проблеми със задната чистачка. Преди известно време изведнъж започна здраво да "цъка" релето на моторчето на задната чистачка, свалих кората на 3-та врата и просто изключих захранването. Всичко изглеждаше нормално по релето и моторчето. Сега си стои изключено.Някой да е имал подобен проблем?
                              блокирала ос?иначе маркуча влиза през маншончето, което се вижда като се отвори капака между капака и купето. но не съм 100% сигурен, че така беше, просто не се сещам за друг начин. със сигурност обаче като махнеш корите отзад ще го видиш
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X